fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Dārgmetālu tirgus pārskats par 2019. gada februāri

Publicējis Tavex sadaļā Finanšu ziņas 05.03.2019
Zelta cena (XAU-EUR)
2151,85 EUR/oz
  
- 8,40 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,99 EUR/oz
  
- 0,11 EUR
DĀRGMETĀLU TIRGUS PĀRSKATS_februaris

No galvenajiem notikumiem, kas ietekmēja dārgmetāla cenas būtu jāatzīmē:

 • 19. februārī ASV dolāra vērtība samazinājās, kas piešķīra spēku dārgmetāliem, lai stiprinātu to vērtību. Dolāra vājināšanās ir saistīta ar ASV valdības obligāciju ienesīguma samazināšanos, kā arī ar bažām par ASV un Ķīnas tirdzniecības sarunu rezultātu.
 • 21. februārī spiedienu uz dārgmetāliem veicināja Federālās rezervju sistēmas komitejas locekļu janvāra sanāksmes protokolu analīze. Viens no galvenajiem faktoriem, kas ietekmēja cenu veidošanos, ir kārtējais globālo ekonomisko risku pieminējums, kā arī pieņēmumi par turpmāko monetāro politiku un šagad ieplānoto refinansēšanas likmes pieaugumu daudzumu.

Viedokļi:

 • Investīciju bankas „JP Morgan” speciālisti uzskata, ka ilgtermiņā ir jāpievērš uzmanība inflācijas riskiem, ņemot vērā FRS vēlmi paātrināt ekonomisko attīstību un mērķi sasniegt inflācijas līmeni virs 2%. Pamatojoties uz to, ir ieteicams pievērst uzmanību zeltam un valdības obligācijām ar aizsardzību pret inflāciju, kā ieguldījumu instrumentus ar nosacījumu, ka palielinās investīciju un kapitāla vērtības samazināšanās risks.
 • Uzņēmuma U.S. Global Investors analītiķi uzskata, ka tuvākajā nākotnē zelta cenas rallijs turpināsies.
 • Optimismu atbalsta arī amerikāņu bankas Goldman Sachs analītiķi. Viņi prognozē zelta pieaugumu vasarā vēl par 4% līdz 1,374 USD/oz, bet gada laikā cena var sasniegt 1425 USD/oz. Prognoze galvenokārt balstās uz recesijas sākšanās iespējamību ASV ekonomikā un nestabilitāti akciju tirgos.

No pašreizējām gaidām jāatzīmē, ka lielāka uzmanība tiek pievērsta lēmumam par Brexit, ASV un Ķīnas nolīgumam ar galīgo parakstīto vienošanos par turpmāko sadarbību, kā arī centrālo banku zelta pieprasījumu, kā starptautisko rezervju aktīvu diversifikāciju. Jāatzīmē, ka 2018. gadā pieprasījums pēc zelta no centrālo banku puses bija rekordaugsts un sasniedza 1968. gada līmeni.

Zelts

XAU/USD (-0.60% februārī)

Februārī pārim izdevās augt līdz svarīgajam tehniskajam līmenim – 1340 $/oz, pēc tam sākās cenu korekcija un martā pāris sāka tirdzniecību jau zem 1300 $/oz.
No tehniskā atbalsta līmeņiem ir vērts atzīmēt:

 • 1278 $/oz apgabals – šī gada minimums, kā arī dziļākas korekcijas gadījumā 1240 $/oz robeža nodrošinās atbalstu un, iespējams, spēs apturēt korekciju.
 • Pieauguma gadījumā pāris atdursies pret jau visiem zināmo apgabalu – 1340 $/oz. Tikai nostiprinoties virs minētā apgabala, varam runāt par turpmāku cenu kāpuma potenciālu līdz 1400 $/oz.
 • 1400 $/oz robeža – vairāk kā 5 gadu maksimums. Ja kāpums pārsniedz šo līmeni, paveras liels potenciāls turpmākam vērtību kāpumam.

XAUUSDH4-februaris-dargmetalu cena

XAUUSDDaily-dargmetali-februaris

XAUUSDWeekly-dargmetali-februaris

XAU/EUR (+0.07% februārī)

Zelts eiro valūtā arī liecina par koriģējošu kustību, sasniedzot cenu virsotnes vairāk nekā pusotru gadu cenu apgabalos – 1186 €/oz robežā.

Ja turpināsies korekcija, vērts pievērst uzmanību nākošiem līmeņiem, kas atbalstīs pāri un varēs noslēgt korekciju, kā arī sākt ceļu pretī jaunām virsotnēm (atbalsta gadījumā no pamata analīzes):

 • 1125 €/oz – pirmā robeža, kuru sasniedzot var rasties papildus pieprasījums pēc pirkumiem,
 • aiz tās seko 1115 €/oz – nozīmīgs līmenis, saskaņā ar nedēļas grafiku,
 • un 1100 €/oz apgabals – psiholoģiskais, kā arī tehniskais līmenis (50% no kopējā pieauguma kopš 2018. gada septembra).

XAUEURDaily-dargmetali-februari

Sudrabs

XAG/USD (-2.81 februārī)

Februārī pāris divreiz nesekmīgi pārbaudīja 16,10 $/oz apgabalu, pēc kuras nokrities zemāk par iepriekš pārvarēto 15,65 $/oz līmeni.

 • Tuvākais pretestības līmenis atrodas 14,87 $/oz apgabalā – augšējais kanālu diapazons, kurā pāris tirgojās no 2018. gada augusta līdz decembra vidum.
 • Nākamais atbalsta līmenis būs šī kanāla zemākais līmenis apgabalā – 14,00 $/oz.
 • Tuvākā pretestība, kas var ierobežot kustību vai uz laiku apturēt kāpumu: 15,75 $/oz apgabals – pretestības līmenis, bet tālāk jau divreiz nepārvarētais līmenis 10,16 – 16,15 $/oz apgabalā.

XAGUSDH4-dargmetali-februaris

XAGUSDDaily-dargmetali-februaris

XAG/EUR (-2.21 februārī)

Pāris jau februāra beigās sasniedza nozīmīgu pretestības līmeni 14,00 €/oz apgabalā (gan kā tehniskais, gan kā psiholoģiskais līmenis). Pēc testēšanas mēģinājumiem, cenas no dotā līmeņa ievērojami samazinājās uz fundamentālu ziņu, kā arī pasaules dārgmetālu cenu kritumu fona.

 • Tuvākais atbalsta līmenis atrodas 12,95 – 13,10 €/oz apgabalā.
 • Iepriekšminētā līmeņa nostiprināšanas gadījumā pāris var atkal noslīdēt līdz gandrīz 9 gadu minimumiem 12,00 €/oz apgabalā.
 • Gadījumā, ja tiek pārvarēts nostiprinājums virs 14,00 €/oz, nākamais klupšanas akmens būs 15,00 €/oz robeža.

XAGEURH4-dargmetali-februari

XAGEURDaily-dargmetali-februaris

XAGEURWeekly-dargmetali-februaris

_____________________________

Atruna
Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.

Zelta cena (XAU-EUR)
2151,85 EUR/oz
  
- 8,40 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,99 EUR/oz
  
- 0,11 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī