fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Dārgmetālu tirgus pārskats – 2019. gada augusts

Publicējis Tavex sadaļā Aktualitātes, Finanšu ziņas 10.09.2019
Zelta cena (XAU-EUR)
2160,30 EUR/oz
  
+ 4,51 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
29,42 EUR/oz
  
+ 0,43 EUR

Augustā zelts un sudrabs atkal nostiprināja savas pozīcijas. Vasaras periodā zelta vērtība USD palielinājās par 16,51%, bet EUR – par 18,37%. Savukārt sudrabam bija vēl pozitīvāka dinamika, sudraba vērtība USD pieauga par 25,89%, bet EUR – par 27,94%.

Galvenie notikumi, kas ietekmēja dārgmetālu cenu dinamiku augustā:

 • Jūlija beigas iezīmējās ar dārgmetālu cenu samazināšanos refinansēšanas likmes samazināšanās dēļ, ko veikusi Federālā rezervju sistēma (ASV), taču jau 1. augustā zaudētās pozīcijas tika atgūtas pēc ASV prezidenta uzstāšanās runas.
+ Rādīt vairāk

 • Donalds Trumps vēstīja, ka 1. septembrī tiks ieviests papildu nodoklis importam no Ķīnas 10% apmērā 300 miljardu ASV dolāru apjomā. Šis paziņojums vājināja Amerikas valūtu, kura, kā likums, pozitīvi ietekmē dārgmetālu cenas.
 • 2. augustā tika publicēti dati par nodarbinātību ASV. Bezdarba līmenis saglabājās 3,7%. Nelauksaimnieciskās ekonomikas nozarēs nodarbināto cilvēku skaita izmaiņas sakrita ar analītiķu cerībām un uzrādīja pieaugumu par 164 tūkstošiem, kas ir ievērojami zemāks nekā pagājušajā mēnesī, kuru dati tika pārskatīti no 224 tūkstošiem līdz 193 tūkstošiem. Pēc datu publicēšanas tirgus dalībnieki palielināja cerības uz kārtējo likmju samazinājumu, ko veiks Federālā rezervju sistēma nākamajā sanāksmē.
 • 7. augustā dārgmetālu pozīcijas nostiprinājās, sarūkot Jaunzēlandes Rezervju Bankas procentu likmēm. Analītiķi bija gaidījuši likmes samazinājumu no 1,5% līdz 1,25%, taču negaidīti tika nolemts pazemināt likmi par 50 bāzes punktiem līdz 1,0%. Saistībā ar tirdzniecības karu turpināšanos, pieaugot centrālo banku pieprasījumam pēc droša patvēruma aktīviem (Centrālā banka turpina palielināt zelta rezerves) un samazinoties ASV Valsts kases obligāciju ienesīgumam, zelta cenas spēja sasniegt 1500 $/oz līmeni.
 • 12. augustā dārgmetālu cenas atkal nostiprinājās, sarūkot akciju tirgiem, radot risku samazināt globālo ekonomikas izaugsmi un pieaugot pieprasījumam pēc mazāk riskantiem aktīviem.
 • 13. augustā dārgmetālu cenas ievērojami kritās. Šīs kustības iemesls ir ASV prezidenta administrācijas pārstāvju paziņojums, ka iepriekšminētais 10% importa tarifs uz laiku tiks atlikts. Tas var būt saistīts ar grūtībām, aizstājot virkni plānotu preču, no kurām bija jāietur nodoklis, ar vietējā tirgus analogiem. Par otru krituma iemeslu kalpoja ziņas, ka Ķīna un ASV ir gatavas turpināt diskusijas par tirdzniecības darījumu un rīkot telekonferenci.
 • Piektdien, 23. augustā, dienas otrajā pusē dārgmetālu vērtība strauji pieauga, balstoties uz Federālo rezervju sistēmas vadītāja Džeroma Pauela uzstāšanās runu un ASV prezidenta Donalda Trampa paziņojumu.
 • FRS vadītājs paziņoja, ka Centrālā banka ir gatava papildu pasākumiem ekonomikas stimulēšanai, ja pasaules ekonomikas izaugsmes tempi turpina palēnināties un rodas nenoteiktība tirdzniecības un ģeopolitisko konfliktu risināšanā. Jāatzīmē arī Džeroma Pauela piesardzība, kurš neminēja citus iespējamos alternatīvos pasākumus ASV ekonomikas atbalstam. Savukārt Tramps savā Twitter paziņoja, ka “Fed, kā vienmēr, neko neuzņemas darīt”. Prezidents ir ārkārtīgi neapmierināts ar spēcīgo dolāru, kā arī Centrālās bankas veiktajiem pasākumiem attiecībā uz ASV ekonomiku kopumā.

- Rādīt mazāk

Zelts

XAU/USD (+7.68% augustā)

Vasaras beigās zelts ASV dolāros atjaunināja maksimumus un cenu virsotnē sasniedza 1550 $/oz – tā ir 2011. – 2013. gadu minimumu robeža. Dotā robeža tagad darbojas kā pretestības robeža.

Iepriekšējā pārskatā pieminētais pretestības līmenis diapazonā no 1500-1510 $/oz spēja tikai īslaicīgi noturēt pāri no turpmāka kāpuma, taču tika pārvarēts laikā, kad samazinājās ASV dolāra vērtība. No pretestības līmeņiem visa uzmanība tiek vērsta iepriekš norādītajam līmenim – 1550 $/oz, kura pārvarēšanas gadījumā pavērsies potenciāls kāpumam līdz 1750 $/oz robežai.

Atbalsta līmeņi:

 • 1485 $/oz – pirmais atbalsta līmenis cenu korekcijas gadījumā.
 • 1445 $/oz – otrais atbalsta līmenis, kurā atrodas vairāki tehniskie līmeņi.
 • 1400 $/oz – atbalsta līmenis, kas iekļauj svarīgu psiholoģisko līmeni. Zelts dolāros vairāk nekā 6 gadus tika tirgots zem dotā līmeņa.

XAUUSDDaily-dargmetalu-parskats-2019-augusts

 

XAUUSDWeekly-dargmetalu-tirgus-pasrkats-2019-augustsXAUUSDMonthly-dargmetalu-tirgus-parskats-2019-augusts

 

XAU/EUR (+8.5% augustā)

Zelts eiro valūtā atjaunināja vēsturiskos 2012. gada maksimumus un sasniedza 1398,85 €/oz.

No pretestībām var atzīmēt tikai pašreizējo cenu līmeni, kas ir vēsturisko maksimumu apgabals.

Atbalsta līmeņi atrodas:

 • 1344 €/oz – pirmais atbalsta līmenis, pēc kura sasniegšanas ir iespējams pieprasījuma pieaugums pēc metāla.
 • 1310 €/oz – dotajā vērtībā ir divi atbalsta līmeņi, un dziļas korekcijas gadījumā tas kalpo par vēl nozīmīgāku šķērsli kritumam.

XAUEURDaily-dargmetalu-parskats-2019-augustsXAUEURWeekly-dargmetalu-tirgus-parskats-2019-augusts

Sudrabs

XAG/USD (+12.87% augustā)

Augustā sudrabs ir ievērojami nostiprinājis savas pozīcijas.
Tāpāt kā pārī ar zeltu, tika pārvarētas svarīgas tehniskās un psiholoģiskās robežas. Tagad sudraba pāris dolāros ir saskāries ar pretestību 18,50 $/oz. Šī līmeņa pārvarēšanas gadījumā ceļš tiks atvērts līdz 19,60 $/oz un 20,30 $/oz līmenim.

Tuvākie svarīgie atbalsta līmeņi atrodas robežās:

 • 17.45 $/oz – augšupvērstā kustības apakšējā robeža.
 • 17,15 $/oz – tehniskais un korekcijas līmenis, pēc kura sasniegšanas pieprasījums palielināsies.

XAGUSDDaily-dargmetalu-parskats-2019-augusts

XAGUSDH4-dargmetalu-parskats-2019-augusts

XAG/EUR (+13.63% augustā)

Sudrabs eiro valūtā otro mēnesi uzrāda rekordlielas kāpuma vērtības. Augustā pāris pieauga par 13,63%.

Tuvākā pretestība jāatzīmē apgabalos 17,50 €/oz un 18,30 €/oz, un atbalsta līmeņi apgabalos 15,75 €/oz un 15,00 €/oz.

No atbalsta līmeņiem, ir vērts pievērst uzmanību 14,15 €/oz un vēl 13,70 €/oz – šie apgabali ir tikai tehniski, taču, ņemot vērā pamatīgu tiekšanos pēc aktīviem-patvērumiem, pirkumus var atsākt no šīm zonām.

XAGEURWeekly-dargametalu-pasrskats-2019-augusts

XAGEURH4-dargmetalu-parskats-2019-augusts

_____________________________

Atruna
Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.

Zelta cena (XAU-EUR)
2160,30 EUR/oz
  
+ 4,51 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
29,42 EUR/oz
  
+ 0,43 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī