fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Dārgmetālu tirgus pārskats par 2018. gada septembri

Publicējis Tavex sadaļā Finanšu ziņas 08.10.2018
Zelta cena (XAU-EUR)
2221,55 EUR/oz
  
+ 32,62 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
28,96 EUR/oz
  
+ 1,70 EUR
dargmetalu-tirgus-parskats-septembris-2018

Pagājušā mēneša galvenie notikumi, kuri ietekmēja dārgmetālu tirgu:

Situāciju Eiropā nevar saukt par stabilu. Tas atkal notur pieprasījumu pēc ASV dolāriem augstā līmenī, kas, savukārt, nedod iespēju pieaugt dārgmetālu vērtībai.

Galvenie jautājumi, kuriem investori pievērš uzmanību ES ir sekojoši:

 • abpusēji izdevīgas un visiem pieņemamas Brexit rezultāta iespējas;
 • tekošās ECB monetārās politikas perspektīvas un iespējamas pašreizējā kursa izmaiņas;
 • banku vides vispārējā stabilitāte, kur par mājienu kalpo negatīvās ziņas no banku sektora (no pēdējām ir skandāls ap Danske Banku Igaunijā).

4. septembra rītā tika nopublicēts Austrālijas Rezervju bankas lēmums par procentu likmi. Neskatoties uz to, ka lēmums sakrita ar cerībām un ASV dolāra nostiprināšanās dēļ likme palikusi nemainīga, dārgmetālu cenas samazinājās.  + Rādīt vairāk

Mēneša vidū dārgmetālu cenas uzrādījušas jauktu dinamiku, pie jebkurām straujām svārstībām cenas atgriezās tirdzniecības diapazonos. Tirgus dalībnieku uzmanība bija koncentrēta uz ASV tirdzniecības konfliktu ar Ķīnu un Kanādu, FRS lēmumu pieņemšanu par procentu likmi, kā arī uz ekonomisko situāciju Eiropas Savienībā.

1) Strīdi starp ASV un Ķīnu lielākoties veicina ASV dolāra nostiprināšanos, jo lielākā daļa investoru ir pārliecināti, ka jebkurš iznākums nāks par labu ASV.

2) Kā bija gaidāms, FRS komisijas locekļi pieņēma lēmumu palielināt procentu likmi. Likmju pieaugums nostiprina nacionālo valūtu, pateicoties valsts obligāciju ienesīguma pieaugumam. Ja runā par ASV valsts obligācijām, tad pieprasījums šobrīd ir ārkārtīgi augsts, tāpat kā to ienesīgums. Un neskatoties uz to, ka pastāv viedoklis, ka šajā tirgū briest kārtējais burbulis, pieprasījums un noskaņojums saglabājas.

- Rādīt mazāk

Zelts

XAU/USD (-0.78%)

Septembrī zelta cenas krituma tempi ASV dolāros ir samazinājušies, bet tirdzniecība turpinās svarīgā psiholoģiskā apgabalā un tehniskā līmenī – 1200 $/oz robežā.

Mēneša grafika sveču analīze dod noteiktas cerības uz vērtības kāpumu – mēnesis tiek noslēgts ievērojami augstāk par mēneša minimumiem.

No tuvākajiem un svarīgākajiem atbalsta līmeņiem jāatzīmē:

 • kā rakstīts iepriekš, tas ir 1200 $/oz apgabals,
 • nākošais fiksāciju līmenis būs 1050 $/oz robeža.

No būtiskākiem pretestības līmeņiem jāatzīmē:

 • līmeni 1212 $/oz,
 • pārvarot dotos maksimumus, pavērsies ceļš līdz 1240 $/oz,
 • bet par svarīgāku līmeni var nosaukt 1300 $/oz apgabalu.

XAUUSDDaily-2018-september

XAUUSDMonthly-september-2018

XAU/EUR (-0.74%)

Zelts eiro valūtā demonstrē XAU/USD pārim līdzīgu dinamiku. Atrodot noteiktus minimumus, cenas sāk pielāgoties, bet galvenais jautājums ir, vai tas veicinās kustības virzienu maiņu vai arī korekciju pirms krituma turpinājuma. Izšķirošais faktors būs fundamentāls apstāklis, kurš ietekmēs investoru riska apetīti.

 • No atbalstu līmeņiem jāatzīmē 1015 €/oz apgabals, taču dotā robeža jau tika testēta un dotā apgabala sasniegšana bez ievērojamām cenu korekcijām norādīs uz lielu vēlmi izsisties cauri dotajam līmenim.
 • Nākošais atbalsta līmenis atrodas 970 €/oz robežā – pēdējo 3.5 gadu minimums.
 • Pretestības līmeņi izvietoti 1055 €/oz, 1100 €/oz un 1150 €/oz robežās.

XAUEURWeekly-september-2018

Sudrabs

XAG/USD (+0.76%)

Sudrabs ASV dolāros spēja sasniegt pēdējo 9 gadu minimumu apgabalus – 13.50 – 13.70 $/oz, pēc kuras notika neliela cenu korekcija.

Pēc korekcijas sudrabs ASV dolāros tiek tirgots Fibonači 23. līmeņa apgabalā. Ņemot vērā svarīgu un vairāku gadu minimumu sasniegšanu, kāpums var turpināties līdz pat 38.20 vai pat līdz 50 līmenim (arī 2017. gada decembra minimumi) bez liekām korekcijām.

XAGUSDDaily-september-2018

XAG/EUR (+0.80%)

Septembrī sudrabs eiro valūtā gandrīz sasniedza 12.00 €/oz robežu (minimums – 12.03 €/oz), pēc kuras tirdzniecība norisinājās ārkārtīgi šauros diapazonos. Tikai septembra beigās pieprasījums pēc dārgmetāliem pieauga un cenas uzrādījušas vērtību kāpumu. Pieaugums bez liekām pretestībām iespējams līdz pat 13.10 €/oz (tehnisko līmeņu kopums).

Negatīva pamatfona gadījumā, kad cena nostiprināsies zemāk par 12.00 €/oz robežu, nākošais psiholoģiskais līmenis būs 11.50 €/oz robeža – pēdējo 8.5 gadu minimums.

XAGEURDaily-september-2018

XAGEURWeekly-september-2018

_____________________________

Atruna
Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.

Jums būs interesanti lasīt arī