fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Dārgmetālu tirgus pārskats par 2018. gada martu

Publicējis Tavex sadaļā Finanšu ziņas 04.04.2018
Zelta cena (XAU-EUR)
2247,63 EUR/oz
  
- 17,29 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,77 EUR/oz
  
- 0,91 EUR
Dargmetalu-tirgus-marts-2018

Kopumā dārgmetāli marta mēnesī saglabāja pietiekami šauru tirdzniecības diapazonu.

Arī vadošie valūtas pāri šajā mēnesī saglabāja savus tirdzniecības diapazonus. Jebkuras pēkšņas cenu svārstības veikli atguvās un tirdzniecība atgriezās mierīgā gultnē. No ekonomisku rādītāju publikācijām par martu, būtu jāvērš uzmanība sekojošiem datiem:

  • 1. martā tika nopublicēts bezdarba līmenis eirozonā. Saskaņā ar jaunākajiem datiem, tas sastādīja 8.6%, kas atbilda analītiķu gaidām. Tāpat tika pārskatīti iepriekšējā mēneša dati no 8.7% līdz 8.6%.
    Pievakarē ar runu uzstājās FRS priekšsēdētājs. Kā parasti, analītiķus interesēja priekšsēdētāja viedoklis par ekonomikas stāvokli un plāniem, kas attiecas uz monetāro politiku. Pēc viņa domām, šobrīd ASV ekonomikai nedraud pārkaršana un visi rādītāji norāda uz pozitīvām tendencēm. Turpmāk monetārās politikas uzdevums būs veicināt dotās pārmaiņas.
  • 8. martā tika publicēts ECB lēmums par procentu likmi. Kā bija gaidāms, likmes saglabājās līdzšinējos līmeņos. Dotajā brīdī refinansēšanas likme sastāda 0,00%, bet depozītu likme pat -0.4%. Šāda veida likmes nepieciešamas, lai palīdzētu ES ekonomikai izrādīt vēl pārliecinošāku izaugsmi. Negatīvai depozīta likmei ir mērķis stimulēt investorus neglabāt savus aktīvus, cerot uz peļņu no procentiem, bet ieguldīt līdzekļus uzņēmējdarbības attīstībā. Refinansēšanas likme minimālā vērtība palielina naudas piedāvājumu, veicina uzņēmējdarbības attīstību un galu galā inflācijas pieaugumu, kura pašreiz ir zemāka par plānoto mērķa vērtību.
  • 9. martā tika publicēti ASV darba tirgus dati. Analītiķi gaidīja bezdarba līmeņa samazināšanos līdz 4,0%, bet rādītājs saglabājis savu vērtību – 4.1% līmenī. Neraugoties uz to, būtu jāatzīmē svarīgu ASV ekonomikas rādītāju – nelauksaimniecības ekonomikas nozarēs nodarbināto skaitu izmaiņas (nonfarm payrolls). Martā publicētie dati par februāri uzrādīja darba vietu skaitu pieaugumu par 313 000, kas ievērojami lielākas par gaidītajām 200 000 darba vietām.
  • 14. martā ar runām uzstājās Eiropas centrālās bankas pārstāvji. ECB prezidents Mario Dragi paudis viedokli, ka šobrīd ekonomika kļūst stabilāka, taču joprojām pastāv riski un nenoteiktības. ECB saglabās ekonomikas stimulēšanas programmu, taču bankām jābūt gatavām stingrākiem monetārās politikas pasākumiem.
  • 16. martā tika publicēti dati par eirozonas patēriņa cenas indeksa izmaiņām. Kā rakstīts iepriekš, ECB lēmumu pieņemšanā par monetāro politiku šos datus izmanto kā vienu no galvenajiem rādītājiem. Februāra dati parādīja, ka inflācijas līmenis atrodas 1.1% līmenī, kas ir zemāks par prognozētajiem 1.2%, kā arī zemāks par pagājušā gada rādītāju – 1.3%.

Zelts

XAU/USD (+0.53%)

Zelts ASV dolāros tiek tirgots 50 dolāru diapazonā. Vērtību pāris tiek tirgots bez izteiktām svārstībām un runāt par nostiprināšanos varētu tikai tajā gadījumā, ja tiktu pārvarēts 1357 – 1400 $/oz līmenis. Dotās robežas kalpo par svarīgu pretestības līmeni, kurš visdrīzāk verētu tikt pārvarēts tikai ar svarīgu pamata atbalstu. No atbalsta līmeņiem būtu jāpievērš uzmanību 1300 $/oz, 1265 $/oz un 1230 $/oz robežām.

XAU-USD-Daily-marts-2018

XAU/EUR (-0.35%)

Zelts eiro valūtā jau otro mēnesi turpina tirgoties šauros diapazonos. Vērtību pāris tiek tirgots svarīga atbalsta līmeņa tuvumā. Jau notikuši 3 pārvarēšanas mēģinājumi, bet pagaidām līmenis notur pāri no turpmākas vērtības krišanas.
Dienas grafikā vērts pievērst uzmanību atbalstam – 1055 €/oz (pēdējo divu gadu minimums) robežai. Pretestības līmeņi atrodas 1100 €/oz un 1125 €/oz robežās.

XAU-EUR-Daily-marts-2018

Sudrabs

XAG/USD (-0.31%)

Sudrabs ASV dolāros, pēc 5% vērtību krituma februārī, tiek tirgots šauros diapazonos. Atbalsta līmeņi – 16.17 $/oz pēc četru stundu grafika un 15.50 $/oz pēc dienas grafika. Pretestības līmeņi – 16.92 $/oz pēc četru stundu grafika un 17.60 $/oz pēc dienas grafika.

XAG-USD-DH4-marts-2018XAG-EUR-Daily-marts-2018

XAG/EUR (-1.19%)

Sudrabs eiro valūtā tiek tirgots atbalsta robežās un minimumos – 13.30 €/oz. Nozīmīgs atbalsta līmenis atrodas 12.37 €/oz robežā. Dotajā robežā var sagaidīt ievērojamu pieprasījumu, kas varētu radīt vērtības pieaugumu.

Tuvākie pretestības līmeņi dienas grafikā izvietojušies sekojošās robežās – 13.95 €/oz, 15.07 €/oz, 15.68 €/oz un 17.45 €/oz.

xag-eur-daily-marts-2018

xag-eur-weekly-marts-2018

_____________________________

Atruna
Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.

Zelta cena (XAU-EUR)
2247,63 EUR/oz
  
- 17,29 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,77 EUR/oz
  
- 0,91 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī