fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Dārgmetālu tirgus pārskats par 2018. gada jūniju

Publicējis Tavex sadaļā Finanšu ziņas 10.07.2018
Zelta cena (XAU-EUR)
1865,39 EUR/oz
  
- 6,12 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
20,93 EUR/oz
  
- 0,35 EUR
dargmetalu-tirgus-parskats-2018-junijs

Pagājušā mēneša būtiskākie notikumi, kas ietekmēja dārgmetālu tirgu:

1. maijā tika publicēti ASV darba tirgus dati. Rādītāji atkal uzlabojās. Bezdarba līmenis ir sasniedzis vairāk kā 15 gadu minimumu – 3.8%. Dati joprojām norāda uz pareizi izvēlētu monetāro stratēģiju un politiku. + Rādīt vairāk

13. maija vakarā, FRS paziņoja par savu lēmumu paaugstināt refinansēšanas likmi no 1.75% līdz 2.00%, kas sakrita ar tirgus cerībām un tādēļ lēmums nav radījis ievērojamu ietekmi nedz dārgmetālu, nedz valūtas tirgū.

14. maijs – ECB lēmums par procentu likmi līdzās ar Eiropas Centrālās bankas pārstāvju uzstāšanos.

Bāzes procentu likme saglabāja nulles vērtību, tāpat kā noguldījuma likme – 0.4%. Tāpat tika paziņots, ka ECB plāno samazināt QE apjomu no 30 līdz 15 miljardiem no oktobra mēneša, bet decembrī slēgt kvantitatīvās samazināšanas programmu vispār. Turklāt tika paziņots, ka procentu likme saglabās vērtību kā līdz šim vismaz vēl gadu, līdz 2019. gada vasarai.

Šo ziņu rezultātā, eiro vērtība strauji samazinājušās, bet zelta un sudraba cenas strauji paaugstinājušās.

Nākamajā dienā, 15. jūnijā, dārgmetālu cenas krasi samazinājās. Tirdzniecības negatīvā dinamika, pirmkārt, ir saistīta ar ģeopolitisko situāciju – tirgus attiecību saasināšanos starp ASV un Ķīnu, un Donalda Trampa plāniem ieviest jaunus tarifus Ķīnai. Ir vērts atzīmēt arī to, ka pirms ziņu izskanēšanas dārgmetālu cenas bija tuvu savām galvenajām līmeņu vērtībām un pēc publikācijas vairāki investori nolēma uz laiku fiksēt savas pozīcijas, kas paātrināja cenu kritumu.

Papildus šīm ziņām, vērts atzīmēt Starptautiskā valūtas fonda izpilddirektores Kristīnes Lagardas uzstāšanos, kura paziņoja, ka SVF sagaida negatīvu ietekmi ASV tirgus lēmumu dēļ 0.1 – 0.2% apmērā no IKP. Pastāv reāli zaudējumi arī uzņēmējdarbības videi, kurus pēc datiem būs grūti novērtēt.

- Rādīt mazāk

Apkopojot rezultātus par mēnesi, jāuzsver sekojoši momenti:

  1. Negatīva dinamika, pirmkārt, ir saistīta ar valūtas tirgu un ASV dolāra nostiprināšanos.
  2. Cenu samazinājums ir īslaicīgs notikums un nav turpinājies pēc vairāku svarīgu līmeņu pārvarēšanas.
  3. Pēc vairāku analītiķu viedokļiem, ASV dolāra indeksa pieaugums, kā arī iespējamā ASV ekonomikas pārkaršana nākotnē novedīs pie pieprasījuma palielināšanās dārgmetālu tirgū.

Zelts

XAU/USD (-3.50%)

Zelts noslēdzis otro ceturksni ar strauju vērtības kritumu. Vēl maijā zelts ASV dolāros pārvarēja svarīgu atbalsta līmeni 1300 $/oz robežā, par kuru zemāk cenas nav nostiprinājušās kopš šī gada sākuma.

Svarīgi atzīmēt, ka cenas atrodas svarīga atbalsta līmeņa apgabalā 1240 $/oz robežās – 2017. gada decembra minimumi, kā arī šeit izvietojās nedēļas grafika atbalsta līnija. Dotā līmeņa pārvarēšanas gadījumā, nākamais nozīmīgais līmenis būs psiholoģiska robeža – 1200 $/oz.

Kāpuma gadījumā, pretestību radīs 1300 un 1350 $/oz robežas.

XAUUSDDaily-dargmetalu-parskats-junijs2018

XAUUSDWeekly-dargmetalu-tirgus-parskats-junijs-2018

XAU/EUR (-3.38%)

Zelts eiro valūtā tā arī nav spējis pārvarēt 1125 €/oz līmeni – pēdējā gada maksimumu. Investoriem ir tendence fiksēt peļņu dotajā līmenī un ieiet pozīcijā pēc cenas samazināšanās. Uz ASV likmes paaugstināšanās, kā arī inflācijas pieauguma fona, investoriem pagaidām ir nosliece pēc riskantākiem aktīviem, bet tiklīdz parādīsies mājieni vai aizdomas par FRS spējām kontrolēt inflāciju, pieprasījums pēc dārgmetāliem strauji pieaugs.

Zelts eiro valūtā pie vērtību samazinājuma, ar minimālu cenas atlēcienu, pārvarēja atbalsta līmeni 1078 €/oz robežā. Nākamais svarīgais atbalsta līmenis atrodas 1055-1060 €/oz robežās, kas ir minimums kopš 2016. gada februāra. Pieauguma gadījumā, pretestību atkal radīs 1125 €/oz robeža – dotā robeža jau vairākkārt demonstrējusi savu spēku un pierādījusi, ka tirgus dalībnieki to pamana.

XAUEURDaily-dargmetalu-tirgus-parskats-junijs-2018

XAUEURWeekly-dargmetalu-tirgus-parskats-2018

Sudrabs

XAG/USD (-1.95%)

Pāris nav spējis pārvarēt šī gada aprīļa maksimumus, pēc kura, uz ASV dolāra nostiprināšanās fona, noslīdēja līdz šī gada minimumiem – 16.10 $/oz robežai. Pēc dotās robežas pārbaudīšanas un neliela atlēciena, cenas tomēr spēja nostiprināties pie zemākas atzīmes un atjaunoja šī gada minimumus.

No tuvākajiem atbalsta līmeņiem, kuri spēj noturēt un mainīt tirdzniecības virzienu, var atzīmēt 15.50 $/oz robežu – pēdējo 2 gadu minimumi.

XAGUSDDaily-dargmetalu-tirgus-parskats-junijs-2018

XAG/EUR (-1.78%)

Līdzīgi kā iepriekš apskatītie instrumenti, sudrabs eiro valūtā jūnija pirmajā pusē uzrādīja pārliecinošu vērtības kāpumu, bet mēneša otrajā pusē vērtība strauji samazinājās un mēnesis noslēgts ar kritumu par 1.78%.

Svarīgs atbalsta līmenis atrodas 13.00 – 13.20 €/oz robežā, kas ir vairāk kā divu pēdējo gadu minimums.

XAGEURDaily-dargmetalu-tirgus-parskats-junijs-2018

_____________________________

Atruna
Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.

Zelta cena (XAU-EUR)
1865,39 EUR/oz
  
- 6,12 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
20,93 EUR/oz
  
- 0,35 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī