fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Dārgmetālu tirgus pārskats par 2018. gada augustu

Publicējis Tavex sadaļā Finanšu ziņas 11.09.2018
Zelta cena (XAU-EUR)
2151,85 EUR/oz
  
- 5,98 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,99 EUR/oz
  
- 0,07 EUR
dargmetalu-parskats-augusts

Pagājušā mēneša galvenie notikumi, kuri ietekmēja dārgmetālu tirgu:

13. augustā no paša rīta dārgmetālu cenas uzsāka savu straujo lejupslīdi. Par stimulu kalpoja pēkšņa ASV dolāra nostiprināšanās, pieaugot ekonomiskajam konfliktam starp ASV un Turciju.

Attiecībā uz dārgmetāliem, šogad, pretēji visam ierastajam, var novērot citu tendenci. Neskatoties uz inflācijas kāpumu un nestabilitāti politiskajās un ekonomiskajās frontēs, investori izvēlas ieguldīt ASV obligācijās, uzskatot tās par drošāku investīciju. + Rādīt vairāk

Sakarā ar to, ka vēsturiski izveidojusies korelācija starp ASV dolāra kursu un dārgmetāliem (it īpaši zeltu), lai iegādātos ASV obligācijas, investori ir spiesti pirkt ASV dolārus, kas noved pie dolāra nostiprināšanās gan palielinoties pieprasījumam pēc valūtas, gan pēc valsts obligācijām.

16. augustā zelts ASV dolāros sasniedzis 17 mēnešu minimumu – 1160 dolārus par Trojas unci. Vērtības krišanās iemesls bija ģeopolitisku notikumu kopums. Par katalizatoru, pēc ASV sankciju ieviešanas pret Turciju, kalpoja ziņas, ka ASV rīkos tikšanos ar Ķīnas pārstāvjiem, lai apspriestu tirdzniecības attiecības.

24. augustā ASV dolārs kļūst vājāks attiecībā pret vairums valūtām, kas ļauj dārgmetāliem atkāpties no saviem minimumiem. Turklāt, vakarā ar runu uzstājās FRS vadītājs Pauels. Neskatoties uz to, ka vadītājs pieturas pie savas politikas un nav mainījis viedokli par monetāro politiku un prognozēm, pēc Pauela domām, tekošais plāns, kas paredz pakāpeniski palielināt likmes, ņem vērā visus iespējamos riskus, tostarp inflāciju (virs mērķa vērtībām), kā arī ekonomikas pārkaršanas riskus.

Jāatzīmē, ka ASV, saglabājoties šādai politikai un likmes pieaugumam, zelts, kā aizsardzības un drošības instruments, joprojām paliks zem spiediena.

- Rādīt mazāk

Zelts

XAU/USD (-1.88%)

Nostiprinoties ASV valūtai, zelts dolāros atrodas zem spiediena. Analizējot notikumus augusta mēnesī, jāatzīmē, ka mēnesis noslēdzies uz 1200 $/oz (tomēr par līmeni augstāk) robežas. Dotā tehniskā nianse var nospēlēt savu lomu, bet tikai tajā gadījumā, ja neradīsies sarežģījumi ģeopolitiskajās attiecībās.

No tuvākajiem un svarīgākajiem tehniskiem atbalsta līmeņiem jāatzīmē:

  • 1130 $/oz – 2016. gada decembra minimumu apgabals.
  • 1050-1060 $/oz – 2016. gada novembra-decembra minimumu apgabals.

No būtiskākiem pretestības līmeņiem jāatzīmē:

  • 1340-1350 $/oz robežas, bet runāt par šā līmeņa vērtību sasniegšanu būtu pāragri.

XAU-USD-augusts-2018

XAU/EUR (-1.14%)

Zelts eiro valūtā arī uzrāda vērtības kritumu. Grafikā izveidojas lejupejošs kanāls, un cenām, nesasniedzot augšējās robežas, atsāk testēt atbalsta līmeni:

  • Pastāv varbūtība, ka atbalsta līmenis – 1020-1025 €/oz tiks pārvarēts.
  • Nākamais svarīgais atbalsta līmenis atrodas 970 €/oz robežā – 2015. gada decembra minimums.
  • Tuvākais pretestības līmenis atrodas 1150 €/oz robežā – izveidojušās lejupejošā kanāla augšējā robeža.

xau-eur-weekly-august-2018

Sudrabs

XAG/USD (-6.39%)

Sudrabs ASV dolāros augustā uzrādījis nozīmīgu vērtības kritumu. Pamatojoties uz pieejamiem datiem un grafiku, pāris turpina tiekties pēc paša nozīmīgākā un svarīgākā atbalsta līmeņa – 1350-1375 $/oz apgabalu. Dotā robeža ir pēdējo 9 gadu minimums un pārvarēšanas gadījumā, tiks atvērts ceļš kritumam.

XAG-USD-weekly-august-2018

XAG/EUR (-5.66%)

Vasaras izskaņā ievērojami samazinājās arī sudraba vērtība eiro valūtā. Septembra sākumā pāris tiek tirgots 2014. gada novembra nedēļas grafika noslēguma līmeņos. Cena var arī sasniegt 11.00-11.50 $/oz un sekmēt to testēšanu, bet tā būs ārkārtīgi negatīva zīme un norādīs uz vēl pagaidām zemu pieprasījumu un vāju vēlmi iegādāties doto finanšu instrumentu.

xag-eur-august-2018

_____________________________

Atruna
Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.

Zelta cena (XAU-EUR)
2151,85 EUR/oz
  
- 5,98 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,99 EUR/oz
  
- 0,07 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī