fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Atgādinājums par deklarācijas iesniegšanas termiņiem

Publicējis Tavex sadaļā Aktualitātes, Finanšu ziņas 11.01.2018
Zelta cena (XAU-EUR)
2263,99 EUR/oz
  
+ 22,63 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
28,32 EUR/oz
  
+ 0,10 EUR
kapitala-pieauguma-nodoklis

Atgādinām, ka līdz šī gada 15. janvārim visiem Tavex klientiem, kuri ir pārdevuši ieguldījumu zeltu un guvuši ienākumu no kapitāla aktīva atsavināšanas (peļņu no zelta pārdošanas), ir jānodeklarē šis ienākums EDS sistēmā vai, ierodoties VID struktūrvienībā, un jānomaksā 15% nodokli no gūtajiem ienākumiem.

Saskaņā ar Likumu nav jāiesniedz deklarācija, ja darījuma rezultātā nav gūta peļņa (ja zelts tika pārdots ar zaudējumiem), tomēr prakse rāda, ka VID jebkurā gadījumā iedzīvotājiem izsūta vēstuli, kurā adresāts tiek informēts par nepieciešamību nomaksāt 15% no visas darījuma rezultātā izmaksātās summas ar lūgumu precizēt darījuma informāciju. Nenodeklarējot darījumu un nesazinoties ar VID, iedzīvotājs riskē pakļauties VID vajāšanai par nodokļu nenomaksu.

Ja kādā no ceturkšņiem, pārdodot zeltu, esat guvis kapitāla pieaugumu, taču citā ceturksnī esat pārdevis zeltu ar zaudējumiem, tad, lai segtu zaudējumus, kas nav segti taksācijas gada laikā, Jūs varat iesniegt gada kapitāla pieauguma ienākumu precizēšanas deklarāciju, sākot ar pēctaksācijas gada 1. martu.

Tavex ir guvis ievērojamu praksi komunikācijā ar visām VID struktūrvienībām un labprāt sniedz saviem klientiem bezmaksas konsultācijas par kapitāla aktīva nodokļa nomaksas gadījumiem un kārtību.

Jautājumu gadījumā lūdzam zvanīt +371 6720 5533 vai rakstīt tavex@tavex.lv

Mēs labprāt izskaidrosim klientiem Likuma būtību un nomaksas sistēmu.

NB! Ienākumi no kapitāla pieauguma, kuri gūti sākot ar 2018. gada 1. janvāri tiek aplikti ar 20% nodokli. Sīkāk nodokļa jaunā apmēra piemērošanu aprakstīsim līdz 2018. gada janvāra beigām.

Zelta cena (XAU-EUR)
2263,99 EUR/oz
  
+ 22,63 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
28,32 EUR/oz
  
+ 0,10 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī