Tavex vietne (Tavex SIA) izmanto sīkdatnes, lai sniegtu jums pielāgotu informāciju par pakalpojumiem, kā arī uzlabotu tīmekļa vietnes darbību. Ja piekrītat, nospiediet “Piekrist visām sīkdatnēm”. Ja vēlaties pārvaldīt savu izvēli, nospiediet “Pārvaldīt sīkdatnes”. Jūsu izvēle tiks saglabāta 60 nedēļas.
Izvēlieties, kuras sīkdatnes ļaut izmantot šai vietnei:
Uzmanību! Dažas sīkdatnes ir nepieciešamas šīs tīmekļa vietnes darbībai. Šīs sīkdatnes tiek apstrādātas, pamatojoties uz mūsu leģitīmajām interesēm, tāpēc netiek lūgta lietotāja piekrišana. Plašāka informācija ir pieejama mūsu Sīkdatņu politika.
Eiropas valūta turpināja sarukt attiecībā pret ASV dolāru, sasniedzot EUR un USD paritāti. Eirozonas valūta ir noslīdējusi līdz 20 gadu minimumu apgabalam, atgriežoties pie 2002. gada decembra vērtībām.
Visticamāk, eiro vērtība turpinās sarukt un EUR/USD pāris kādu laiku atradīsies zem 1. Taču, ja ECB inerce turpināsies un sankcijas saglabāsies līdzšinējā līmenī, pastāvēs turpmāka EUR/USD sabrukuma risks 0,8 vērtības virzienā, kad par 1 eiro dos vien 80 centus. Vismaz tehniskās analīzes līmeņi nav pretrunā ar tik negatīvu eiro iznākumu.
Kāpēc eiro vērtība krītas?
Ekonomika palēninās. Ja 2022. gada pirmajā ceturksnī eirozona piedzīvoja ekonomikas izaugsmi 5,4% apmērā, kas bija industriālo spēku un patērētāju aktivitātes atveseļošanās efekts pēc ilgstoša pandēmijas perioda, tad līdz pirmā pusgada beigām saglabāsies tikai procentuālais pieaugums. Savukārt līdz šī gada beigām pieauguma temps var samazināties uz pusi, salīdzinot ar aktīvo un pozitīvo 2022. gada sākumu. Stagnējošai ekonomikai, kurai pastāv liels risks nonākt recesijā, nevar būt spēcīga valūta.
Monetārā situācija
ECB joprojām saglabā nulles likmi, baidoties vēl vairāk sarežģīt lielo korporāciju un privātā sektora sarežģīto dzīvi laikā, kad pieaug kredītresursu izmaksas. Nav noslēpums, ka lielākajai daļai uzņēmumu ir ievērojami kredīti un būtisks procentu likmju pieaugums ir spējīgs izraisīt ja ne bankrotu vilni, tad vismaz jūtamu krīzi.
FRS, kas ir atbildīgs par dolāra dinamiku, ir izvēlējies veikt stingrākas monetārās ekonomikas pasākumus: bāzes likme no nulles 2022. gada sākumā, visticamāk, līdz gada beigām pārsniegs 3%.
Inflācija ES pārspēj vēsturiskos rekordus, un regulatora vilcināšanās cīņā pret cenu spiedienu ekonomikā situāciju tikai saasina, samazinot eiro vērtību.
ECB iestājas par bāzes likmes paaugstināšanu jūlija sanāksmē, taču runa ir tikai par 25 bāzes punktu soli, kas nav nozīmīgs tik lielā patērētāju inflācijas lēcienā.
Komentāri