fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Dārgmetālu tirgus pārskats – 2022. gada februāris

Zelta cena (XAU-EUR)
2171,44 EUR/oz
  
- 33,91 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,64 EUR/oz
  
- 1,09 EUR
Dārgmetālu pārskats februāris

Ir pienācis ārkārtīgi grūts periods visiem, arī globālajai ekonomikai un politikai, kas ārkārtīgi aktīvi ietekmējis visus tirgus, tai skaitā dārgmetālu tirgu.

Dārgmetālu tirgus svarīgākie momenti februārī:

 • Mēnesis sākās ar Anglijas Bankas komitejas lēmumu paaugstināt diskonta likmi no 0,25% līdz 0,5%. Savukārt Eiropas Centrālā banka nosacījumus par likmi nav pārskatījusi.
 • Vēlāk, 5. februārī tika publicēti ASV un Kanādas darba tirgus dati. Neskatoties uz to, ka bezdarba līmenis pieauga no 3,9% līdz 4,0%, nodarbinātības pieaugums nelauksaimniecības nozarēs uzrādīja stabilu pieaugumu par 467 tūkstošiem, un iepriekšējā mēneša vērtība tika pārskatīta no 199 tūkstošiem uz 510 tūkstošiem. Kanādas darba tirgus uzrādīja lejupslīdi: bezdarba līmenis pieauga no 5,9% līdz 6,5% (prognoze 6,3%), bet nodarbinātība samazinājās par 200 000, kas ir sliktāk par negatīvām ekspertu prognozēm.
 • 11. februārī dārgmetālu cenas pieauga dolāra un obligāciju ienesīguma samazināšanās dēļ. Kāpumu radīja arī pieaugošā pārliecība par Federālo rezervju sistēmas aktīvāku rīcību cīņā pret inflāciju.
 • 15. februārī dārgmetālu vērtība samazinājās, samazinoties ģeopolitiskajiem riskiem, jo tika ziņots, ka pēc militāro mācību beigām daļa Krievijas karaspēka atkāpjas no Ukrainas robežām.
 • 16. februārī tika publiskoti Lielbritānijas patēriņa cenu dati. Gada inflācijas līmenis pieauga līdz 5,5%, kas ir augstāks par 2008. un 2011. gada maksimālajiem rādītājiem.
 • 17. februārī dārgmetāli sāka nostiprināties uz pieaugošo ģeopolitisko risku fona. Gadiem ilgās spriedzes eskalācija palielina pieprasījumu pēc drošiem aktīviem.
 • Jaunzēlandes Rezervju banka 22. februārī paaugstināja refinansēšanas likmi no 0,75% līdz 1,0%, kas sakrita ar tirgus dalībnieku gaidām.

Naktī no 23. uz 24. februāri Krievijas Federācija veica pirmos raķešu triecienus Ukrainas infrastruktūrai, kas bija sākums pilna mēroga militāram konfliktam starp valstīm.

 • Visa pasaule kopš konflikta sākuma nepārprotami nosoda Krievijas Federācijas rīcību un gaida kara darbības apturēšanu, savukārt Krievijas Federācijas nostāja ir – tā ir nevis teritorijas sagrābšana, bet gan Ukrainas demilitarizācija un denacifikācija.
 • No pirmās karadarbības dienas sākās sankciju noteikšana pret Krievijas Federāciju. Sankcijas tika piemērotas gan uzņēmumiem, gan privātpersonām. Konflikta pirmajā nedēļā liela daļa ārvalstu uzņēmumu pārtrauca darbību Krievijas Federācijas teritorijā un pārtrauca jebkādu sadarbību un piegāžu veikšanu. Vairāku banku darbs ar SWIFT maksājumiem ir ierobežots, Ukraina pieprasa pilnīgu visa Krievijas tirgus atvienošanu no SWIFT sistēmas, lai nodrošinātu maksimālu izolāciju. Subsankcionētās bankas tika atslēgtas no SWIFT, pēc tām sankcijas pret bankām noteica arī starptautiskās maksājumu sistēmas VISA un Mastercard.
 • Šāda mēroga karadarbība Eiropas teritorijā, kā arī sarežģīts situācijas iespējamais risinājums atstāj milzīgu ietekmi uz visu pasauli. Papildus riskiem, kas saistīti ar turpmāku konflikta eskalāciju, mūsdienu pasaule ir cieši saistīta starptautiskās tirdzniecības ziņā. Pēc sankciju ieviešanas sekos lielas izmaiņas piegādēs un iepirkumos. Jau tagad ir manāms ievērojams cenu kāpums virknei preču un energoresursiem. Pat gadījumā, ja karadarbība drīzumā tiks izbeigta, sekas no esošām sankcijām gan KF, gan Eiropa izjutīs ilgtermiņā. Piemēram, vairāk nekā 1 miljons ukraiņu jau ir aizbraukuši uz ES valstīm, un, ņemot vērā jau tā nedrošo ekonomisko situāciju pēc pandēmijas (kas faktiski jau ir aizmirsta, pat nebeidzoties), ECB komitejai būs vēl grūtāk rast līdzsvaru ekonomikas uzturēšanā un inflācijas saglabāšanā saprātīgās robežās.

Zelts

XAU/USD (+6,25% februārī)

Karadarbības rezultātā zelts ir izlauzies no šaura tirdzniecības diapazona un sasniedzis visu laiku augstāko cenas līmeni.

 • Zelts dolāros tirgojas tuvu svarīgam psiholoģiskam līmenim – 2000 $/oz.
 • Ja līmenis tiek sasniegts, būs svarīgi pārvarēt vēsturisko maksimumu zonu 2030-2074 $/oz.
 • Tuvākie atbalsta līmeņi, kas varētu atbalstīt pāri korekcijas gadījumā, ir 1907 un 1860 $/oz.

Ir vērts atzīmēt, ka visi tirgi šobrīd ir ārkārtīgi nestabili un ģeopolitiskā situācija, sankcijas, militārā operācija atstāj ārkārtīgi asu ietekmi un tirgus dalībnieku noskaņojums var mainīties pat vienas nakts laikā.

Dargmetalu tirgus parskats-oktobris-novembris-xag-usd

Dārgmetālu pārskats xau-usd - daily-februaris 2022

XAU/EUR (+6,33% februārī)

Zelts eiro valūtā februārī atjaunoja savu augstāko līmeni, sasniedzot pat 1768 €/oz.

 • Šobrīd pāra izaugsmi neierobežo tehniskie līmeņi, tikai fundamentāli notikumi.
 • No atbalsta līmeņiem, kas var noturēt pāri korekcijas brīdī, var minēt 1727, 1705 un 1650 €/oz robežas.

Dārgmetalu pārskats februāris 2022 xau eur weekly

Dargmetalu tirgus parskats-oktobris-novembris

Sudrabs

XAG/USD (+8,86% februārī)

Nestabilitātes apstākļos pāris tuvojās svarīgam pretestības līmenim – 25,50 USD/oz.

 • Notiprināšanās virs šī līmeņa pavērs ceļu uz $28.20-29.00/oz cenu līmeni.
 • Atbalsta līmeņi atrodas robežās no 21.50-22.36, šis cenas līmenis netika pārsniegts kopš 2020. gada jūlija un šobrīd šis atbalsta līmenis ir noteicošais.

Daargmetali februaris 2022 xag usd weekly

dargmetali-parskats-februaris-2022 xag usd daily

XAG/EUR (+8,95% februārī)

Sudrabs eiro valūtā februārī pieauga par gandrīz 9%, kas ir lielākais cenas pieaugums starp novērotajiem pāriem. Nostiprināšanās virs 24,00 €/oz ir svarīga turpmākai sudraba izaugsmei. Pāris tirgojas zem šī līmeņa kopš 2013. gada, un šī līmeņa pārsniegšana pavērs ceļu turpmākai izaugsmei.

 • Nākamie pretestības līmeņi atradīsies 27.00, 29.00 un 30.00 €/oz robežās.
 • Gadījumā, ja sudraba tirdzniecība turpināsies pēdējo divu gadu diapazonos, kā atbalsta līmenis darbosies 18.30-18.90 €/oz robeža.
 • No lokālākiem atbalsta līmeņiem ir vērts pievērst uzmanību 21,70-22,00 €/oz robežām.

dargmetalu parskatas februarsi 2022 xag eur weekly

dargmetalu parskatas februarsi 2022 xag eur daily

_____________________________

Atruna

Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.

Jums būs interesanti lasīt arī