fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Dārgmetālu tirgus pārskats: 13.–17. maijs

Zelta cena (XAU-EUR)
2180,79 EUR/oz
  
+ 37,70 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,54 EUR/oz
  
+ 0,58 EUR
dārgmetālu pārskats maijs

Dārgmetālu tirgi pagājušajā nedēļā turpināja kritumu investīciju pieprasījuma samazināšanās ietekmē. ASV dolārs turpināja pieaugt attiecībā pret lielāko daļu pasaules valūtu, kamēr valsts obligāciju ienesīgums saglabājās augstā līmenī, akciju tirgus nedēļas beigās apturēja kritumu ASV Federālo rezervju sistēmas mīkstināšanas retorikas ietekmē.


ASV ekonomikas palēnināšanās un notiekošie lokdauni Ķīnā ir pastiprinājuši recesijas prognozes, daudzas investīciju bankas jau runā par 30% līdz 40% recesijas iespējamību.

  • Džeroms Pauels tika oficiāli apstiprināts uz otro termiņu ASV Federālo rezervju sistēmas vadītāja amatā. Nesenā intervijā viņš sacīja, ka regulators par galveno scenāriju neuzskata ekonomikas “mīksto piezemēšanos”. Atgriešanās pie 2% inflācijas būtu sāpīgs process, bet inflācijas saglabāšana augstā līmenī būtu sliktākais scenārijs.
  • Bijušais Goldman Sachs Group (Blankfeins) vadītājs ASV ekonomikā saskata lielu recesijas iespējamību saistībā ar FRS monetārās politikas straujo stingrību. Viņš sacīja, ka recesijas risks ir ārkārtīgi augsts. Inflācijas paātrināšanos, ar kuru FRS ir spiesta cīnīties, veicināja milzīgi stimulēšanas pasākumi pandēmijas laikā, kā arī problēmas piegādes ķēdēs, lokdauni Ķīnā un Krievijas un Ukrainas militārais konflikts. Bankas eksperti lēš, ka tuvāko gadu laikā ASV recesijas iespējamība ir 30%. ASV IKP pieauguma prognoze šim gadam pazemināta līdz 2,4% no 2,6% un nākamajam gadam līdz 1,6% no 2,2%.
  • ECB, visticamāk, pabeigs savu aktīvu atpirkšanu šī gada 3. ceturkšņa sākumā un pēc kāda laika sāks paaugstināt procentu likmes, sacīja ECB vadītāja Kristīne Lagarda. “Kāds laiks” starp aktīvu atpirkšanas pabeigšanu un likmju paaugstināšanu “varētu nozīmēt tikai pāris nedēļu periodu,” viņa paskaidroja. Tirgi ir pārliecināti, ka ECB jūlijā un septembrī paaugstinās likmes un divu gadu laikā paaugstinās noguldījumu likmi līdz 1,5%.

Zelts Āzijā

Pieprasījums pēc fiziskā zelta Āzijā pagājušajā nedēļā atjaunojās cenu korekcijas dēļ. Paredzams, ka mazumtirdzniecības pieprasījums Indijā maijā saglabāsies spēcīgs aktīvās kāzu sezonas un zemāko zelta cenu dēļ.

Zelta imports uz Indiju aprīlī sasniedza 27,1 tonnu, kas ir par 75% mazāk nekā pirms gada. Turpmāk maijā imports var palielināties zemāku zelta cenu un kāzu sezonas dēļ.

Indijas zelta ETF aprīlī publicēja 2,1 triljona rūpiju pieplūdumu, ko galvenokārt noteica zelta cenu kāpums un pieprasījums pēc drošiem aktīviem (safe haven) mēneša pirmajā pusē; kopējais zelta ETF apjoms pieauga līdz 38,5 tonnām.

Zelta rezervju aizplūšana aprīlī no Ķīnas ETF veidoja 3,3 tonnas, kopējās rezerves samazinājās līdz 58,5 tonnām zelta. Maijā zelta patēriņš Ķīnā saglabāsies vājš uz karantīnas fona dažādās pilsētās. Ilgākā laika posmā Ķīna var pieņemt adaptācijas politiku, kas stimulēs ekonomikas izaugsmi un tādējādi arī zelta patēriņu.

Zelta cena

Pagājušajā nedēļā zelta cena noslīdēja no 1827 USD/oz līdz 1821 USD/oz, pārbaudot līmeni 1791 USD/oz. Kopējais zelta krājumu līmenis ETF ir 3852,6 tonnas zelta. Kritums bija vērojams Āzijas un Ziemeļamerikas ETF, Eiropas ETF bija līdzekļu pieplūdums.

zelts

Sudraba cena

Pagājušajā nedēļā, korelācijā ar zelta tirgu, nokritās no 20.83 USD/oz līdz 21.72 USD/oz. Cenu attiecība starp zeltu un sudrabu sasniedza 84.46 (5 gadu vidēji 79.50), kas arī liecina, ka aktīvs ir pārpārdots.

sudrabs xag usd

_____________________________

Rakstu sagatavoja Tavex mārketinga un dīlinga nodaļas.

Atruna
Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.

Zelta cena (XAU-EUR)
2180,79 EUR/oz
  
+ 37,70 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,54 EUR/oz
  
+ 0,58 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī