fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Karaliski iespaidi un atpūta termālajos baseinos jeb ceļojums Rīga – Ungārija

Publicējis Tavex sadaļā Aktualitātes ceļotājiem 03.07.2018
Zelta cena (XAU-EUR)
2049,24 EUR/oz
  
+ 22,72 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
22,82 EUR/oz
  
+ 0,13 EUR
hungary-spa-termalie-baseini

Aktīvākā tūrisma sezona Eiropas valstu apskatei ir sākusies. Vai jau esat izplānojuši savu sapņu Eiropas tūri? Ja sirds kāro pēc karaliska baudījuma acīm, bet ķermenis ilgojas pēc kā relaksējoša, tad jums noteikti jādodas ceļojumā uz Ungāriju, kas ir viena no 15 populārākajiem tūristu galamērķiem pasaulē.

Šoreiz mūsu ceļotājas stāsts par braucienu ar automašīnu maršrutā Rīga – Ungārija (Rīga – Lietuva – Polija – Slovākija – Ungārija). Rakstā atradīsiet ceļotājas personīgo pieredzi par vietām, ko noteikti vērts apskatīt, par naudas lietām, kā arī citi ieteikumi, plānojot braucienu.

Pats svarīgākais ieteikums, ar ko vajadzētu sākt – rūpīgi izplānojiet apskates vietas, ko vēlaties redzēt, kā arī atvēliet tām laiku mazliet vairāk, kā nepieciešams. Braucot ar mašīnu, bieži vien tiek pārvērtētas iespējas visur paspēt laicīgi, kā arī nav iespējams paredzēt visus brauciena iespējamos kavēkļus. Izskriet visam cauri steigā tikai “ķeksīša pēc”, teikšu godīgi – nav vērts.

Nu tad, lai ceļojums sākas!

TOP 11 vietas Polijā, Slovākijā un Ungārijā, ko ir vērts iekļaut savā braucienā:

1. Polijā noteikti iesaku apskatīt Krakovu – ‘’Polijas karaļu pilsētu’’. Krakova ir neparasti skaista, tās apskatei jāvelta divas vai vismaz vienu pilnu dienu.

krakovas-pilseta

2. Krakovā jāapmeklē arī Veličkas sāls raktuves – ļoti senas raktuves, kuras var aplūkot tikai gida pavadībā. Šis būs elpu aizraujošs, 4 stundu garš ceļojums zem zemes, ko ir vērts izbaudīt (biļetes cena ap 30.00 eur/pers.) Vairāk informācijas par Veličkas sāls raktuvēm var atrast šeit.

3. Slovākijas skaistums – Tatri. Ja brauksiet maršrutu caur Tatriem, tad noteikti varēsiet pilnībā izbaudīt kalnu varenību. Iesaku pacelties līdz otrajam augstākajam punktam – Lomnicky Stit (2.634 m), (biļetes cena – 70.00 eur/pers.). Vairāk informācijas par Tatriem šeit.

slovakia-tatri

4. Poprada ir maza pilsētiņa Slovākijā, kurā mazākie ceļotāji priekus var rast akvaparkā. Vairāk informācijas par akvaparku atradīsiet šeit.

5. Lieliem noteikti ieteiktu apmeklēt “VRBOV” termālo baseinu parku Slovākijā. Tas atrodas kalnu pakājē un dod fantastisku dabas klātesamības sajūtu. Šī vieta nav tūristiem populāra, bet nezinātāji palaiž garām daudz pozitīvu emociju. Reti kur var saņemt tik mierpilnas un pasakainas sajūtas – veldzējoties vairākos baseinos līdz pat 38 grādu siltā ūdenī zem klajas debess. Plašāk par šo apburošo vietu atradīsiet šeit.

6. Ungārijas brīnišķīgā galvaspilsēta – Budapešta. Tālāk kalnu ieskauts ceļš cauri Slovākijai ved uz Ungārijas galvaspilsētu. Budapešta ir skaista ar saviem pasakainajiem dārziem. Pašā centrā ērti paņemt tūristu autobusu, kas, līdzīgi kā Rīgā, ved cauri skaistākajām pilsētas apskates vietām. Mums nebija daudz laika, tāpēc šis bija lielisks risinājums, kā paspēt vairāk un apskatīt arhitektūru, parkus un citus burvīgus skatus, netērējot savu laiku un spēku. (Biļetes cena apmēram 15 eur/pers.) Uzzināt vairāk par autobusa tūrēm šeit.

ungarijas-galvaspilseta-bupesta

7. Budapeštas parkā iesaku apmeklēt Vajdahunyado pili, kas ir skaista gotikas stila pils. Doties uz pils mājas lapu šeit.

8. Karaliskā romantika Budapeštā – Ungārijas slavenākie termālie ūdeņi Szechenyi SPA komplekss ir vēl viens fantastisks termālais baseins, ko vērts apmeklēt pārīšiem. Nedēļas nogalēs tur tiek rīkoti nakts pasākumi. Īpaša burvība ir tajā, ka termālais baseins atrodas pašā pilsētas sirdī un, tur esot, nonāc vairākus gadsimtus senā pagātnē, kur SPA bija iespēja baudīt tikai augstmaņiem, taču šodien, tas ir atvērts jebkuram interesentam. Par vēsturisko garšu liecina saglabātās autentiskās iekšējo un ārējo baseinu telpas, bet vislielākā burvība slēpjas vecajās koka kabīnītēs (ģērbtuves), kas “iemet” dziļā vēstures fantāzijā un uzbur neaizmirstamas sajūtas, kuras var izbaudīt šodien! Noteikti, 100 procenti iesaku šo nepalaist garām, tas Ungārijas braucienu padarīs neaizmirstamu uz visiem laikiem! Plašāku informāciju par termālo ūdens kompleksu atradīsiet šeit.

budapest-spa

9. Pa ceļam mājās iesaku iegriezties Ungārijas pilsētiņā Egerā. Šeit jānogaršo tradicionālo Ungāru gulašu vai gulašzupu un jānobauda vietējo vīnu. Īpaši iecienītas ir grauzdētas maizītes/plācenīši.

10. Ja sirds kāro, tad vēl var izbaudīt Eiropā vienīgo termālo baseinu ar piecām zālēm klintīs.

11. Braucot atpakaļ, ieteiktu vienu dienu veltīt un savā maršrutā iekļaut Mošnas pili Polijā, kas ir viena no krāšņākajām pilīm pasaulē. Ģimenes biļete maksā tikai 4.00 EUR. Vairāk informācijas šeit.

Mosznas-pils-polija

Naudas lietas sakārtojiet pirms tam

Katrā braucienā ir vērts līdzi paņemt skaidru naudu, kas ir pierādījies un attaisnojies ne vienu reizi vien. Polija, Slovākija, Ungārija – mazie veikaliņi, tirdziņi joprojām priekšroku dod skaidrai naudai, lielveikalos, degvielas uzpildes stacijās, viesnīcās un krogos maksāt ar karti problēmas nesagādā.

Svarīgi atcerēties – norēķinoties ar karti ārzemēs, vienmēr izvēlieties maksāt vietējā valūtā, nevis eiro valūtā.  Ievēroju, ka Polijā uzpildes stacijā, pie samaksas veikšanas piedāvāja izvēlēties norēķina valūtu – eiro vai poļu zlotus. Psiholoģiski var šķist, ka maksāt eiro uzreiz būs izdevīgāk, jo nenotiks konvertācija, bet, diemžēl, tā nav.

1. Ja par preci izvēlas maksāt eiro valūtā, tad maiņas kursu nosaka tirgotājs uz vietas un pieprasa nepieciešamo summu eiro valūtā no kartes konta. Šajā gadījumā visbiežāk kurss būs ļoti neizdevīgs un klāt tiks pievienotas tirgotāja komisijas maksas par valūtas maiņu.

2. Ja par preci izvēlas maksāt vietējā valūtā, kas šoreiz ir poļu zloti, tad tirgotājs pieprasa no kartes nepieciešamo summu zlotos. Šoreiz valūtas konvertācija notiek jūsu bankā, kur kurss un komisija ir saskaņā ar bankas cenrādi.

Norēķinu kartes izmantoju tikai uzpildes stacijās un lielveikalos. Naudas bankomāti ir atrodami lielākajās pilsētās gan pie tirdzniecības centriem, gan veikaliem. Mazāk sastopami Slovākijā – Tatros un, braucot caur Ungāriju.

Šī brauciena ietvaros visbiežāk norēķinājos skaidrā naudā, jo man patīk būt 100% gatavai ceļojumam. Jau iepriekš ar rezervi samainīju naudu Latvijā, jo Polijā vietējā valūta ir Polijas zlots, bet Ungārijā – Ungārijas forints. Maiņas kursu un valūtas kursu špikeri var apskatīt šeit.

Dzeramnauda Polijā, Slovākijā un Ungārijā bija līdzīga – apmēram 10% no pirkuma summas. Tomēr, ja Ungārijā un Slovākijā izjutām patīkamu laipnību, tad Polijā, diemžēl, nebija tik pozitīva pieredze apkalpošanas sfērā.

Suvenīri

saldumi

Lai ceļojums vēl vairāk sagādātu gandarījumu, tad no katras valsts iesaku atvest kādu suvenīru vai saldumu. No Slovākijas mājās iesaku atvest vietējo vīnu un gardo šokolādi ar kalnu attēlu iepakojumiem, kas vēl ilgi atmiņā ļaus saglabāt kalnu šarmu.

Savukārt no Ungārijas lielisks suvenīrs būs piparu garšvielas.

Novēlu arī jums izplānot un realizēt tādu braucienu, kas uzlādēs ķermeni jaunām idejām un jauniem spēkiem. Lai izdodas!

Jums varētu interesēt arī:

Jums būs interesanti lasīt arī