fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Viedoklis: enerģētikas krīze dabas resursu ieguldījumu pārvaldnieka acīm

Zelta cena (XAU-EUR)
2429,60 EUR/oz
  
+ 6,01 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
28,60 EUR/oz
  
+ 0,18 EUR
energoresursu krīze

“Enerģijas resursu cenu kāpums, kas izplatās aizvien plašāk un izraisa vēl lielāku inflācijas histēriju. Tieši šāds ir viens no FRS sliktākajiem scenārijiem, taču tieši šāds scenārijs varētu izraisīt nākamo zelta buļļu skrējienu”, intervijā Kitco News teica Goehring&Rozencwajg Associates dibinātājs Lejs Gērings (Leigh Goehring).

Naftas tirgus izskatās aizvien saspringtāks un saspringtāks, kas var būt zīme daudz lielākam lauksaimniecības un zelta cenu uzplaukumam inflācijas histērijas iestāšanās dēļ.

“Pieprasījums naftas tirgū ir daudz lielāks, nekā tika paredzēts, un piedāvājums ir un būs ievērojami mazāks, nekā tika prognozēts. Šī gada IV ceturksnī mēs varam nonākt situācijā, kad pieprasījums varētu būtiski pārsniegt kopējo ieguves jaudu. Kāpēc par to būtu jāuztraucas? Tāpēc, ka šādā situācijā mēs vēl nekad iepriekš neesam bijuši. Pat ja mēs atskatāmies uz lielo naftas krīzi 1970. gados, mēs nekad pat netuvojāmies maksimālajai ieguves spējai. Tomēr šodien esam ļoti tuvu,” brīdināja Gērings.

Jau tā augstās naftas cenas varētu vēl vairāk paaugstināties, tuvojoties IV ceturksnim, piebilda Gērings, norādot uz tirgus sezonalitātes tendencēm.

“Globālajam naftas pieprasījumam katru gadu ir liela sezonalitāte – tas ir zemāks maijā un jūnijā, savukārt maksimumu tas sasniedz novembrī un decembrī,” viņš skaidroja. “Pasaules pieprasījums jau ir pārsniedzis 100 miljonus barelu dienā. IV ceturkšņa beigās tradicionālā globālā pieprasījuma sezonalitāte varētu saskarties ar naftas sūknēšanas jaudu kapacitātes trūkumu pasaulē.”

enerģētikas krīze - zelta cena

Nākamajos pāris mēnešos naftas cenas varētu tirgoties zem 100 USD par barelu un pēc tam pieaugs līdz 150 USD, sacīja Gērings. “Mums šobrīd būtu jāveido krājumi jau tagad, taču mēs spējam nodrošināt tikai esošo pieprasījumu. Pieprasījums ir daudz lielāks, nekā bija gaidīts.”

Turklāt pastāv neprognozejāmo traucējumu piegāžu ķēdēs risks, kas var izraisīt vēl lielāku naftas cenas pieaugumu. Tas radītu vēl lielāku spiedienu uz inflācijas līmeni, atzīmēja Gērings.

Mums ir jāapzinās, ka cenu palielinājums skars arī lauksaimniecību un 2022. gada ražu.

“ASV inflācija 9% -10% apmērā šogad ir iespējama” norādīja Gērings. “Mēs šobrīd novērojam inflāciju pārtikas cenās. Pieļausim, ka degvielas cenas vēl vairāk pieaugs. Šāda situācija ieslēgs inflācijas histēriju, kas mudinās cilvēkus mēģināt sevi no tās pasargāt ilgtermiņā. Šāda domāšana veicinās pieprasījumu pēc zelta.”

Šeit parādās Goehring&Rozencwajg zelta cenas prognoze USD 15 000 vērtībā nākamajā desmitgadē.

“Mēs esam stingri pārliecināti, ka inflācija nav pārejoša. Tā arvien pasliktināsies visu izejvielu deficīta dēļ. Problēmas naftas tirgū var būtiski ietekmēt inflācijas pasliktināšanos,” sacīja Gērings.

Ietekme uz zeltu

Investori, kas meklē drošu patvērumu, šogad būs viens no galvenajiem zelta virzītājspēkiem, jo cilvēki visā pasaulē sāk izjust inflācijas ietekmi.

Goehring&Rozencwajg vispirms paredz zelta cenas korekciju brīdī, kad FRS uzsāks pavasara un vasaras likmju paaugstināšanas ciklu. Taču šo cenu kritumu mēs iezīmētu kā zelta zemāko punktu, kas sniegtu izdevīgas pirkšanas iespēju pirms nākamā rallija posma.

Labākais laiks zeltam šogad būs rudens un ziemas periodā, norādīja Gērings. “Kad FRS sāks paaugstināt likmes, tas radīs milzīgas problēmas. 2018. gadā, kad FRS paaugstināja likmes, tas radīja milzīgas problēmas globālajā REPO (Repurchase agreement) tirgū. Viņiem bija jāatceļ likmju paaugstināšana. Tas pats notiks arī tagad brīdī, kad zelta buļļu tirgus kā traks ies uz augšu — viņiem būs jāatsakās no likmju paaugstināšanas finanšu sistēmas problēmu dēļ, ko viņi nebija paredzējuši,” sacīja Gērings.

Gērings uzskata, ka zelta zemākā vērtība 2022. gadā varētu būt pat 1625 USD/oz.

“Ja mēs šovasar atgriezīsimies pie vērtības 1650–1625 USD/oz, kad FRS paaugstinās likmes, tad zelta buļļu tirgus sāksies IV ceturksnī,” piebilda Gērings.

50g zelta stienis Valcambi ir ražots Šveices lielākajā dārgmetālu lietuvē Ir noliktavā

50 gramu Valcambi Suisse zelta stieņi

Pārdodam 1+ 4049,52 € 3865.21 3865,21 4049.52 4049,52 4033.9 4033,90 4014.38 4014,38
Pārdodam 20+ 4014,38 € 3865.21 3865,21 4049.52 4049,52 4033.9 4033,90 4014.38 4014,38
Mēs pērkam 3865,21
Salīdzināt Paziņojums
par cenu
Pievienot grozam

_____________________________

Rakstu sagatavoja Tavex mārketinga un dīlinga nodaļas.
Avots: kitco.com

Atruna:
Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.

Komentāri

Zelta cena (XAU-EUR)
2429,60 EUR/oz
  
+ 6,01 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
28,60 EUR/oz
  
+ 0,18 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī