Tavex vietne (Tavex SIA) izmanto sīkdatnes, lai sniegtu jums pielāgotu informāciju par pakalpojumiem, kā arī uzlabotu tīmekļa vietnes darbību. Ja piekrītat, nospiediet “Piekrist visām sīkdatnēm”. Ja vēlaties pārvaldīt savu izvēli, nospiediet “Pārvaldīt sīkdatnes”. Jūsu izvēle tiks saglabāta 60 nedēļas.
Izvēlieties, kuras sīkdatnes ļaut izmantot šai vietnei:
Uzmanību! Dažas sīkdatnes ir nepieciešamas šīs tīmekļa vietnes darbībai. Šīs sīkdatnes tiek apstrādātas, pamatojoties uz mūsu leģitīmajām interesēm, tāpēc netiek lūgta lietotāja piekrišana. Plašāka informācija ir pieejama mūsu Sīkdatņu politika.
Kopš novembra sākuma dārgmetālu cenas turpināja pieaugt.
Šajā nedēļā plānotas vairākas regulatoru pārstāvju uzrunas, kā arī svarīgu ekonomikas statistikas datu publikācijas par pasaules lielākajām ekonomikām. Šīs uzrunas un statistikas dati var veicināt palielinātu cenu nepastāvību dārgmetālu tirgos.
Vērts atzīmēt, ka šīs nedēļas notikumi Polijā izraisīja īslaicīgu cenu lēcienu, kas raksturīgs ģeopolitisko risku brīdim. Dārgmetālu tirgu atbalstīja arī FTX kriptovalūtu biržas sabrukums, kas bija viena no trim lielākajām kriptovalūtu biržām. Haoss kriptovalūtu tirgū ir novedis pie līdzekļu aizplūšanas uz tradicionālajiem apdrošināšanas aktīviem, veicinot aizsākto cenu pieaugumu.
FRS pārstāvji arvien vairāk izsakās par labu procentu likmju kāpuma tempu palēnināšanai tuvāko mēnešu laikā, jo tā lielums sāk negatīvi ietekmēt ASV ekonomikas izaugsmi. Turklāt kāpums var apstāties kādā brīdī 2023. gadā, piemēram, kad likme sasniegs 4,5% atzīmi. Nākamā tikšanās notiks 2022. gada 13.-14. decembrī.
Pagājušajā nedēļā pieprasījums pēc zelta Āzijas tirgū turpināja pieaugt pateicoties Indijas kāzu un festivālu sezonai, savukārt zelta pirkšanas aktivitāte Ķīnā nedaudz samazinājās COVID-19 uzliesmojuma dēļ. Tuvojoties gada beigām un svinot Ķīnas Jauno gadu, Ķīnā pieaugs gan zelta vairumtirdzniecības, gan mazumtirdzniecības pieprasījums.
Zelta cena
Pagājušajā nedēļā zelta cena pieauga no 1649 USD/oz līdz 1782 USD/oz, testējot spēcīgo pretestības līmeni – 1770 USD/oz robežu.
Galvenie iemesli šādai straujai izaugsmei bija:
ASV dolāra pavājināšanās;
valsts obligāciju ienesīguma samazinājums;
potenciāla ASV Federālo rezervju sistēmas monetārās politikas stingrināšanas pasākumu tempa palēnināšanās;
spekulatīvu īso pozīciju slēgšana;
karantīnas noteikumu atvieglošana Ķīnā
haoss kriptovalūtu tirgū pēc FTX biržas bankrota.
Investori, savukārt, turpināja izstāties no ETF, lai gan tā temps ievērojami palēninājās. 45. nedēļā, kas beidzās 11. novembrī, zelta ETF zaudēja 9,3 tonnas krājumu, liecina WGC dati. Kopējais krājuma līmenis ETF bija 3470,4 tonnas zelta, kas ir par 79,5 tonnām mazāk nekā 2021. gada beigās. Oktobrī krājumi ETF fondos samazinājās par 59,1 tonnu.
Fiziskā zelta tirgū joprojām trūkst sagataves kaltu monētu un stieņu ražošanai. Vairāki monētu nami ir spiesti atteikt piegādāt tos apjomus, ko dārgmetālu dīleri vēlētos iegūt tirdzniecībai, jo nav fiziskas iespējas apmierināt pieprasījumu.
Sudrabs
Arī sudraba cenas kopš 2022. gada novembra sākuma ir pieaugušas no 19,67 USD/oz līdz 22,07 USD/oz korelācijā ar zelta tirgu. Šobrīd sudraba cenas ir stabilizējušās tuvu līmenim 21,70 USD/oz.