fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Dārgmetālu tirgus pārskats par 2018. gada maiju

Publicējis Tavex sadaļā Finanšu ziņas 18.06.2018
Zelta cena (XAU-EUR)
2163,23 EUR/oz
  
- 1,02 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
28,80 EUR/oz
  
- 0,79 EUR
Dargmetalu-tirgus-parskats-maijs

Pagājušā mēneša būtiskākie notikumi, kas ietekmēja dārgmetālu tirgu:

Pašreizējā situācijā viens no galvenajiem faktoriem, kas ietekmē dārgmetālu tirdzniecības tendences ir ASV monetārā politika. Ekonomisko rādītāju uzlabošanās norāda uz to, ka FRS turpinās procentu likmju paaugstināšanu, kas nostiprina ASV dolāru. No citas puses, ASV dati norāda uz inflācijas spiedienu un patēriņa cenu indeksu paaugstināšanos, kas jau par 2 % pārsniedz mērķa rādītāju. Indeksa kāpums ierobežos ASV dolāra vērtības pieaugumu, tādā veidā zelts un sudrabs iegūs stimulu vērtības nostiprināšanai.

No vissvarīgākajiem publicētajiem datiem svarīgi atzīmēt:

  • 1. maijā tika publicēts Austrālijas bankas lēmums par refinansēšanas likmi. Analītiķu prognozes apstiprinājās, likme saglabājās 1.5 % līmenī.
  • 4. maijā tika publicēti ASV darba tirgus dati. Jāatzīmē, ka bezdarba līmenis ir samazinājies no 4.1% līdz 3.9%. ASV ekonomikas rādītāju pozitīvā dinamika piešķir papildus stimulus kārtējiem grozījumiem Federālās rezerves sistēmas monetārajā politikā.
  • 8. maijā ar runu uzstājās ASV prezidents Donalds Tramps. Valsts prezidents paziņoja, ka ASV gatavojas atkāpties no kodolvienošanās ar Irānu. Šāds lēmums veicināja naftas cenu kāpumu un var sagaidīt, ka kāpums turpināsies. Analītiķi liek domāt, ka dotā lēmuma galvenais mērķis ir jauna līguma noslēgšana, taču uz vēl izdevīgākiem nosacījumiem par labu ASV.
  • 10. maijā tika publicēts Anglijas bankas monetārās politikas lēmums. Kā bija sagaidāms, izmaiņas nesekoja. Procentu likme un vērtspapīru iegādes apjoms saglabājies līdzšinējā līmenī.
  • Svarīgi vērst uzmanību Mario Dragi uzstāšanās runai 11. maijā, Florencē. ECB prezidents paziņoja, ka eirozonā nepieciešams jauns fiskālais instruments, kurš spētu visas dalībvalstis saturēt kopā pat ārkārtīgi nelabvēlīgos apstākļos. Dotā instrumenta galvenais mērķis būtu eirozonas ekonomikas atbalsts bez monetārās politikas izmantošanas, par cik atjaunošana šādā gadījumā aizņem ļoti ilgu laika periodu.
  • 15. maijā, dārgmetālu cenas, it īpaši zelts attiecībā pret ASV dolāriem, būtiski samazinājušās. Par stimulu kalpo ASV ekonomikas pozitīvā dinamika, kas apstiprina FRS plānus turpināt procentu likmes paaugstināšanu. ASV dolāra indekss sasniedzis jaunu 2018. gada maksimumu, kam sekoja zelta vērtības nostiprināšanās pret ASV dolāru zemāk par svarīgo atbalsta līmeni – 1300 $/oz robežu.
  • 25. maijā, ES finanšu ministri panāca vienošanos par bankas kapitāla noteikumu reformām. Strīdi šajā jautājumā turpinājās vairāk par pusotru gadu. Šis risinājums palīdzēs realizēt Eiropas banku fondu. Tāda veida fonda izveidošanai būtu jāuzlabo Eiropas banku pozīciju un drošību.

Zelts

XAU/USD (-0.58%)

Zelts attiecībā pret ASV dolāru tirdzniecībā noslēdzis mēnesi ar vērtību zemāku par 1300 $/oz. Zemāk par doto cenu līmeni zelts nav nostiprinājies kopš 2018. gada sākuma. Pāra kritums saistīts ar ASV dolāra nostiprināšanos attiecībā pret vairumu valūtām un finanšu instrumentiem.

Vistuvākais atbalsta līmenis atrodas 1272 $/oz robežā, nākamais līmenis – 1212 $/oz robežā, kas ir pēdējā gada minimums.

Pretestība atrodas 1357 $/oz robežā – pēdējo 2 gadu maksimums.

XAU-USD-daily-maj-2018

XAU/EUR (+1.96%)

Zelta cena pret EUR pieauga aptuveni par 2%, taču pretestības līmeņi dienas grafikā notur pāri no vērtību kāpuma. Iepriekš atzīmētās pretestības 1100 €/oz un 1125 €/oz robežās strādāja peļņas fiksēšanas līmeņos un pēc kāpuma cenas sāka atkāpties. Pēc nostiprināšanās 1100 €/oz robežā, pāris otro reizi testē doto līmeni, bet šoreiz kā atbalstu.

Tuvākais atbalsta līmenis paliek uz 1125 €/oz robežas atzīmes, pēc kura pārsniegšanas, kāpums var paātrināties līdz pat 1145 €/oz un 1180 €/oz robežām.

Atbalsta līmenis dienas grafikā atrodas 1078 un 1055 €/oz robežās, kas kopumā sakrīt ar nedēļas grafiku.

XAU-EUR-daily-maij-2018

XAU-EUR-weekly-maij-2018

Sudrabs

XAG/USD (+0.55%)

Kopumā pāris visu maiju tika tirgots dažādos virzienos un mēnesis noslēdzās ar nelielu vērtības kāpumu. Pāris sašaurina tirdzniecības diapazonus un gadījumā, ja nebūs svarīgu fundamentālu notikumu, kuri spētu spēcīgi ietekmēt tirdzniecību, tad no tuvākajiem svarīgiem līmeņiem vērts atzīmēt pretestību 17.50 $/oz robežā un atbalstu – 16.10 un 15.50 $/oz robežās.

XAG-USD-daily-maij-2018

XAG/EUR (+3.70%)

No apskatāmiem instrumentiem, sudrabs eiro valūtā nodemonstrējis vislielāko kāpumu, ko var skaidrot ar eiro vājināšanos un pieprasījuma saglabāšanos pēc zelta.

Līmenis 13.20 €/oz saglabājies, kā pāra atbalsta līmenis, bet no pretestības līmeņiem dienas grafikā jāatzīmē 15.07 €/oz un 15.68 €/oz robežas.

XAG-EUR-daily-maij-2018

_____________________________

Atruna
Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.

Zelta cena (XAU-EUR)
2163,23 EUR/oz
  
- 1,02 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
28,80 EUR/oz
  
- 0,79 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī