fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Dārgmetālu tirgus pārskats: 15.-21. februāris

Zelta cena (XAU-EUR)
2070,27 EUR/oz
  
+ 38,33 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
23,15 EUR/oz
  
+ 0,33 EUR
zelta sudraba parskats

Reaģējot uz acīmredzamiem ģeopolitiskajiem riskiem, dārgmetālu cenas pagājušajā nedēļā turpināja savu noturīgo pieaugumu. Neskaidri laiki un pieaugošas bažas rada lielāku pieprasījumu pēc dārgmetāliem.

Zelta cena pirmo reizi kopš 2021. gada maija beigām pārsniedza 1900 USD/oz. Tam par iemeslu bija investoru vēlme dotajā nestabilā situācijā nodrošināties ar aizsargaktīviem.

Situācija pamatā paliek nemainīga

Neskatoties uz regulatoru, īpaši ASV Federālo rezervju sistēmas, apņēmību ķerties klāt straujai procentu likmju paaugstināšanai, reālās procentu likmes joprojām saglabājas negatīvas. Tas arī saglabā zelta, kā aizsardzības aktīva pievilcību augstas inflācijas apstākļos.

Situācija akciju tirgū

ASV dolāra nostiprināšanās un valsts vērtspapīru ienesīguma pieaugums nav būtiski ietekmējis cenu dinamiku. Akciju kritums vērtspapīru tirgū skaidri liecina par izvairīšanos no riska, atbalstot pieaugošo interesi par dārgmetāliem.

Šonedēļ tiek plānotas vairāku regulatoru pārstāvju un amatpersonu uzstāšanās saistībā ar situāciju Ukrainā, kas palielina volatilitāti finanšu tirgos un rada pieprasījumu pēc dārgmetāliem.

dargmetalu parskats zelts un sudrabs februaris

Vadošo centrālo banku risinājumi

Pēdējās FRS monetārās politikas sanāksmes protokols, kas tika publicēts pagājušajā nedēļā, liecināja, ka, lai gan amatpersonas kopumā piekrita tam, ka būtu vērts paaugstināt bāzes procentu likmi, taču likmes paaugstināšanas grafiks tiks pārskatīts katrā sanāksmē.

FRS vadība paziņoja, ka, ņemot vērā pašreizējo ekonomisko situāciju un augsto inflācijas līmeni, likmes būs jāpaaugstina ātrāk nekā tas plānots saskaņā ar stingrākas monetārās politikas ciklu, kas sākās 2015. gadā, kad likme tika paaugstināta reizi ceturksnī. Daži eksperti uzskata to par signālu paaugstināt likmes katrā šā gada sanāksmē.

Iespējams, FRS pārstāvji šonedēļ izteiks savu viedokli par likmju celšanas procesu, kas var ietekmēt investoru uztveri par turpmākajām norisēm finanšu tirgos.

Lielbritānijā 2022. gada janvārī inflācija pieauga līdz gandrīz augstākajam līmenim pēdējo 30 gadu laikā, kas palielināja iespējamību, ka Anglijas Banka jau trešo reizi pēc kārtas paaugstinās procentu likmes gaidāmās marta sanāksmes laikā.

zelts-tavex latvia

Zelta tirgus

Pieprasījums pēc fiziskā zelta Āzijā pagājušajā nedēļā kritās straujā cenu kāpuma dēļ. Patlaban pieprasījuma kritums saistāms arī ar sezonāliem faktoriem. Pieprasījums Indijā varētu pieaugt dažu mēnešu laikā pirms Akshaya Tritiya festivāla maija sākumā.

Saskaņā ar Šveices muitas datiem zelta eksports no valsts 2022. gada janvārī pieauga par 19% līdz 115,7 tonnām. Piegādes uz Ķīnu sasniedza 70 tonnas pret 14,5 tonnām 2021. gada decembrī, uz Indiju – 11,7 tonnas pret 28,3 tonnām 2021. gada decembrī, uz Honkongu – 3,8 tonnas pret 5,8 tonnām 2021. gada decembrī.

sudrabs-tavex

Sudraba tirgus

Sudraba cenas pagājušajā nedēļā korelācijā ar zelta tirgu pārsniedza 24.00 USD/oz līmeni, bet vēlāk noslīdēja līdz 23.80 USD/oz. Cenu attiecība starp zeltu un sudrabu sastādīja 79,83 (5 gadu vidēji 79,50). Vājāks sudraba cenas kāpums korelācijā ar zelta cenas kāpumu vēlreiz uzsver, ka zelta vērtības pieaugumu vairāk nosaka interese par drošu aktīvu, ko izraisa nevis makroekonomiskie rādītāji, bet gan ģeopolitisko risku apstākļi.

Ko sagaidīt?

Zelta tirgus pagājušajā nedēļā uz ģeopolitisko risku eskalācijas viļņa testēja 1910 USD/oz līmeni. Spēcīgais pretestības līmenis 1900 USD/oz tika pārvarēts. Nepārtrauktas spriedzes apstākļos nākamie pretestības līmeņi var atrasties 1920 – 1950 USD/oz robežās. Tā kā šo cenu kāpumu galvenokārt nosaka metāla cenas ģeopolitiskās uzcenojuma pieaugums, jebkura spriedzes mazināšanās var novest pie līknes kustības izmaiņām, un priekšplānā izvirzīsies reālās likmes, ASV dolāra kurss un FRS politika. Jāņem vērā, ka pie situācijas deeskalācijas, zelta cenu kritums varētu būt straujš, jo ģeopolitiskā ietekme uz zelta cenu ir veidojusies pēdējo pāris mēnešu laikā.

Ilgtermiņā pastāv vienmērīgas augšupejošas kustības scenārijs, ja apstākļos, kad inflācija saglabājas, korelācija starp reālajām procentu likmēm un zelta cenu kļūs pozitīva. Šādos apstākļos zelts izrādīs noturību pret reālo likmju kāpumu un ASV Federālo rezervju sistēmas stingro politiku. Investori laika gaitā var sākt atjaunot pozīcijas metālā, lai diversificētu un ierobežotu portfeļus augstāku, bet joprojām negatīvu reālo likmju, pieaugošas makroekonomiskās nenoteiktības un kļūdainu politisku lēmumu riska apstākļos.

Klasika
1 unces zelta monēta Austrālijas „Ķengurs” reverss Ir noliktavā

1 unces zelta monēta Austrālijas „Ķengurs”

Pārdodam 1+ 2167,53 € 2070.9 2070,90 2167.53 2167,53 2157.21 2157,21 2146.88 2146,88
Pārdodam 20+ 2146,88 € 2070.9 2070,90 2167.53 2167,53 2157.21 2157,21 2146.88 2146,88
Mēs pērkam 2070,90
Salīdzināt Paziņojums
par cenu
Pievienot grozam

_____________________________

Rakstu sagatavoja Tavex mārketinga un dīlinga nodaļas.

Atruna

Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.

Jums būs interesanti lasīt arī