Novembra nozīmīgākie finanšu notikumi, kas ietekmēja zelta un sudraba tirgu:
Novembra sākumā tika pasludināts Anglijas bankas monetārās politikas lēmums, kurā ir divi nozīmīgi skaitļi. Daudziem par pārsteigumu, tika pieņemts lēmums par refinansēšanas likmes samazināšanu no 0,50% līdz 0.25%. Par šādu lēmumu nobalsoja 7 komisijas locekļi, pret bija tikai divi. Mēnesi iepriekš balsu sadalījums bija skaitliski pretējs.
4. novembrī tika publicēti ASV un Kanādas darba tirgus dati. Darba vietu skaits ASV ekonomikas nelauksaimniecības nozarēs palielinājās par 261 tūkst., kas ir mazāks par prognozētajiem 312 tūkst., bet daudz augstāks par pagājušā mēneša rādītāju – 18 tūkst. (dati tika pārskatīti no -33 tūkst.). Bezdarba līmenis ASV samazinājies un sasniedzis 4.1% līmeni, bet Kanādā – pieaudzis līdz 6.3%.
Turpinājumā vēlamies vērst uzmanību uz 14. novembra notikumiem. Tika publicēti Eirozonas IKP dati par gadu (trešajā ceturksnī pieaugums par 0.6%) un ES ekonomiskā izaugsme pārspēja izaugsmi ASV, kas apliecina ECB lēmuma pareizību – samazināt ekonomikas stimulācijas apjomus (QE).
Dārgmetāli tiek tirgoti bez būtiskām izmaiņām, saglabājot savus tirdzniecības diapazonus. Dolāra augstā vērtība attur metālus no vērtību nostiprināšanās, taču ziņas par to, ka D. Trampa nodokļu reforma var ieilgt, pretstatā iepriekš ieplānotajiem termiņiem, ietekmē ASV dolāru un tas varētu izraisīt zelta, sudraba un platīna cenu kāpumu.
Pasaules zelta padome (World Gold Council) 9. novembrī publicēja 2017. gada 3. ceturkšņa atskaiti par zelta pieprasījumu un piedāvājumu. Salīdzinot ar 2016. gada 3. ceturksni, samazinājums sastādīja 9% līdz 915 tonnām, un kopš 2017. gada sākuma pieprasījuma kritums ir bijis 12%. Pirmkārt, šī gada negatīvā dinamika ir saistīta ar situāciju Indijas zelta tirgū, kur juvelierizstrādājumu pieprasījums strauji samazinājies par 25%.
Tomēr pieprasījums pēc investīciju monētām un stieņiem trešajā ceturksnī palielinājies par 17% līdz 222,3 tonnām. Turklāt norādītajā periodā dažādu valstu centrālās bankas palielināja zelta iepirkumu apjomu savu valstu rezervēm par 25% (111 tonnas).
Zelts
XAU/USD (+0.29%)
Zelta cena ASV dolāros, nespējot pārvarēt atbalsta robežu 1265 USD/oz, vairākkārtīgi pārbauda šo līmeni. Gadījumā, ja robeža tiks pārvarēta un nostiprināsies zem 1260 USD/oz, tad pavērsies ceļš līdz svarīgam atbalsta līmenim 1200 – 1215 USD/oz.
Tuvākais pretestības līmenis atrodas 1300 USD/oz robežā (tehniskais un psiholoģiskais līmenis). Svarīgs pretestības līmenis, kurš nevar būt pārsniegts bez nozīmīgiem pasaules notikumiem, atrodas 1350 USD/oz, bet nākamais 1400 USD/oz robežās.
XAU/EUR (-1.89%)
Zelta cenas eiro valūtā novembra mēnesī samazinājās par 1.89%, atšķirībā no zelta cenas ASV dolāros, kur samazinājums ir 0.29%. Iepriekš atzīmētie līmeņi 1078 EU/oz robežā spēja ilgi noturēt cenas no vērtību krituma, taču galu galā cena spēja nostiprināties zemāk un šobrīd tiek tirgots nedēļas atbalsta robežās 1060-1070 EUR/oz.
Pretestības līmeņi atrodas 1100 EUR/oz un 1125 EUR/oz robežās. Svarīga un būtiska pretestība atrodas 1200 EUR/oz robežā, bet šī, kā arī 1235 EUR/oz robežas pārvarēšana pavērs ceļu vērtību kāpumam līdz pat 1060-1070 EUR/oz līmenim.
Sudrabs
XAG/USD (-1.68%)
Sudraba cenas ASV dolāros atskaites periodā samazinājās, bet globāli tirdzniecības diapazoni ir saglabājušies.
Dienas grafiks: atbalsta līmenis 15.50 USD/oz robežā un pretestības līmenis 18.50 USD/oz robežā.
Nedēļas grafiks: atbalsta līmenis 13.50 USD robežā un pretestības līmenis 20.30 USD/oz robežā.
XAG/EUR (-3.84%)
Vislielāko vērtību samazinājumu no aplūkojamiem instrumentiem nodemonstrēja sudrabs eiro valūtā. Kopējais cenu samazinājums par novembri sastādīja 3.84%, bet ir vērts atzīmēt, ka kāpums pagājušajā mēnesī bija arī nozīmīgākais.
Dienas grafiks: atbalsta līmenis 13.65 EUR/oz robežā un pretestības līmenis 15.07 un 17.45 EUR/oz robežās.
Nedēļas grafiks: atbalsta līmenis 12.37 EUR/oz robežā un pretestības līmenis 18.30 EUR/oz robežā.
_____________________________
Atruna
Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.