Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Zelts un sudrabs saglabās spožumu arī 2025. gadā

Zelta cena (XAU-EUR)
2629,97 EUR/oz
  
- 2,81 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
29,51 EUR/oz
  
- 0,37 EUR
Zelts 2025. gadā

Zelta un sudraba cenu prognozes ir pozitīvas arī 2025. gadam, izceļot zeltu, kā riska ierobežošanas instrumentu un sudrabu, kā divējādas dabas aktīvu. Analītiķi izsaka viedokļus par zelta cenu 2025. gadā, pamatojoties uz esošo globālo nenoteiktību, centrālo banku pirkšanas modeļiem un izmaiņām monetārajā politikā.


2024. gadā zelts uzrādīja izcilus rezultātus, sasniedzot vēsturiskos maksimumus, kas eiro valūtā sastādīja +34,2%. Sudrabs gada beigās uzrādīja ievērojamu pieaugumu, nodrošinot +29% gada ienesīgumu. Raugoties uz 2025. gadu, dārgmetālu dīleru un analītiķu nostāja saglabājas pozitīva, sagaidot, ka zelts un sudrabs joprojām atradīsies uzmanības centrā.

Zelts

Saskaņā ar Kitco News aptauju 51% mazumtirgotāju uzskata, ka zelts atkal kļūs par vadošo metālu. Saxo Bank prognozes liecina, ka zelts varētu sasniegt 3000 USD/oz (pieaugums par 13%). Tikmēr Goldman Sachs ir pārskatījis savu prognozi un tagad lēš, ka dārgmetāls sasniegs 3000 USD/oz 2026. gada vidū, nevis 2025. gada beigās.

Sudrabs

Eksperti norāda, ka sudrabs varētu pārspēt zeltu, pateicoties investīciju un rūpnieciskā pieprasījuma kombinācijai. Prognozes liecina par pieaugumu līdz 40$ par unci (pieaugums par 25%).

TD Securities un Heraeus Precious Metals analītiķi ir vienisprātis, ka sudrabam ir potenciāls, lai gūtu ienesīguma pārākumu pār zeltu, īpaši 2025. gada otrajā pusē.

Sagaidāms, ka 2024. gadā pieprasījums pēc sudraba pieaugs par 7%, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, un to galvenokārt veicinās fotoelektriskais sektors, liecina Silver Institute dati. Paredzams, ka šis globālā patēriņa pieaugums turpināsies arī 2025. gadā neatkarīgi no ASV politikas. Pieaugošais pieprasījums saskaras ar stagnējumu piegādēs, radot augošu spiedienu uz sudraba cenām.

sudraba monetas tavex

“2024. gada sudraba rallijs nav demonstrējis nekādas būtiskas atšķirības no iepriekšējiem kāpumiem. Sudrabs turpina sekot zelta kustībām, taču ar lielāku intensitāti. Sudrabs, ko bieži dēvē par zeltu uz steroīdiem, kāpj un krīt daudz dramatiskāk nekā tā lielais brālis.” – atzīmēja Saxo Bank izejvielu preču nodaļas vadītājs.

Eksperti bieži norāda, ka sudraba divējādā loma – līdzsvars starp investīciju un ražošanas pieprasījumu – varētu ļaut sudrabam 2025. gadā pārspēt zelta ienesīguma rezultātus.

Svarīgi atzīmēt, ka mēs ceturto gadu pēc kārtas atrodamies ievērojama sudraba deficīta apstākļos. Šī rezervju izsīkšanas tendence bija vērojama jau iepriekš, taču tagad tā tikai paātrinās. Šī situācija varētu radīt ievērojamu spiedienu uz sudraba cenām.

“Es domāju, ka, sasniedzot kritisko slieksni, pastāv sprādzienbīstams sudraba cenu rallijs,” sacīja TD Securities izejvielu preču vecākais analītiķis. “Pēdējos gados mēs esam redzējuši kaut ko līdzīgu citos preču tirgos. Varš uzrādīja ievērojamu izaugsmi līdzīgā situācijā pagājušajā gadā, un pirms tam pallādijs kalpoja par labu piemēru tirgum ar līdzīgiem nosacījumiem. Šodien sudraba tirgus izskatās pilnīgi nesagatavots šādai situācijai.”

Arī Volstrītā noskaņojums bija pozitīvs attiecībā uz zeltu, taču ievērojams skaits lielāko banku un nozares ekspertu norādīja, ka sudrabs pēc 2025. gada rezultātiem varētu pārspēt zeltu.

Zelta un sudraba Monētas Tavex

Dārgmetālu tirgus virzītāji

  • Faktori, kas varētu veicināt tālāku zelta cenas pieaugumu, saglabājas. Tas ietver gan ģeopolitisko spriedzi dažādās pasaules daļās, gan lielo pieprasījumu no vairākām centrālajām bankām (Ķīnas, Indijas, Turcijas u.c.), kā arī cerības uz turpmāku Federālo rezervju sistēmas likmju samazināšanu.
  • ASV tarifu draudi attiecībā pret metāliem ir noveduši pie fiziskā sudraba pārvietošanas uz valsti, kas var izraisīt fizisko sudraba krājumu trūkumu, jo īpaši Londonā. Pašreizējā situācija var izraisīt sprādzienveida cenu kāpumu.
  • Saules enerģijas nozare ir viens no visstraujāk augošajiem pieprasījuma avotiem pēc sudraba. Pēc dažām aplēsēm, līdz 2050. gadam saules enerģijas patēriņš varētu nodrošināt gandrīz 100% no pasaules piedāvājuma. No otras puses, daži eksperti ir pauduši bažas, ka Trampa klimata politikas un atjaunojamās enerģijas iniciatīvu atcelšana var negatīvi ietekmēt sudraba cenu.
  • Galvenais zelta cenu katalizators, kuram būtu jāseko līdzi, joprojām ir aktuālā ekonomiskā nenoteiktība un tās ietekme uz patēriņa cenām. Optimistiskās zelta cenu perspektīvas nosaka fakts, ka inflācija saglabājas spītīgi augsta arī 2025. gadā. Cerības uz tā turpināšanu pastiprina ievēlētā prezidenta Donalda Trampa plāni turpināt un paplašināt 2017. gada nodokļu samazinājumus un atbalstīt ražošanas nozari, piemērojot tarifus importētajām precēm.
  • Globālais tirdzniecības karš varētu palēnināt ekonomiku un vājināt darba tirgu. Investoriem galvenais faktors būs darba tirgus uzraudzība. Vājums darba tirgū liks Federālajai rezervju sistēmai samazināt likmes pat tad, ja inflācija saglabāsies augsta. Ja tirgus sajutīs stagflācijas pazīmes, tad zelts uzrādīs labus rezultātus.
  • Ņemot vērā, ka saglabājoties bažām par inflāciju, centrālās bankas veic iepirkumus rekordlīmeņos, zelts varētu saņemt spēcīgu atbalstu.
  • Zelta cenas būs stabilas, ja procentu likmes saglabāsies pašreizējā līmenī un inflācija normalizēsies līdz aptuveni 2% līmenim. Lai šis scenārijs īstenotos, jāizpildās vairākiem nosacījumiem: stabils ASV dolārs uzturēs pašreizējos tirdzniecības modeļus, bet piegādes ķēdēm ir jādarbojas nevainojami un bez traucējumiem. Ja šajā periodā mazināsies arī ģeopolitiskā spriedze, zelts varētu saglabāt savu vērtību bez nopietnām cenu svārstībām. Šobrīd šāds scenārijs šķiet maz ticams.

Ir svarīgi atcerēties, ka fiziski dārgmetāli ir saistīti ar ilgtermiņa perspektīvu un ieguldījumu saskaņošanu ar jūsu vispārējiem finanšu mērķiem. World Gold Council, veicot virkni pētījumu, iesaka 10% no investīciju portfeļa (kopējiem uzkrājumiem) glabāt zeltā.

Jaunums
5 gramu PAMP zelta stienis — Lunārs 2025 — Čūskas gads Ir noliktavā

5 gramu PAMP zelta stienis — Lunārs 2025 — Čūskas gads

Pārdodam 1+ 505,81 € 433.28 433,28 505.81 505,81 501.56 501,56
Pārdodam 5+ 501,56 € 433.28 433,28 505.81 505,81 501.56 501,56
Mēs pērkam 433,28
Salīdzināt Paziņojums
par cenu
Pievienot grozam

_____________________

Atruna
Rakstu sagatavoja Tavex Latvia Mārketinga departaments. Pirms investīciju zelta izvēles izvērtējiet šādus riskus:

  • Nav ieteicams visus savus ietaupījumus ieguldīt zeltā zelta cenas nepastāvības dēļ.
  • Izvēlieties zeltu tikai tad, ja esat pārliecināts, ka ieguldītie līdzekļi tuvāko 5 gadu laikā nebūs nepieciešami ikdienas tēriņiem.
  • Vēsturiskā zelta atdeve negarantē identiskus rezultātus nākotnē.
  • Finanšu koncerns Tavex Group ir vienīgais oficiālais investīciju zelta rūpnīcu Valcambi SA, PAMP SuisseThe Perth MintThe Royal MintAustrian Mint, Rand Refinery un Argor-Heraeus pārstāvis Baltijas valstīs un Skandināvijā.

Jums būs interesanti lasīt arī