Tavex vietne (Tavex SIA) izmanto sīkdatnes, lai sniegtu jums pielāgotu informāciju par pakalpojumiem, kā arī uzlabotu tīmekļa vietnes darbību. Ja piekrītat, nospiediet “Piekrist visām sīkdatnēm”. Ja vēlaties pārvaldīt savu izvēli, nospiediet “Pārvaldīt sīkdatnes”. Jūsu izvēle tiks saglabāta 60 nedēļas.
Izvēlieties, kuras sīkdatnes ļaut izmantot šai vietnei:
Uzmanību! Dažas sīkdatnes ir nepieciešamas šīs tīmekļa vietnes darbībai. Šīs sīkdatnes tiek apstrādātas, pamatojoties uz mūsu leģitīmajām interesēm, tāpēc netiek lūgta lietotāja piekrišana. Plašāka informācija ir pieejama mūsu Sīkdatņu politika.
Pēdējās nedēļas laikā zelta cena pieaugusi par vairāk nekā 4%!
Pasaules tirgus dotā dārgmetāla segmentā demonstrē ievērojamu iepirkumu aktivitāti. Ietekmi radījusi pieprasījums pēc zelta. Tā cena ir pieaugusi virs 2100 USD/oz līmeņa, un, pēc daudzu tirgus analītiķu domām, tai ir pamats šo tendenci saglabāt.
Intervijā izdevumam Kitco News Džess Felders, Felder Report dibinātājs, sacīja, ka viņš gaidīja šo cenu izrāvienu, jo pamatojoties uz tirgus analīzi dārgmetāla cenu kustību formēja daži izteikti “buļļu” tehniskie modeļi.
Viņaprāt, zelta cena pasaulē tiecas debesīs, tad kādu laiku konsolidēsies un vēlreiz piedzīvos cenas kāpumu. Zelta cenas izaugsme jau kādu laiku ir vērojama.
“No tehniskā viedokļa man šķiet, ka zelta cena īstermiņā varētu piedzīvot pieaugumu par pāris simtiem dolāru un ilgtermiņā, iespējams, tuvākā 1-2 gadu laikā, sasniegs 2700 – 2800 USD/oz līmeni. Tehniski zelta grafiks izskatās ļoti, ļoti labi.”
Fundamentālās perspektīvas
Eksperts atzīmēja, ka līdzās ar zelta tehniskām perspektīvām, dārgmetālam ir drošas fundamentālās perspektīvas, par cik netiek gaidīts, ka ASV Federālo rezervju sistēma spēs samazināt inflāciju līdz 2% mērķa atzīmei.
Pēc analītiķa domām, pieaugošā inflācija neveicina investoru pārliecību par ASV Centrālās bankas darbību panākumiem, tas veicina dolāra vājināšanos un padara zeltu par pievilcīgu aktīvu. Pēc analītiķa domām, svarīgs faktors ir tas, ka ekonomikas vājināšanās liks FRS vismaz atsākt “kvantitatīvās mīkstināšanas” (QE) pasākumus, vienlaikus piekopjot ierobežojošu monetāro politiku.
Ja izrādīsies, ka FRS nav darījis pietiekami daudz, lai ilgtspējīgi samazinātu inflāciju, cilvēki būs nobažījušies.
“Viss mīkstās piezemēšanās naratīvs ir balstīts uz ideju, ka inflācija samazinās, tāpēc FRS var samazināt likmes bez recesijas. Taču, ja inflācija nesamazināsies un viņi nespēs samazināt likmes, tad tas ietekmēs ekonomiku.” – eksperts pārliecināti sacīja.
Vienlaikus Felders atzīmēja, ka kreditēšanas nosacījumi pasaules finanšu tirgos turpina pasliktināties. Viņš piebilda, ka agri vai vēlu Federālajai rezervju sistēmai būs jāiepludina tirgū lielāka likviditāte. Acīmredzot šie faktori atspoguļosies zelta cenu dinamikā, kas nepārprotami ietekmēs arī investīciju zelta cenu.
Komentāri