fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Vājāks dolārs virza zeltu uz augšu

Zelta cena (XAU-EUR)
2165,14 EUR/oz
  
- 10,62 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
25,43 EUR/oz
  
- 0,15 EUR
dargmetalu parskats novembris

Novembrī ASV dolārs uzrādīja spēcīgāko mēneša kritumu kopš 2010. gada, kas, protams, atstāja pozitīvu ietekmi uz dārgmetālu cenu. Tāpat par iemeslu spēcīgajai izaugsmei bija FRS vadītāja Džeroma Pauela komentāri, kas apstiprināja investoru cerību uz likmju paaugstināšanas tempu palēnināšanos ASV. Tomēr Pauels brīdināja, ka ASV procentu likmju pīķis būs daudz augstāks, nekā iepriekš gaidīts, galvenokārt joprojām spītīgi augstās inflācijas dēļ.


Tagad svarīgs faktors visos tirgos, tostarp dārgmetālu tirgū, ir psiholoģiskais faktors: tikai pirms pusotra mēneša tirgos dominēja pesimisms un lāču pozīcija. Tagad laiva ir pagriezusies uz otru pusi, tāpēc investori nākotnē raugās ar optimismu (varbūt pat pārāk lielu), un īso pozīciju slēgšana veicina izaugsmi tirgos.

Zelts XAU/USD (+9%)

XAU-USD novembris

Novembrī zelta cena pieauga no 1649 USD/oz līdz 1800 USD/oz.

  • Biržas spēlētāji turpināja iziet no ETF. Saskaņā ar WGC datiem ETF kopējie krājumi bija 3460,8 tonnas zelta, kas ir par 89,5 tonnām mazāk nekā 2021. gada beigās.
  • COVID-19 uzliesmojuma laikā pieprasījums pēc zelta Āzijā ievērojami samazinājās. Saslimstības pieaugums un karantīnas ierobežojumi ārkārtīgi negatīvi ietekmē pieprasījumu pēc zelta.
  • Indijā mazumtirdzniecības pieprasījums pēc zelta mazinājās pēc ievērojama dārgmetāla iekšzemes cenu pieauguma un divu lielu festivālu noslēguma oktobra beigās. Tomēr ir sākusies kāzu sezona, kas tuvāko mēnešu laikā pozitīvi ietekmēs zelta patēriņu. Turklāt pamatcenas pieaugums zelta un sudraba importam veicina iekšzemes cenu pieaugumu, kas negatīvi ietekmē dārgmetālu iepirkumus.

Sudrabs XAG/USD (+15%)

XAG USD novembris 2022

Metals Focus kopā ar The Silver Institute ir publicējis jaunāko apskatu par globālo sudraba tirgu. Paredzams, ka pieprasījums pēc sudraba pasaulē 2022. gadā sasniegs rekordaugstu līmeni – 1,21 miljardu unču (+16% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu), ko veicina lielāks rūpnieciskais pieprasījums, spēcīgāks juvelierizstrādājumu un sudraba izstrādājumu pārdošanas apjoms, kā arī lielāks pieprasījums pēc ieguldījumiem fiziskajā metālā.

  • Biržas spēlētāju attieksme pret sudrabu joprojām ir negatīva. Biržā tirgoto ETF akcijas samazinājās par 110 miljoniem unču, lai gan joprojām saglabājas tuvu maksimālajām vērtībām.
  • Paredzams, ka pasaules sudraba tirgus deficīts 2022. gadā palielināsies līdz 194 milj. unču. 2021. gadā sudraba deficīta līmenis bija 48 milj. unču.

Situācija kriptovalūtu tirgū

Haoss kriptovalūtu tirgū lika saprast, ka šo tirgu ir nepieciešams regulēt, kas arī radīja papildu pieprasījumu pēc “neatkarīgiem” aktīviem, to starpā dārgmetāliem. Šādas situācijas varētu būt pozitīvas zelta tirgum, jo ​​kriptovalūtas “iznīcina” gaidāmā krīze, kamēr zelts kārtējo reizi apstiprina savu vērtību.

_____________________

Atruna
Rakstu sagatavoja Tavex Latvija Mārketinga departaments. Pirms investīciju zelta izvēles izvērtējiet šādus riskus:

  • Nav ieteicams visus savus ietaupījumus ieguldīt zeltā zelta cenas nepastāvības dēļ.
  • Izvēlieties zeltu tikai tad, ja esat pārliecināts, ka ieguldītie līdzekļi tuvāko 5 gadu laikā nebūs nepieciešami ikdienas tēriņiem.
  • Vēsturiskā zelta atdeve negarantē identiskus rezultātus nākotnē.
  • Finanšu koncerns Tavex Group ir vienīgais oficiālais investīciju zelta rūpnīcu Valcambi SA, PAMP SuisseThe Perth MintThe Royal MintAustrian Mint un Rand Refinery pārstāvis Baltijas valstīs un Skandināvijā.

Komentāri

Jums būs interesanti lasīt arī