Tavex vietne (Tavex SIA) izmanto sīkdatnes, lai sniegtu jums pielāgotu informāciju par pakalpojumiem, kā arī uzlabotu tīmekļa vietnes darbību. Ja piekrītat, nospiediet “Piekrist visām sīkdatnēm”. Ja vēlaties pārvaldīt savu izvēli, nospiediet “Pārvaldīt sīkdatnes”. Jūsu izvēle tiks saglabāta 60 nedēļas.
Izvēlieties, kuras sīkdatnes ļaut izmantot šai vietnei:
Uzmanību! Dažas sīkdatnes ir nepieciešamas šīs tīmekļa vietnes darbībai. Šīs sīkdatnes tiek apstrādātas, pamatojoties uz mūsu leģitīmajām interesēm, tāpēc netiek lūgta lietotāja piekrišana. Plašāka informācija ir pieejama mūsu Sīkdatņu politika.
Šī raksta tapšanas brīdī zelta cena mēneša laikā pieaugusi par +105.51 eiro par unci, kas ir +6.95%.
Par šāda lēciena iemesliem rakstījām iepriekš. Šonedēļ katru rītu Tavex dīlinga nodaļā telefoni burtiski uzkarst – saņemam klientu zvanus ar jautājumu – kādas ir zelta cenas perspektīvas uz gada beigām? Vai jāgaida korekcija un kāds būs zelta liktenis tuvākajos gados.
Atgādināsim, Tavex vienmēr ir uzsvēris faktu, ka fiziskais zelts ir ilgtermiņa aktīvs, t.i. ieteicamais ieguldīšanas termiņš fiziskajā zeltā, lai gan to neierobežo nekādi normatīvie akti vai līgumi, ir sākot no 2-3 gadiem.
Lai atbildētu uz aktuālo jautājumu par zelta izredzēm, esam apkopojuši pēdējā laikā ekspertu izteiktās prognozes.
Kanādas konsultāciju kompānija Murenbeeld & Co
Ekonomists Martins Murenbilds savas kopējās cenu prognozes aprēķināja tā, ka tika iegūti trīs scenāriji turpmākai cenu veidošanai zelta tirgū: pirmā “lāču” prognoze, otrā – ko viņš uzskata par visticamāko, un trešā – “vēršu”. Katrai no šīm prognozēm viņš piešķīra savu realizācijas varbūtību, kas galu galā noved pie vispārējās zelta cenas prognozes.
Tātad ceturtajā ceturksnī Murenbilds sagaida vidējo zelta cenu 1801 USD/oz.
Pēc viņa domām, prognozes no nākamā 2022. gada pirmā līdz ceturtajam ceturksnim cenas varētu izskatīties šādi: 1824, 1846, 1872 un 1900 ASV dolāri par unci.
Prognoze 2023. gada pirmajam ceturksnim ir 1934 USD/oz.
Weiss Ratings
Maiks Larsons no Weiss Ratings intervijā Kitco News komentēja:
Ja mēs atrodamies momentā, kur daudzi aktīvi ir pārvērtēti – nekustamais īpašums ir ārkārtīgi pārvērtēts, akcijas ir pārvērtētas, tad, kurš no aktīviem nav sadārdzinājies un joprojām palicis salīdzinoši lēts? Pareizākā un acīmredzamākā atbilde ir dārgmetāli. Un, protams, to ieguves uzņēmumu akcijas.
Pēc Larsona teiktā, 2022. gada sākumā nāks atziņa, ka ASV Federālā Rezervju sistēma nespēs rīkoties agresīvi. Cilvēkiem būs jāsaprot, ka FRS ir ļoti neizlēmīga, jo tā ir pakļauta intensīvam politiskajam spiedienam, lai prioritāte būtu nodarbinātība, nevis inflācija.
Larsona perspektīvas attiecībā uz dārgmetāliem ir samērā vērienīgas – viņš sagaida jaunus visu laiku augstākos zelta un sudraba rekordus nākamo sešu mēnešu laikā un uzskata, ka augstākie rādītāji, ko mēs redzējām pirms 14 mēnešiem zelta un sudraba jomā, visticamāk, tiks pārsniegti.
“Tas notiks tāpēc, ka izzudīs bailes, kas ir atturējušas cilvēkus no ieguldījumiem dārgmetālos ilgtermiņā,” piebilda Larsons.
Gold Stock Analyst
Zelta akciju analītiķis Džons Dūdijs, Gold Stock Analyst dibinātājs un redaktors, intervijā ar Stansberry Research izteica savu viedokli par zeltu un bitkoinu. Pēc Dūdija domām, brīvas monetārās politikas un inflācijas negatīvās ekonomiskās sekas kļūst arvien jūtamākas. Šajā gadījumā zelts kalpo kā labākais riska ierobežošanas instruments, lai aizsargātu jūsu uzkrājumus no inflācijas. Viņaprāt, bitcoin kriptovalūta ir vien spekulatīva spēle. Tas nav tas, ko cilvēks var turēt rokās, bet mums ir jāpieder arī reāliem fiziskiem īpašumiem.
Dūdijs prognozē, ka līdz pašreizējā buļļu tirgus beigām, kam vajadzētu turpināties vēl vairākus gadus, zelta cena pieaugs līdz 3000 USD par Trojas unci.
Lielākā daļa analītiķu uzskata, ka zelta cena pieaugs līdz 2022. gada sākumam. Janvārī zelta cena, pēc ekspertu domām, sasniegs šādas vērtības:
Bank of America – 2050 USD/oz
Goldman Sachs – 2300 USD/oz
Citigroup – 2100 USD/oz
Kas mūs sagaida?
Kur tieši zelta cenām jānokļūst, lai saglabātu impulsu, ir atkarīgs no dažādiem faktoriem. Mūsu ikmēneša pārskatos mēs runājam par atbalsta un pretestības līmeņiem. Tagad “vēršus” satrauc daudzi pretestības līmeņi, no kuriem katrs, visticamāk, būs nopietnāks nekā iepriekšējais, jo cena virzās virs 1800 USD/oz.
Pirmā pretestība ir USD 1835 USD/oz, un tā ir pārliecinoši jāpārvar.
Nākamā horizontālā un statiskā pretestība zeltam, pamatojoties uz tās prognozēm, atrodas 1833-1835 USD/oz rajonā. Zelta apņēmība nostiprināties virs šīs zonas tiks pamatīgi pārbaudīta.
Sunils Kumars Diksits, skcharting.com tehniskais stratēģis, uzskata, ka, ja cenas var nostiprināties virs 1835 USD/oz, tas ir jāuztver kā signāls, ka zelts ir gatavs pārbaudīt nākamo 23,6% Fibonači līmeni – USD 1860 USD/oz. Tikmēr konsolidācijas un korekcijas gadījumā tirgus aizņems ierobežotu atelpu, atrodoties 1810–1800–1795 USD/oz līmenī, kas radīs investoriem izdevīgu pirkšanas darījumu iespēju.
Kad ir labākais laiks zelta iegādei?
Dārgmetāla iegādes periods ir atkarīgs no mērķa, kādam aktīvs tiks izmantots. Ja jūsu mērķis ir saglabāt savus uzkrājumus – zeltu var iegādāties arī tagad. Tam, salīdzinot ar fiat valūtām, ir ievērojami zemāks volatilitātes (svārstīguma) līmenis. Investīcijas dārgmetālā pasargās līdzekļus no inflācijas ietekmes un iespējamās nacionālās valūtas vērtības samazināšanās.
Šobrīd daudzi analītiķi uzskata, ka 2022. gadā zelts kļūs par vienu no uzticamākajiem ieguldījumiem.
Lai pasargātu savus uzkrājumus no ievērojamas inflācijas, ko tuvākā gada laikā izjutīs visi, var sākt arī ar nelieliem pirkumiem.
Ja vēlaties pieteikties konsultācijai par iespējām ieguldīt zeltā, aizpildiet pieteikumu šeit.
Komentāri