Tavex vietne (Tavex SIA) izmanto sīkdatnes, lai sniegtu jums pielāgotu informāciju par pakalpojumiem, kā arī uzlabotu tīmekļa vietnes darbību. Ja piekrītat, nospiediet “Piekrist visām sīkdatnēm”. Ja vēlaties pārvaldīt savu izvēli, nospiediet “Pārvaldīt sīkdatnes”. Jūsu izvēle tiks saglabāta 60 nedēļas.
Izvēlieties, kuras sīkdatnes ļaut izmantot šai vietnei:
Uzmanību! Dažas sīkdatnes ir nepieciešamas šīs tīmekļa vietnes darbībai. Šīs sīkdatnes tiek apstrādātas, pamatojoties uz mūsu leģitīmajām interesēm, tāpēc netiek lūgta lietotāja piekrišana. Plašāka informācija ir pieejama mūsu Sīkdatņu politika.
Šogad, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu, Latvijas iedzīvotāji izvēlējās zeltu kā ieguldījumu veidu 4 reizes biežāk, un pārdotā zelta apjoms ir septiņkāršojies.
Pieprasījuma pieaugums zeltam tiek skaidrots ar sabiedrībā valdošo satraukumu par notikumiem pasaulē. Klienti, kuri izvēlas zeltu, atzīst, ka meklē iespēju ieguldīt savus brīvos līdzekļus aktīvos, kuri saglabātu uzkrājumu vērtību arī nestabilitātes laikā.
Zelta cena šogad vairākkārt ir sasniegusi jaunus rekordus, kamēr finanšu tirgi piedzīvo kritumu. Tas pierāda mūsu ilggadējo nostāju – krīzes brīžos zelts ir efektīvs. Zelts ir miera osta investoriem,
-informē investīciju dārgmetālu tirgotāja “Tavex” valdes priekšsēdētājs Andris Arhipenko.
Tavex Latvia vadītājs atzīmē, ka arvien biežāk cilvēki, mēģinot saglabāt naudas vērtību, iegādājas zelta monētas un stieņus.
Investīciju apjoms zeltā
“Tirgū ir jūtama panika – cilvēku bailes pazaudēt uzkrājumus vai arī daļu no to vērtības mēs izjutām jau 2021. gadā. Šī brīža ģeopolitiskā situācija vēl vairāk iedzīvotājos izraisa stresu, un šeit ir svarīgi atzīmēt, ka ieguldījums, kas veikts emociju vai, vēl jo vairāk, baiļu iespaidā, nav labs ieguldījums. Tas ir attiecināms uz jebkāda veida ieguldījumu, ne tikai zeltu, tāpēc ar katru klientu cenšamies izrunāt viņa gadījumu un atgādināt, ka zelts ir ilgtermiņa investīcija.
Zeltā nav jātur visi savi brīvie līdzekļi, ieteicamais apjoms ir 10% līdz 30% no uzkrājumiem,” uzsver finanšu uzņēmuma pārstāvis.
“Aplami būtu ieguldīt zeltā, lai saglabātu uzkrājumu vērtību ļoti īsam periodam, piemēram, līdz šai vasarai. Šajā gadījumā vislabāk naudu turēt vienā vai vairākās valūtās – fiziski vai bankas kontā. Zelts ir pievilcīgs naudas vērtības saglabāšanas līdzeklis ilgtermiņā, jo “spēlēties” ar zelta cenu īstermiņā, kā ar jebkuru citu finanšu aktīvu, ir riskanti, un tas ir jāatceras.
Mūsu pozīcija paliek nemainīga – zelts ir uzticams, taču mūsu ieteikums ir ieguldīt zeltā pakāpeniski, piemēram, ik mēnesi iegādāties kādu monētu vai stieni.
Ieteikums šim brīdim – neļauties panikai un pieņemt pārdomātus lēmumus,” papildina Jānis Astičs, Tavex Dārgmetālu dīlinga nodaļas vadītājs.
Jau iepriekš tika ziņots, ka līdz šim Latvijas iedzīvotāji ik gadu iegādājas vismaz 0.5 tonnas zelta.
Zelta cenas prognozes
Globālās investīciju bankas vēl gada sākumā bija palielinājušās savas prognozes zelta cenai 2022. gada beigās. Pirms nedēļas investīciju bankas CITIBANK un Goldman Sachs, kā arī Bloomberg Intelligence stratēģi ir kārtējo reizi palielinājuši zelta cenas prognozes, nosakot zelta cenu šī gada beigās – 2500 USD par unci (šī brīža cena ir ap 1950 USD par unci).
Rakstu sagatavoja Tavex mārketinga un dīlinga nodaļas.
Atruna
Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.
Komentāri