Tavex vietne (Tavex SIA) izmanto sīkdatnes, lai sniegtu jums pielāgotu informāciju par pakalpojumiem, kā arī uzlabotu tīmekļa vietnes darbību. Ja piekrītat, nospiediet “Piekrist visām sīkdatnēm”. Ja vēlaties pārvaldīt savu izvēli, nospiediet “Pārvaldīt sīkdatnes”. Jūsu izvēle tiks saglabāta 60 nedēļas.
Izvēlieties, kuras sīkdatnes ļaut izmantot šai vietnei:
Uzmanību! Dažas sīkdatnes ir nepieciešamas šīs tīmekļa vietnes darbībai. Šīs sīkdatnes tiek apstrādātas, pamatojoties uz mūsu leģitīmajām interesēm, tāpēc netiek lūgta lietotāja piekrišana. Plašāka informācija ir pieejama mūsu Sīkdatņu politika.
Kopš Otrā pasaules kara beigām S&P 500 ir pārdzīvojis 11 lāču tirgus (lāču tirgus tiek uzskatīts par kritumu par vairāk nekā 20%). Vidējais zaudējums sastādīja aptuveni 34%.
Ko dod šis kritērijs? Tas dod jums iespēju pārbaudīt savu portfeli stresa apstākļos. Piemērojiet zaudējumus 34% apmērā portfeļa daļai, kurā ir akcijas vai fondi.
Piemēri:
Jums ir aktīvi 10 000 eiro vērtībā un 50% uzkrājumus atvēlat obligācijām un 50% akcijām. Akciju kritums par 30% nozīmē, ka jūs zaudēsiet 1500 eiro.
Jums ir aktīvi 10 000 eiro vērtībā, un jūs 100% esat atvēlējuši akcijām (tieši šādu akciju procentuālo daļu satur banku dinamiskie pensiju plāni, kurus iesaka personām, kas jaunākas par 50 gadiem). Akciju kritums par 30% nozīmē, ka jūs zaudēsiet 3000 eiro.
Tagad ir pienācis laiks pārbaudīt, kā šādas jūsu portfeļa vērtības izmaiņas ietekmēs jūsu labklājību:
Vai jums ir laiks nosegt savus zaudējumus (lasiet šo jautājumu kā – cik gadus līdz brīdim, kad jūs plānojat doties pelnītā atpūtā)?
Vai jūs būsiet spējīgi izturēt šādu zaudējumu?
Ja kāda no atbildēm ir “nē”, iespējams, ir vērts pārskatīt savu aktīvu sadalījumu un apsvērt iespēju iekļaut finanšu aktīvus, kuriem piemīt zemāks risks.
Patiesība ir tāda, ka neviens nezina, kurp virzīsies tirgus. Bet, kā jau minēts, tuvākajā nākotnē izteiktāka nepastāvība saglabās savu aktualitāti.
2022. gads un akciju tirgus
Pie kādām atziņām tiekam saskaņā ar janvāra rezultātiem? Vispopulārākie indeksi noslēdza mēnesi neveiksmīgi pirmo reizi vairāku gadu laikā. S&P 500 zaudēja vairāk nekā 5%, MSCI ACWI gandrīz 5%, NASDAQ gandrīz 9%, Ark Innovation ETF zaudēja vairāk nekā 20%, bet populārā kriptovalūta kādā brīdī nokritās par 50% no savas maksimālās vērtības. Pirmajās nedēļās bija vērojama ievērojama turbulence, savukārt zelta cenai, ņemot vērā ģeopolitisko nestabilitāti, bija pozitīva tendence un pieprasījums pēc fiziskā zelta turpina pieaugt.
Atcerieties, ka katram no iepriekšējiem 11 lāču tirgiem sekoja 11 buļļu tirgi. Un tie visi ir cēluši S&P 500 līdz jauniem maksimumiem. Bet investīciju zelta daudzums 10% apmērā no kopējās ieguldījumu portfeļa vērtības vēsturiski ir kalpojis portfeļa miera un stabilitātes nodrošināšanai.
Komentāri