Tavex vietne (Tavex SIA) izmanto sīkdatnes, lai sniegtu jums pielāgotu informāciju par pakalpojumiem, kā arī uzlabotu tīmekļa vietnes darbību. Ja piekrītat, nospiediet “Piekrist visām sīkdatnēm”. Ja vēlaties pārvaldīt savu izvēli, nospiediet “Pārvaldīt sīkdatnes”. Jūsu izvēle tiks saglabāta 60 nedēļas.
Izvēlieties, kuras sīkdatnes ļaut izmantot šai vietnei:
Uzmanību! Dažas sīkdatnes ir nepieciešamas šīs tīmekļa vietnes darbībai. Šīs sīkdatnes tiek apstrādātas, pamatojoties uz mūsu leģitīmajām interesēm, tāpēc netiek lūgta lietotāja piekrišana. Plašāka informācija ir pieejama mūsu Sīkdatņu politika.
Pētījums, ko Vācijā veica Reisebank un Steinbeis University Finanšu pakalpojumu pētniecības centrs CFin, liecina, ka pandēmijas laikā ir ievērojami pieaugusi uzticība populārākajam dārgmetālam. Pētījumā uzsver, ka gados jauni vācieši ir atklājuši sev zeltu kā ieguldījumu instrumentu.
Fiziskām personām Vācijā pieder vairāk nekā 9000 tonnu zelta, kas ir 2,7 reizes vairāk nekā Bundesbankai, kuras rezerves pandēmijas laikā nav mainījušās. Tādējādi vāciešiem (privātajām mājsaimniecībām un Bundesbankai) pieder 6,2% no visām pasaules zelta rezervēm. Lielākā daļa zelta tiek turēta privātpersonu rokās zelta monētu vai dārgmetālu veidā. Ja visas Vācijas privāto mājsaimniecību un Bundesbankas zelta rezerves saliktu vienā kubā, tad tā malas garums pārsniegtu 8,6 metrus.
Investori ir gandarīti. Z paaudze arī aktīvi iegulda zeltā.
Vāciešu (vecumā no 18 gadiem), kuriem pieder fizisks zelts stieņu vai monētu veidā, īpatsvars pieauga līdz 41,7% (28,9 miljoni). Reisebank pētījums parāda, ka zelts nepārprotami tiek uztverts kā investīciju objekts un uzkrājumu vērtības glabātājs, it īpaši to apzinās jaunākā paaudze.
Apmierinātība ar zeltu krīzes laikā ievērojami pieauga: 93,2% no tiem, kas kādreiz ir iegādājušies zeltu, ir apmierināti ar šo ieguldījumu. Vēlēšanās turēt zeltu joprojām ir augsta, neskatoties uz augstajām zelta cenām, vairāk nekā 3/4 zelta īpašnieku plāno iegādāties vēl vairāk zelta.
No visām iespējamām aktīvu klasēm, pēc respondentu domām, vislielāko investīciju pievilcību pandēmijas laikā ieguva zelts – 46,4% apliecināja, ka krīze motivējusi domāt par zelta iegādi. Kriptovalūtu un akciju pievilcīgums nav tik augsts.
Iegādājas investīciju zeltu un pārdod rotaslietas
Pirmo reizi uz fizisko aktīvu masveida pieauguma fona tika konstatēta juvelierizstrādājumu aizplūšana – par šāda efekta iemeslu kļuva fakts, ka Vācijas pilsoņi izmantoja augsto zelta cenu, lai pārdotu rotaslietas un saņemto naudu “konvertētu” investīciju zelta monētās vai stieņos. Savukārt pilsoņi ar augstāku labklājības līmeni, lai saglabātu savu uzkrājumu vērtību, ir pārgājuši no citu aktīvu kategorijām zeltā.
Vidējā pirkuma summa: aptuveni 4000 eiro
Pēdējo divu gadu laikā vairāk nekā ceturtā daļa aptaujāto atzina, ka iegādājušies investīciju zeltu un šajā procesā ieguldījuši vidēji 4250 eiro. Vairāk nekā 5% no aptaujātajiem zeltā ieguldīja pirmo reizi – iespējams, lēmumu investēt zeltā pieņēmuši pašreizējās krīzes iespaidā. Vairāk nekā puse investoru iegādājās dārgmetālus (41,9% klasiskos zelta stieņus un 11% CombiBar), kā rezultātā CombiBar, ar sniegto iespēju sadalīt šādus stieņus nelielos investīciju zelta gabalos, piedzīvoja ievērojamu pieprasījuma pieaugumu pandēmijas laikā. Trešdaļa investoru liek likmes uz zelta monētām, ko daudzi uzskata par vizuāli pievilcīgākām.
Četri no pieciem zelta īpašniekiem noteikti vēlas paturēt savu zeltu
76% zelta īpašnieku apgalvo, ka vēlas turpināt pirkt zeltu, un to cilvēku skaits, kuri apgalvo, ka vēlas paturēt viņiem esošo zeltu, ir nemainīgi augsts – 82,4%. Un tas viss neskatoties uz augsto zelta cenas līmeni un acīmredzamo stimulu to pārdot, tādējādi fiksējot aktīva ienesīgumu.
Tas uzsver zelta kā kapitāla saglabāšanas instrumenta funkciju.
Nav pārsteidzoši, ka krīzes laikā apmierinātība ar zeltu atkal pieauga – 93,2% no tiem, kas kādreiz ir pirkuši zeltu, ir apmierināti ar savu ieguldījumu.
Investēt zeltā Latvijā ir tikpat izdevīgi kā Vācijā. Stieņi (to klasiskais veids un CombiBar) un monētas (klasiskajā svarā 1 oz un mazākas) ir pieejami visās Tavex filiālēs, kā arī ar apdrošinātu piegādi. Negaidi labākas dienas – parūpējies par savu nākotni jau šodien, līdzīgi, kā to dara vācieši!
Komentāri