fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Eksperts: mūsu priekšā veidojas scenārijs, kāds nekad iepriekš netika pieredzēts

Zelta cena (XAU-EUR)
2070,27 EUR/oz
  
+ 30,16 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
23,15 EUR/oz
  
+ 0,44 EUR
zelts

Šonedēļ notiks kārtējā FRS sēde un trešdien, 28. jūlijā, tiks pieņemts kārtējais monetārās politikas lēmums. Sagaidāma arī ASV II ceturkšņa IKP datu paziņošana. Atgādināsim, ka iepriekšējā sēdē, kas norisinājās jūnija vidū, FRS saglabāja bāzes procentu likmi 0 – 0,25% gadā.

Augstas reālās likmes var radīt nopietnu problēmu valsts finansēm, īpaši ņemot vērā faktu, ka FRS vērtspapīru atpirkšana ir tiešā pretrunā ar monetārās politikas stiprināšanas uzdevumu. Tāpēc, neskatoties uz inflācijas riskiem, FRS iespējams fiziski nav spējīga apkarot inflāciju ar likmju paaugstināšanu.

Ko tas nozīmē? Noteikti tas apzīmē iespējamību, ka ASV būs jārealizē stingru fiskālo politiku.

Mīkstinošās monetārās un stingras fiskālās politikas kombinācija ir ļoti labvēlīga obligācijām, un tas ir vēl viens skaidrojums par ilgtermiņa ASV valsts obligāciju ienesīguma samazināšanos. Bet dotā kombinācija vienlaicīgi ir sāpīga akcijām, it īpaši tām, kuras ir saistītas ar cikliskajiem sektoriem, piemēram, būvniecību, transportu, metālapstrādi, pirmās nepieciešamības precēm un pakalpojumiem utt.

FRS likmes palielināšana tradicionāli izraisa globālo investoru līdzekļu aizplūšanu no riska aktīviem.

Lielākā daļa finanšu analītiķu ir vienisprātis – pašreizējos apstākļos šāds solis ir maz ticams – kaut vai tādēļ, ka ASV valsts parāds šobrīd ir nevis 30 – 40% NO IKP, bet aptuveni 130%.

Intervijā aģentūrai Kitco News bijušais JPMorgan ģenerāldirektors, tagadējais Trovio izpilddirektors Džons Dīns izteica šādu viedokli:

Mēs atrodamies nezināmos ūdeņos. Mūsu priekšā veidojas scenārijs, kāds nekad iepriekš netika pieredzēts.
Parādi ir gan korporatīvajā, gan individuālajā līmenī. Ja inflācija izies ārpus kontroles, tā būs nopietna problēma visiem.
Ja FRS procentu likmes paaugstinās pašreizējos apstākļos, tad ietekme uz ekonomiku būs visai nozīmīga. Šī brīža situācija tiešām atgādina staigāšanu pa bezdibeņa malu, jo panākt to, lai likmju paaugstināšana nenovestu pie straujas esošā ekonomiskās stabilitātes sabrukuma, nav viegls uzdevums.”

Pēc Dīna vārdiem, galvenie uzvarētaji pašreizējā situācijā būs reālie aktīvi – tādi kā zelts, izejvielas un nekustamie īpašumi.

„Man vienmēr ir bijis svarīgi izvērtēt riska un peļņas attiecību. Un mans ieguvums ir tāds, ka es investēju reālos aktīvos, un zelts, dabiski, spēlē centrālo lomu. Tieši fiziskie aktīvi ir galvenie uzvarētāji krīzes apstākļos, neatkarīgi no tā, vai tie ir nekustamie īpašumi, zelts, bitcoin, citi dārgmetāli vai izejvielas. Katrā ziņā tie kļūst par uzvarētājiem gan krīzes laikā, gan pēc tās.”

__________

Rakstu sagatavoja Tavex mārketinga nodaļa
Avots: kitco.com

Komentāri

Jums būs interesanti lasīt arī