Tavex vietne (Tavex SIA) izmanto sīkdatnes, lai sniegtu jums pielāgotu informāciju par pakalpojumiem, kā arī uzlabotu tīmekļa vietnes darbību. Ja piekrītat, nospiediet “Piekrist visām sīkdatnēm”. Ja vēlaties pārvaldīt savu izvēli, nospiediet “Pārvaldīt sīkdatnes”. Jūsu izvēle tiks saglabāta 60 nedēļas.
Izvēlieties, kuras sīkdatnes ļaut izmantot šai vietnei:
Uzmanību! Dažas sīkdatnes ir nepieciešamas šīs tīmekļa vietnes darbībai. Šīs sīkdatnes tiek apstrādātas, pamatojoties uz mūsu leģitīmajām interesēm, tāpēc netiek lūgta lietotāja piekrišana. Plašāka informācija ir pieejama mūsu Sīkdatņu politika.
Cerības uz ASV Federālo rezervju sistēmas ievērojamu un strauju procentu likmju paaugstināšanu palielina recesijas iespējamību, kas kopā ar augstu inflāciju var izraisīt stagflācijas attīstību, kura vienmēr ir pozitīvi ietekmējusi aizsardzības aktīvus, tai skaitā arī zeltu.
Reuters aptauja liecina, ka FRS maijā un jūnijā veiks divus secīgus procentu likmju paaugstinājumus par 0,5%. Turklāt aptaujātie ekonomisti pauda viedokli, ka recesijas iespējamība 2023. gadā sastāda 40%. Paredzams, ka federālo fondu likme līdz 2022. gada beigām būs 2-2.25%. Nākamgad procentu likmju paaugstināšanas tempi palēnināsies, līdz 2023. gada beigām federālo fondu likmi sasniedzot līdz 2.50-2.75%. Augsta inflācija var saglabāties līdz pat 2024. gadam.
Bloomberg aptauja liecina, ka ECB varētu beigt savu aktīvu atpirkšanas programmu šovasar un sākt procentu likmju paaugstināšanu 2022. gada decembrī. Aptaujātie ekonomisti uzskata, ka obligāciju iegāde tiks pabeigta 2022. gada jūlijā, un līdz 2023. gada martam likme atgriezīsies pie nulls atzīmes.
Bankas Goldman Sachs un Morgan Stanley prognozē, ka pirmais ECB likmju paaugstinājums notiks decembrī, pēc kura regulators sāks pakāpenisku procentu likmju paaugstināšanu.
Akciju tirgus turpināja lejupslīdi, kas palielināja investoru portfeļu diversifikāciju ar zeltu kā aizsardzības aktīvu.
ASV inflācijas radītājs 2022. gada martā bija 8,5%, kas ir augstākais līmenis kopš 1981. gada decembra.
Centrālo banku glabātuvju papildināšana
Savas zelta rezerves ir papildinājušas:
Turcijas Banka, kas iegādājās 25 tonnas, palielinot zelta apjomu rezervēs līdz 429 tonnām, bet zelta īpatsvaru ārvalstu valūtu un zelta rezervēs līdz 27%.
Indijas Banka, kas iegādājās 2.6 tonnas zelta, palielinot dzeltenā metāla daudzumu rezervēs līdz 758 tonnām.
Īrijas Banka, kas iegādājās 1 tonnu.
Ganas Banka piešķīra 180 miljonus cedu (23,9 miljonus ASV dolāru), lai iegādātos zeltu. Gana ir Āfrikas lielākais zelta ražotājs, valsts centrālā banka ir nopirkusi vairāk nekā 600 kg zelta kopš pirkšanas programmas sākuma 2021. gada jūnijā.
Zelts
Zelta cenas pieauga no 1922 USD/oz līdz 1995 USD/oz un šobrīd pārbauda spēcīgo atbalsta līmeni, kas atrodas 1955 USD/oz robežās. Cerības uz ASV Federālo rezervju sistēmas stingrāku monetāro politiku un akciju tirgus kritumu veicināja dārgmetāla cenu kāpumu un izlīdzināja negatīvo ietekmi no Valsts kases obligāciju ienesīguma pieauguma un ASV dolāra nostiprināšanās.
Pasaules Zelta padomes (WGC) dati liecina, ka zelta krājumi ETF, kas investē dārgmetālā, 2022. gada 1. ceturksnī palielinājās par 8% jeb 268.8 tonnām, sasniedzot atzīmi 3835.9 tonnas. Eiropas ETF uzrādīja lielāko kāpumu, ko ietekmēja pirmsvēlēšanu situācija Francijā, savukārt Āzijas investori nedaudz pazemināja investīciju līmeni zelta fondos.
Sudrabs
Sudraba cenas korelācijā ar zelta tirgu pieauga no 24.37 USD/oz līdz 26.14 USD/oz, pēc tam atgriezās pie 25.18 USD/oz līmeņa. Cenu attiecība starp zeltu un sudrabu bija 76,29 (5 gadu vidēji 79,50).
Rakstu sagatavoja Tavex mārketinga un dīlinga nodaļas.
Atruna
Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.