Tavex vietne (Tavex SIA) izmanto sīkdatnes, lai sniegtu jums pielāgotu informāciju par pakalpojumiem, kā arī uzlabotu tīmekļa vietnes darbību. Ja piekrītat, nospiediet “Piekrist visām sīkdatnēm”. Ja vēlaties pārvaldīt savu izvēli, nospiediet “Pārvaldīt sīkdatnes”. Jūsu izvēle tiks saglabāta 60 nedēļas.
Izvēlieties, kuras sīkdatnes ļaut izmantot šai vietnei:
Uzmanību! Dažas sīkdatnes ir nepieciešamas šīs tīmekļa vietnes darbībai. Šīs sīkdatnes tiek apstrādātas, pamatojoties uz mūsu leģitīmajām interesēm, tāpēc netiek lūgta lietotāja piekrišana. Plašāka informācija ir pieejama mūsu Sīkdatņu politika.
Augusta pirmajā pusē dārgmetālu tirgū valdīja rosība. Kopš augusta sākuma dzeltenā dārgmetāla vienas Trojas unces cena ir augusi trīs nedēļas pēc kārtas. Augusta pirmajās divās nedēļās zelta cena pieauga par 100 dolāriem, sasniedzot psiholoģiski svarīgo 1801 dolāra atzīmi. Vairākas dienas cenu indikatoram izdevās noturēt atzīmi 1800 USD par unci uz Ķīnas un Taivānas ģeopolitiskās krīzes fona.
Neticami panākumi līdz augusta vidum tika reģistrēti, neskatoties uz ziņām, ka inflācija ASV jūlijā ir samazinājusies līdz 8,5% no 9,1% jūnijā. Inflācijas samazināšanās bija saistīta ar enerģijas cenu samazināšanos. Tuvojoties aukstajam laikam, situācija noteikti mainīsies un inflācijas līmenis atkal pieaugs. Runājot par zeltu, ir vērts atzīmēt, ka tā cenai pašreizējos apstākļos būs grūti turpināt augt, ja ASV FRS nesāks mazināt likmes vai vismaz necelt tās tik strauji.
Kopš mēneša vidus dzeltenā metāla cena koriģējas, uz korekcijas fona nedēļas laikā zelts zaudējis aptuveni 50 USD/oz. Iemesls tam bija ASV dolāra nostiprināšanās. Turklāt FRS vēlas turpināt procentu likmju paaugstināšanas politiku, jo inflācijas līmenis ASV joprojām ir ļoti augsts.
Zelta cena koriģējas
Pēdējās nedēļas laikā zelta cena ir koriģējusies vairāku iemeslu dēļ:
tika publicēta daudzsološa statistika par ASV darba tirgu: darba vietu skaits palielinājās par 528 tūkstošiem, nevis prognozētajiem 250 tūkst. Šādiem rādītājiem bija potenciāls pārliecināt FRS turpināt agresīvu monetāro politiku, un zeltam tā nav labākā ziņa. Ja inflācija ASV turpinās augt, tad FRS nekas cits neatliks kā turpināt strauji paaugstināt likmes.
Ģeopolitiskās nestabilitātes pakāpe saistībā ar ASV un Ķīnas konfrontāciju par Taivānu ir nedaudz samazinājusies, kas arī ietekmēja zelta kursa kāpuma tempa trūkumu.
Mūsuprāt, zelta cenas svārstības šaurā diapazonā tuvākajā laikā var kļūt par normu. Taču daži eksperti uzskata, ka preču cenas atkal pieaugs ierobežota piedāvājuma apstākļos.
Kas gaidāms tuvākajā nākotnē?
Ārējos tirgos joprojām saglabājas gaidas attiecībā uz regulatoru agresīvo politiku dziļas recesijas risku apstākļos. Eiropā ekonomiskās lejupslīdes pazīmes ir izteiktākas. Turklāt situāciju pasliktina dabas anomālija spēcīga sausuma veidā, kas ierobežo elektroenerģijas ražošanu.
ASV statistika līdz šim pozitīvi atšķiras no Eiropas. Tāpēc FRS amatpersonas pieļauj vēl vienu likmju paaugstināšanu par 75 bāzes punktiem. Agresīvāka soļa iespējamība ir palielinājusies pēc virknes vanagu komentāru no FRS amatpersonām pagājušajā nedēļā.
Šīs nedēļas tirgus uzmanības centrā ir ekonomikas simpozijs Džeksonholā (26. – 27. augusts). Šis simpozijs notiek katru gadu un tajā piedalās centrālo banku pārstāvji, finanšu ministri, vadošie ekonomisti, pasaules lielāko uzņēmumu vadītāji. Paredzams, ka ar runu piedalīsies FRS priekšsēdētājs Džeroms Pauels. Tirgū valda noskaņojums, ka Pauels signalizēs par CBR apņēmību turpināt agresīvi paaugstināt likmes, kas šobrīd atbalsta ASV valūtu.
Notikumi Āzijā
Zelta tirgū tiek fiksētas pozitīvas pārmaiņas. Indijā tika pieņemts lēmums par Starptautiskās dārgmetālu biržas palaišanu. Tas ļaus juvelieriem importēt zeltu un samazinās viņu produkcijas izmaksas vietējiem pircējiem.
Pieprasījums pēc fiziskiem dārgmetāliem
ASV naudas kaltuve ziņoja par zelta monētu pārdošanas apjoma pieaugumu šī gada jūlijā: 64,5 tūkstoši unču pārdoti zelta “Ērgļi”, kas ir par 24% vairāk nekā jūnijā, un 39,5 tūkstoši unču zelta “Buffalo”, kas ir par 83,7% vairāk par jūnija pārdošanas rezultātu.
Austrālijas Pērtas naudas kaltuve The Perth Mint paziņoja, ka šī gada jūlijā ir pārdevuši rekordlielu daudzumu sudraba ieguldījumu produktu par 2,47 miljoniem Trojas unču pa ko rakstījām šeit. Tas ir lielākais pārdošanas apjoms kopš 2015. gada septembra, kad tika pārdoti 3,35 miljoni unču.
Kā izvēlēties, kurā brīdī ir vērts “ienākt” zeltā?
Izvēloties īsto brīdi, jāvadās pēc tehniskajiem datiem un ikviena investora zelta likums ir nelikt visas olas vienā grozā, bet gan investēt vairākos aktīvos, veicot pakāpenisku investīciju portfeļa pieaugumu. Lai ar lielu varbūtību papildinātu savu portfeli pēc dārgmetāla vidējās cenas ilgtermiņā, ieteicams iegādāties dargmetālu pa daļām, par iegādes brīdi izvēloties korekcijas periodus. Šādā veidā tiks mazināts iegādes brīža kļūdas risks.