Tavex vietne (Tavex SIA) izmanto sīkdatnes, lai sniegtu jums pielāgotu informāciju par pakalpojumiem, kā arī uzlabotu tīmekļa vietnes darbību. Ja piekrītat, nospiediet “Piekrist visām sīkdatnēm”. Ja vēlaties pārvaldīt savu izvēli, nospiediet “Pārvaldīt sīkdatnes”. Jūsu izvēle tiks saglabāta 60 nedēļas.
Izvēlieties, kuras sīkdatnes ļaut izmantot šai vietnei:
Uzmanību! Dažas sīkdatnes ir nepieciešamas šīs tīmekļa vietnes darbībai. Šīs sīkdatnes tiek apstrādātas, pamatojoties uz mūsu leģitīmajām interesēm, tāpēc netiek lūgta lietotāja piekrišana. Plašāka informācija ir pieejama mūsu Sīkdatņu politika.
Cenas dārgmetālu tirgū pārskata perioda beigās nebūtiski koriģējās, būdamas sānu trendā. ASV dolārs nostiprinājās pret lielāko daļu pasaules valūtu, pieauga arī ASV obligāciju ienesīgums, kas bremzēja dārgmetālu cenu izaugsmi. Likviditāte tirgos sāk atjaunoties, kas pozitīvi ietekmē gan izejvielu, tostarp dārgmetālu tirgu, gan akciju tirgu. Kopumā vērojams sezonāls tirdzniecības aktivitātes kritums, ko pavada atvērto pozīciju samazināšanās.
Salīdzinoši klusa nedēļa
Šī nedēļa, pirms ASV Federālo rezervju sistēmas sanāksmes, kas paredzēta no 14. līdz 15. jūnijam, būs diezgan mierīga.
ASV tika apstiprināti Komitejas plāni paaugstināt likmes par 0.5% katrā no nākamajām divām sanāksmēm jūnijā un jūlijā. Procentu likmju dinamikas tālākā trajektorija var izlīdzināties, par to liecina arvien biežāki regulatora pārstāvju izteikumi. ASV Federālo rezervju sistēmas amatpersonas pagaidām negaida, ka Amerikas ekonomika iegrimšot recesijā, tiek uzskatīts, ka teorētiski likmju paaugstināšana laika gaitā varētu samazināt rekordaugstas inflācijas līmeni.
ECB amatpersonas atbalsta Kristīnes Lagardas plānu līdz trešā ceturkšņa beigām izbeigt negatīvo procentu likmju periodu, taču daži uzsver, ka nevar izslēgt arī agresīvākus pasākumus no ECB puses. Procentu likmju paaugstināšana par 0.5% pieļaujama jau jūlijā.
Pieprasījums pēc dārgmetāliem
Pieprasījums pēc fiziskajiem metāliem Āzijā pārskata periodā ir saglabājies ierobežots. Kāzu sezonas beigas Indijā atstāja savu efektu – mazumtirdzniecības pieprasījums Āzijā saruka. Jūnijā, pēc dīleru aplēsēm, pieprasījums saglabāsies šai sezonai raksturīgi vājš.
Ķīnā Covid-19 lokdaunu pasākumu atvieglošana līdz šim nav būtiski ietekmējusi mazumtirdzniecības pieprasījuma pieaugumu, tirgotāji ir piesardzīgi attiecībā uz savu dārgmetālu krājumu atjaunošanu, baidoties no jauniem epidēmijas uzliesmojumiem.
Zelta cena
Zelta cena pārskata periodā saglabājās šaurā konsolidācijas diapazonā no 1855 USD/oz līdz 1865 USD/oz, tirgojoties galvenokārt tuvu 1850 USD/oz līmenim. Akciju tirgus izaugsmes atsākšanās atturēja investorus no ienākšanas aizsradzības aktīvos, samazinājās investīciju pieprasījums zeltā.
Pēc WGC datiem, 20. nedēļā, kas beidzās 20. maijā, ETF, kas iegulda zeltā, līdzdalības samazinājums sasniedza 0.5 tonnas. Eiropas ETF bija ievērojams dārgmetālu krājumu kritums, savukārt dārgmetālu krājumi Ziemeļamerikas un Āzijas ETF pieauga.
Sudraba cena
Sudraba cena pagājušajā nedēļā korelācijā ar zelta tirgu konsolidējās 21.80 USD/oz – 22.50 USD/oz robežās. Cenu attiecība starp zeltu un sudrabu ir 83.25 (vidēji 5 gadu laikā ir 79.50).
Eiropas Komisija ir paziņojusi par jaunām prasībām saules paneļiem sabiedriskām un komerciālām ēkām, kas varētu palielināt pieprasījumu pēc sudraba. ES izstrādātās programmas mērķis ir nākamo piecu gadu laikā palielināt saules enerģijas ražošanu ES par 10%, salīdzinot ar esošo prognozi tuvākajiem 5 gadiem. The Silver Institute lēš, ka globālais pieprasījums pēc sudraba, ko izmanto saules paneļu ražošanā, 2022. gadā ir 127 miljoni unču jeb 11.5% no kopējā sudraba patēriņa. Šis fakts spēj nodrošināt ilgtermiņa atbalstu sudraba tirgum.
Atruna Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.