fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Dārgmetālu tirgus pārskats: 18.–26. maijs

Zelta cena (XAU-EUR)
2070,27 EUR/oz
  
+ 43,47 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
23,15 EUR/oz
  
+ 0,42 EUR

Pagājušajā nedēļā dārgmetālu tirgū bija vērojams kāpums. Savukārt ASV dolāra vērtība pret lielāko daļu pasaules valūtu samazinājās. ASV obligāciju ienesīguma pieaugums ir apstājies, bet riskantu aktīvu, tostarp akciju, cenas ir pieaugušas, pamatojoties uz cerībām, ka FRS mīkstinās savu pieeju. FRS sanāksmes protokola gaidās bija manāma dārgmetālu cenu svārstība.


Galvenie fakti

  • Ķīnā rūpnieciskā ražošana aprīlī samazinājās par 2,9%, savukārt mazumtirdzniecības apjoms Covid-19 karantīnas ierobežojumu dēļ samazinājās par 11,1%.
  • ASV Ņujorkas FRB rūpnieciskās aktivitātes indekss nokritās no 24.6 punktiem aprīlī līdz -11.6 punktiem maijā, savukārt Filadelfijas FRB rūpnieciskās aktivitātes indekss nokritās no 17,6 punktiem aprīlī līdz 2,6 punktiem maijā.
  • Apvienotajā Karalistē inflācija sasniedza 9,0%, tādēļ investori tiecās samazināt savas pozīcijas akcijās, dodot priekšroku drošiem finanšu aktīviem.
  • 25. maijā publicētais FRS sanāksmes protokols liecina, ka regulators, cīņā ar inflāciju, ir gatavs būt elastīgs attiecībā uz likmju paaugstināšanu. Tomēr nākamajās divās sanāksmēs FRS joprojām ir noskaņota mainīt likmi par 50 bāzes punktiem. Nākošais palielinājums tiks veikts par 25 bāzes punktiem. Šādam signālam vajadzēja “nomierināt” tirgu, ko mēs arī novērojām jau 26. maija rītā, kad zelta cena reaģēja ar nelielu, toties korekciju, bet akciju tirgus mazliet atdzīvojies.

Visa iepriekš minētā rezultātā zelts nedēļas laikā ir sadārdzinājies, bet 10 gadu ASV valsts parāda vērtspapīru ienesīgums nokritās līdz 2,792%.

ASV un Eiropa

“Ļoti spēcīga darba tirgus” apstākļu dēļ ASV ekonomikas izaugsmes perspektīvas gan šajā, gan nākamajā gadā izskatās daudzsološas. Izskan viedokļi, ka bāzes procentu likmes turpmāka paaugstināšana var izraisīt inflācijas palēnināšanos 2022. gada otrajā pusē.

Ņemot vērā pašreizējās prognozes, iespējams, ka negatīvās procentu likmes saglabāsies vien līdz trešā ceturkšņa beigām,

– tā vēsta ECB prezidente Kristīne Lagarda paziņojumā bankas tīmekļa vietnē. Inflācijas stabilizācija 2% līmenī vidējā termiņā novedīs pie turpmākas likmju normalizēšanās līdz neitrālam līmenim. Nākamā ECB sanāksme notiks 9.jūnijā.

Kopumā tirgi dzīvo satraukumā par globālu recesiju.

Zelta cena 

Zelta cenas pagājušajā nedēļā pieauga no spēcīga atbalsta līmeņa 1813,41 %/oz līdz 1845,63 %/oz, testējot 1860 %/oz līmeni. Dārgmetāls atkal ir piesaistījis sev uzmanību, bet ASV dolāra vājināšanās ir veicinājusi tā izaugsmi.

Iepriekšējā periodā bija vērojama investīciju pieprasījuma aizplūšana. Saskaņā ar Pasaules Zelta padomes datiem 19. nedēļā, kas beidzās 13. maijā, ETF, kas investē zeltā, krājuma samazinājums sastādīja 42,5 tonnas. Kopējais krajumu līmenis ETF ir 3806,8 tonnas zelta. ETF kritums bija vērojams visos reģionos.

Zelta cenas tehniskā analīze mums sniedz sekojošu ainu – tirgum nav sapratnes, kādā virzienā zeltu vērtību kustināt. Tehniski zelta cena var gan pieaugt, gan samazināties no pašreizējā līmeņa – 1850 USD/oz. Ja šis līmenis nebūs spējīgs noturēties, tad sekojošie pretestības līmeņi atrodas 1670-1700 USD/oz apgabalā, no kura var gaidīt kotējumu atgūšanu. Ja nedēļas izskaņā vērtība noslēgsies virs 1850 USD/oz, tas radīs spēcīgu signālu zelta pieaugumam ar mērķi sasniegt vismaz 1900 USD/oz robežu.

Sudraba cena

Sudraba cenas pagājušajā nedēļā korelācijā ar zelta tirgu atguvās no 21.56 $/oz līdz 21.79 $/oz, testējot 22.10 $/oz līmeni. Cenu attiecība starp zeltu un sudrabu sasniedza 85.36 (5 gadu vidējais rādītājs ir 79.50), kas liecina, ka aktīvs ir pārpārdots*.

_____________________________

*Pārpārdots aktīvs — šis termins tiek lietots, lai apzīmētu situāciju, kad aktīvs tiek tirgots par cenu, kas ir zemāka par tā reālo vērtību. Tas var būt negatīvu ziņu vai prognožu rezultāts konkrētam uzņēmumam vai nozarei kopumā, vai arī vispārējs tirgus kritums.

Atruna
Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.

Jums būs interesanti lasīt arī