Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Dārgmetālu tirgus pārskats: 2022. gada 25. jūlijs-4.augusts

Zelta cena (XAU-EUR)
2521,67 EUR/oz
  
- 39,57 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
29,08 EUR/oz
  
- 0,50 EUR
dārgmetālu pārskats Tavex zelts jūlijs-augusts

Dārgmetālu cenas turpināja pagājušās nedēļas sākumā aizsākto kāpumu. Sākotnējais cenu kāpums izraisīja strauju zelta un sudraba spekulatīvo īso pozīciju samazināšanos, kas kalpoja kā papildu stimuls augšupejošai kustībai.

Pierakstīties jaunumu saņemšanai


Svarīgākie notikumi, kas ietekmēja dārgmetālu tirgu

  • Tirgiem pozitīvs bija ASV Federālo rezervju sistēmas lēmums paaugstināt procentu likmi tikai par 0,75% (1% vietā), kā arī maigāka FRS vadītāja retorika, kas liecina par iespējamu likmju paaugstināšanas tempu palēnināšanos nākotnē.
  • Uz šī fona ASV dolāra kurss vājinājās, obligāciju ienesīgums samazinājās un akciju tirgi atguvās no šoka.
  • Recesijas risks saglabājas augstā līmenī, kā arī inflācija joprojām ir augsta – šo faktoru kopums atbalsta dārgmetālu tirgu.

Šī nedēļa pasaules ekonomikā pagāja ražošanas sektora un pakalpojumu sektora biznesa aktivitātes indeksu publicēšanas zīmē.

Notiks arī Anglijas Bankas sēde, kuras laikā kārtējo reizi var tikt paaugstināta procentu likme. Atvaļinājumu sezona turpina bremzēt tirdzniecības aktivitāti.

ASV

ASV FRS sanāksmes laikā 26.- 27. jūlijā procentu likme tika palielināta par 0,75% līdz 2,25-2,50%. Pēc ASV FRS vadītāja domām, inflācija joprojām ir galvenais drauds ekonomikai, tāpēc septembrī tiek plānots vēl viens procentu likmju paaugstinājums.

FRS sagaida ekonomikas izaugsmes palēnināšanos, taču joprojām cer uz iespējamu “mīksto piezemēšanos” un neuzskata, ka Amerikas ekonomika atrodas recesijā. Tajā pašā laikā ceturkšņa dati par ASV IKP liecināja par pieauguma tempu samazināšanos jau otro ceturksni pēc kārtas, kas faktiski ir tehniska recesija. Ir vērts atzīmēt ASV mēģinājumus “pārrakstīt” pašu recesijas definīciju, kas rada neizpratni analītiķu vidū.

ES

Goldman Sachs analītiķi sagaida recesiju eirozonas ekonomikā 2022. gadā, norādot, ka ir nobažījušies ne tikai par iespējamām sekām, ko varētu radīt Krievijas gāzes piegādes samazināšana reģionā, bet arī par biznesa aktivitātes vājināšanos pakalpojumu sektorā. Eksperti sagaida, ka ECB oktobrī paaugstinās procentu likmes vēl par 0,25%.

Dārgmetāli Āzijā

Pieprasījums pēc fiziskajiem metāliem Āzijā pagājušajā periodā ir saglabājies stabils. Mazumtirdzniecības pieprasījums joprojām bija vājš sezonālā krituma dēļ.

  • Pieprasījums pēc zelta Ķīnā sāka atjaunoties pēc karantīnas ierobežojumu atcelšanas.
  • China Gold Association (CGA) dati liecina, ka zelta ražošana Ķīnā no pašu izejvielām 2022. gada pirmajā pusē pieauga par 14%. Kopumā Ķīnā no vietējām un importētajām izejvielām tika saražotas 230,4 tonnas zelta (+12%).
  • Pēc CGA datiem, zelta patēriņš Ķīnā pirmajā pusgadā samazinājies par 13%. Pieprasījums pēc stieņiem un monētām saruka par 26%, līdz 112,4 tonnām. Pārdošanu ierobežojošs faktors bija zelta stieņu krājumu samazinājums bankās un mazumtirgotāju noliktavās.
  • Zelta patēriņš Ķīnā jūnijā uzrādīja impulsu atveseļošanās virzienā, un CGA sagaida, ka tendence uz ilgtspējīgu atveseļošanos turpināsies.

Zelta cena

Zelta cenas pagājušajā nedēļā demonstrēja spēcīgu pieaugumu no 1725 USD/oz līdz 1794 USD/oz. ASV dolāra kursa pavājināšanās un maigāks FRS procentu likmes pieaugums izraisīja zelta tirgus tendences maiņu, kam sekoja arī īso spekulatīvo pozīciju slēgšana. Pieprasījums pēc ETF turpināja samazināties, taču der atcerēties, ka stagflācijas periods zelta tirgum vienmēr ir pozitīvs.
XAU USD zeta cena julijs-augusts

Pieprasījums pēc fiziskā zelta

Pagājušajā nedēļā WGC publicēja pasaules zelta tirgus pārskatu par 2022. gada 2. ceturksni. Zelta patēriņš pasaulē 2022. gada 2. ceturksnī samazinājies par 23,5%. Lielāko ietekmi guva investīciju pieprasījuma samazināšanās. Centrālās bankas līdz 2022. gada pirmajam ceturksnim divkāršoja zelta iepirkumus. Oficiālais pieprasījuma apjoma šajā gadā tiek vērtēts 450 tonnu apmērā, kas ir līdzvērtīgs radītājs ar 2021. gada pieprasījumu.

Vēlamies atzīmēt, ka jūlija beigās, salīdzinot ar gada sākumu, kad oficiālie fizisko dārgmetālu tirgotāji rūpnīcu pārslodzes dēļ piedzīvoja zelta stieņu un monētu piegādes pārtraukumus, situācija ar zelta piegādēm būtiski stabilizējās, taču arī šobrīd ir vērojami kavējumi, kas ietekmē dažu investīciju zelta pozīciju piegādes.

Sudraba cena

Sudraba cenas pagājušajā nedēļā strauji pieauga spekulatīvo īso pozīciju slēgšanas ietekmē – no 18.48 USD/oz līdz 20.21 USD/oz.
XAG USD jūlijs-augusts sudraba cena

Lasīt iepriekšējo dārgmetālu tirgus pārskatu.

_____________________________

Atruna
Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.

Zelta cena (XAU-EUR)
2521,67 EUR/oz
  
- 39,57 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
29,08 EUR/oz
  
- 0,50 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī