Tavex vietne (Tavex SIA) izmanto sīkdatnes, lai sniegtu jums pielāgotu informāciju par pakalpojumiem, kā arī uzlabotu tīmekļa vietnes darbību. Ja piekrītat, nospiediet “Piekrist visām sīkdatnēm”. Ja vēlaties pārvaldīt savu izvēli, nospiediet “Pārvaldīt sīkdatnes”. Jūsu izvēle tiks saglabāta 60 nedēļas.
Izvēlieties, kuras sīkdatnes ļaut izmantot šai vietnei:
Uzmanību! Dažas sīkdatnes ir nepieciešamas šīs tīmekļa vietnes darbībai. Šīs sīkdatnes tiek apstrādātas, pamatojoties uz mūsu leģitīmajām interesēm, tāpēc netiek lūgta lietotāja piekrišana. Plašāka informācija ir pieejama mūsu Sīkdatņu politika.
Dārgmetālu cenas pārskata periodā samazinājās, jo ASV Federālo rezervju sistēmas priekšsēdētāja Džeroma Pauela runa ieviesa tirgos pārliecību par iespējamu regulatora pozīcijas mīkstināšanu. Uz šī fona ASV dolārs vājinājās, obligāciju ienesīgums samazinājās, un akciju tirgus uzrādīja pārliecinošu atveseļošanās dinamiku, pēc tam kritumu. Investoru interese par aizsardzības aktīviem nedaudz samazinājās, lai gan zelta tirgus saglabājās stabils. Ģeopolitiskie riski saglabājās augsti, kas nodrošināja papildus atbalstu aizsardzības aktīviem.
FRS priekšsēdētājs Džeroms Pauels uzrunā ASV Finanšu pakalpojumu komitejai uzsvēra, ka ASV ekonomika joprojām ir spēcīga un recesija ir monetārās politikas normalizācijas iespējamās sekas, bet ne apzināts mērķis. Attiecīgi regulatora galvenais mērķis ir cīnīties ar inflāciju, un FRS pieliks pūles, lai to bremzētu. Tirgus saskatīja mājienus uz, iespējams, maigāku politiku, nekā iepriekš gaidīts.
Saskaņā ar galīgo aplēsi ASV IKP kritums pirmajā ceturksnī sasniedza 1,6%, salīdzinot ar sākotnējo versiju – 1,4%.
JP Morgan ekonomisti uzskata, ka jau šogad ASV pastāv pamatoti recesijas riski. Kā arī pieļauj pasaules ekonomikas palēlināšanos, pamatojoties uz augstākām centrālo banku likmēm.
Situācija Eiropā
ECB ekspertu veiktā analīze liecina, ka Eiropas ekonomikā nav gaidāma stagflācija, kas līdzinātos situācijai 20. gadsimta 70. gados, kad tika novērota ilgstoši augsta inflācija, ekonomikas izaugsmes palēnināšanās un bezdarba pieaugums. ECB eksperti joprojām uzskata, ka nākamgad reģionā pieaugs ekonomiskā aktivitāte un 2023. gada otrajā pusē inflācija palēnināsies līdz 2% mērķim.
Zelts
Pieprasījums pēc fiziskajiem dārgmetāliem Āzijā pārskata periodā ir saglabājies spēcīgs. Mazumtirdzniecības pieprasījums pēc dārgmetāliem Āzijā saruka, jo kāzu sezona ir gandrīz beigusies.
Šveices muitas dati liecina, ka zelta eksports no valsts 2022. gada maijā palielinājies par 55,1%.
Par sensacionālu ziņu kļuva vēstījums, ka Šveice maijā no Krievijas importējusi zeltu 3,1 tonnas apjomā (apmēram 2% no kopējā importa valstī maijā). Gandrīz viss zelts muitā tika reģistrēts kā paredzēts rafinēšanai vai citai apstrādei, kas liecina, ka sūtījums tika veikts uz kādu no valsts zelta pārstrādes rūpnīcām. Uz šī fona G7 izvirzīja jautājumu un vēlāk nolēma aizliegt zelta importu no Krievijas uz ES. Vairāk par šo rakstā: G7: boikots zeltam no Krievijas.Good delivery statusa atņemšana Krievijas zelta pārstrādes rūpnīcām un sankcijas pret lielākajām zelta eksportētājbankām iepriekš padarīja neiespējamu Krievijas stieņu piegādi tieši uz Londonu. Šim faktoram joprojām var būt pozitīva loma fiziskā zelta tirgū, it īpaši, ja pieprasījums sāk augt ekonomikas stagflācijas apstākļos un tirgū ir deficīts.
Zelta cenas pārskata periodā tirgojās šaurā diapazonā ar nelielām svārstībām 1,832 – 1,807 USD/oz robežās. Akciju tirgus izaugsme ierobežoja pieprasījumu pēc metāla kā nodrošinājumu pret nestabilitāti. Sākās līdzekļu aizplūšana no zelta tirgus uz akciju tirgu.
Pasaules Zelta padomes (WGC) dati liecina, ka zelta ETF uzkrājumi 25. nedēļā, kas beidzās 24. jūnijā, samazinājās par 18,8 tonnām. Kopējais ETF uzkrājumu līmenis ir 3799,3 tonnas zelta. Eiropas un Ziemeļamerikas ETF bija dārgmetālu krājumu kritums, bet Āzijas ETF krājumi pieauga.
Atruna Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.