Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Noderīga informācija ceļotājiem, plānojot brīvdienas vienā no apmeklētākajām pilsētām – Kuala Lumpurā

Publicējis Tavex sadaļā Aktualitātes, Aktualitātes ceļotājiem 24.01.2020
Zelta cena (XAU-EUR)
2521,67 EUR/oz
  
- 21,25 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
29,08 EUR/oz
  
- 0,26 EUR
Malaizijas valūta ceļojums Kuala Lumpura

Ko apskatīt Kuala Lumpurā, ja esat izlēmuši pāris dienas pavadīt šajā kontrastiem bagātajā metropolē? Šajā rakstiņā atradīsiet praktiskus ieteikumus, ja plānojat lidot uz Malaizijas galvaspilsētu. Mūsu kolēģe 2019.gadā apmeklēja šo pilsētu un ir gatava padalīties ar saviem novērojumiem.

Nedaudz par Kuala Lumpuru

Kulala Lumpura ir Malaizijas galvaspilsēta un lielākā pilsēta Malaizijā. Kuala Lumpura ir viens no visstraujāk augošajiem metropoles reģioniem Dienvidaustrumāzijā gan ekonomikas attīstībā, gan iedzīvotāju skaita ziņā. Pilsētā atrodas pasaules augstākās dvīņu ēkas – Petronas torņi, kas vienlaicīgi ir mākslas un jaunākās inovācijas apvienojums, kā arī simbolizē Malaizijas attīstību pasaules mērogā. Kuala Lumpura ir sestā visvairāk apmeklētākā pilsēta pasaulē, kas vilina tūristus ar kultūras daudzveidību, salīdzinoši zemām izmaksām, plašu kulinārijas sortimentu un iepirkšanās iespējām. Malaizijā ir sava valūta – Malaizijas ringits, valūtas kods MYR.

Transports no/uz lidostu

Ja ceļojumu uz Kuala Lumpuru plānojat paši, svarīgi būtu padomāt par to, ar kādu transportlīdzekli nokļūsiet no lidostas līdz viesnīcai. Lai arī, iespējams, izklausīsies savādi, tomēr viens no lētākajiem un ērtākajiem variantiem būtu izvēlēties taksometra pakalpojumus, it sevišķi, ja ceļojat vairāku cilvēku kompānijā. Malaizijā šobrīd lielu popularitāti ieguvusi aplikācija Grab, kas ir identiska Latvijā lietotajām Bolt vai YandexTaxi. Grab ir populāra Dienvidaustrumāzijā, un ar šīs lietotnes palīdzību var izsaukt taksometru, kā arī izmantot pārtikas piegādes pakalpojumus. Salīdzinājumam – no Kuala Lumpuras starptautiskās lidostas uz centrālo staciju var aizbraukt ar vilcienu, kas maksā apmēram 13 eiro vienai personai. Pēc tam, protams, vēl jādomā, kā nokļūt no centrālās stacijas līdz viesnīcai, kas arī var sagādāt nelielas galvassāpes, it sevišķi, ja pilsētu apciemojat pirmo reizi. Savukārt brauciens ar taksometru, izmantojot Grab aplikāciju, no lidostas līdz viesnīcai (~45 minūšu ilgs brauciens) maksā vidēji 17 eiro.

Transports Malaizija

Pārvietošanās pilsētā

Arī ikdienas pārbraucieniem droši var izmantot Grab, jo tas ir viens no ērtākajiem veidiem, kā pārvietoties pa pilsētu, turklāt nebūs jānīkst pieturā, gaidot autobusu. Apmēram 10 minūšu brauciens maksās vien 2 – 3 eiro. Var izmantot arī pilsētas sabiedrisko transportu – autobusu, metro vai vilcienu, jo sabiedriskā transporta sistēma Kulala Lumpurā ir labi attīstīta.
Lai gan auto īre Malaizijā nemaksā dārgi, tomēr ceļotājiem, kuri pirmo reizi ceļo pa šo valsti, neiesaka auto īrēt, jo satiksme ir ļoti haotiska, salīdzinot ar Eiropu. Vēl neierasti var šķist tas, ka satiksme tiek organizēta pa ceļa kreiso pusi. Vietām ielas ir nedraudzīgas kājāmgājējiem, jo pilsētā mēdz būt vairāku joslu plats ceļš, kur nav gājāju pārejas pat kilometra garumā. Gadījumos, ja gājēju pāreja ir, tā savu funkciju nepilda, jo haotiskās un ātrās satiksmes dēļ to ir bail izmantot (var teikt, ka šoferi nav laipni un gājējus nelaiž). Ceļojuma laikā novēroju, ka nomaļākos Kuala Lumpuras rajonos vietām nav gājējiem paredzētas ietves vai arī tā nav pietiekami plata, tādēļ jāiet pa ceļa braucamo daļu.

Malaizijas valūta un norēķini valstī

Vienīgais oficiālais maksāšanas līdzeklis Malaizijā ir Malaizijas ringits. Kuala Lumpurā nesastapu vietas, kur pieņemtu arī citas valūtas kā maksāšanas līdzekli. Mans ieteikums, dodoties uz Kuala Lumpuru, paņemt Malaizijas ringitus nelielā daudzumā jau no Latvijas, lai pietiek pirmajiem tēriņiem, jo pat Kuala Lumpuras lidostā bija vietas, kur nevar norēķināties ar maksājumu karti, bet lidostā esošajos valūtas maiņas punktos valūtas kurss nebija izdevīgs. Novēroju, ka arī Kuala Lumpuras centrāltirgū un atsevišķās ēstuvēs nevar norēķināties ar maksājumu karti.Norēķini Malaizija

 Iedzīvotāji

Malaizijas valsts valoda ir malajiešu valoda, tomēr lielākā daļa Kuala Lumpuras iedzīvotāju pārzina angļu valodu, jo to kā obligātu māca skolās. Kuala Lumpurā pamatā dzīvo trīs lielas etniskās grupas: malajieši, ķīnieši un indieši; arī reliģiskais sastāvs pilsētā ir daudzveidīgs – te vienuviet sastopami musulmaņi, budisti, hinduisti un kristieši.

Iedzīvotāji Malaizija

Tā kā apmēram puse Kuala Lumpuras iedzīvotāju ir musulmaņi, tad mans ieteikums, pirms doties uz šo vai citu vietu Malaizijā, padomāt par piemērotu apģērbu sievietēm. Ja nevēlaties saņemt nosodošus skatienus savā virzienā, tad iesaku vilkt apģērbu, kas nosedz plecus un kājas. Apmeklējot dievnamus un tempļus, šāda prasība ir obligāta, un nepiemēroti apģērbtas personas tur netiek ielaistas. Protams, uz ielas var sastapt dažādi ģērbtus cilvēkus, tomēr novēroju, ka īsās kleitās vai šortos staigāja lielākoties tūristi. Arī apmeklējot pludmales un baseinus, iepriekš būtu vēlams noskaidrot ģērbšanās noteikumus konkrētajā vietā. Pati saskāros ar situāciju, ka izvēlētajā viesnīcā bija tikai viens baseins, kur ir atļauts peldēties bikini; pārējā zonā bija atļauts uzturēties ķermeni nosedzošā peldtērpā. Tāpat noskaidroju, ka vietējos ūdens izklaides parkos sievietēm ir atļauts izmantot tikai kopējos peldkostīmus un citus ķermeni nosedzošus peldtērpus.

Ēdināšanas pakalpojumu izmaksas

Kuala Lumpurā ir iespējams nobaudīt visdažādākā veida ēdienus – Malaizijas, Taizemes, Ķīnas, Japānas, Indijas, Eiropas virtuvi un, protams, neiztikt arī bez pasaulē populārākajiem ātrās ēdināšanas restorāniem. Tāpat kā daudzviet Āzijā, arī Kuala Lumpurā ļoti izplatītas ir Street food tipa ēstuves un restorāni, kur cenas ir ļoti draudzīgas. Divām personām paēst pusdienas šāda veida vietā maksā apmēram 6 – 8 eiro, ieskaitot dzeramnaudu. Izvēloties pusdienot kādā no tirdzniecības centru restorāniem, var nākties iztērēt 12 – 14 eiro divām personām. No tradicionālajiem Malaizijas ēdieniem iesaku nogaršot nasi lemak (ēdiena pamatā ir rīsi, kas vārīti kokosriekstu pienā ar dažādām piedevām, piemēram, cieti vārītu olu, zemesriekstiem, dārzeņiem, jēra, vistas vai liellopa kariju, jūras veltēm) un laksa (pikanta nūdeļu zupa). Tā kā malaiziešu virtuve ir ļoti plaša un daudzveidīga, ikviens Malaizijas ciemiņš atradīs savām garšas kārpiņām piemērotu ēdienu plašajā piedāvājumā.

Food Malaizija
Pārtikas cenas lielveikalā ir zemākas nekā Latvijā. Piemēram, jūras produkti, vietējie augļi un dārzeņi maksā daudz lētāk nekā pie mums, un to sortiments ir daudz plašāks un daudzveidīgāks, tomēr preces, kuras importē no Eiropas, maksā dārgāk, piemēram, siers, vīns, vītināta gaļa u.c. Kapučīno krūzīte maksā apmēram 2 eiro, ūdens 0,5 l pudelē maksā apmēram 0,2 – 0,5 eiro.

Naktsmītnes

Naktsmītnes Kuala Lumpurā var atrast ļoti lēti – sākot ar 10 eiro par nakti 2 personām. Turklāt standarta tipa viesnīcā vai apartamentos ar privātu vannas istabu. Jā, iespējams, istabā nebūs loga, tomēr budžeta ceļotājiem Malaizija varētu simpatizēt. Par apmēram 40 eiro diennaktī bez problēmām var atrast apartamentus 35m2 lielumā ar baseinu un SPA zonu uz ēkas jumta.

Naksnīga Malaizija

TOP 5 vietas, ko apmeklēt, esot Kuala Lumpurā:

  1. Petronas dvīņu torņi (Petronas Twin Towers) ir Kuala Lumpuras simbols un viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ miljoniem tūristu ik gadu izvēlas apmeklēt tieši šo pilsētu. Dvīņu torņi ir 451,9 metrus augsti, un katrs no tiem sastāv no 88 stāviem, turklāt abus torņus savieno divstāvu tilts, no kura paveras iespaidīgs skats uz pilsētu. Lai apskatītu Petronas dvīņu torņus, būs jāšķiras no ~ 18 eiro (80 ringiti). Ieteikums: biļetes pirkt internetā savlaicīgi (vismaz dienu vai divas iepriekš), jo, pērkot ieejas biļetes uz vietas, tās pārdod ierobežotā daudzumā uz konkrētu laiku, piemēram, no rīta var nopirkt ieejas biļeti tikai uz pēcpusdienu, bet, atnākot pēcpusdienā, visdrīzāk torņus šajā dienā vairs neizdosies apskatīt, jo visas biļetes būs izpārdotas.
    Vairāk informācijas par Petronas dvīņu torņiem var atrast šeit.
  2. Batu alas (Batu Caves), kas ir viena no Kuala Lumpuras populārākajām tūristu apskates vietām, ir kaļķakmens kalns, kurā ir vairākas milzīgas alas. Šo alu templi uzskata par svarīgu reliģisku orientieri hinduistu vidū. Līdz templim ved 272 pakāpieni, kuri ir nokrāsoti gandrīz visos krāsu toņos. Ieeja templī ir bezmaksas. Vairāk informācijas par Batu alu templi var atrast šeit.Batu alas Malaizija
  3. Thean Hou templis ir viens no vecākajiem un lielākajiem tempļiem Dienvidaustrumāzijā. Tas ir patiešām skaists sešu līmeņu budistu templis – svētnīca. Noteikti apskates vērts; ieeja bezmaksas. Vairāk informācijas par Thean Hou templi var atrast šeit.
    Templis Malaizija
  4. Kuala Lumpuras centrāltirgus ir vieta, kur vienuviet atrodas dažādi veikali, rokdarbu un suvenīru stendi, kur pārdod vietējās preces – apģērbu, rotaslietas, koka izstrādājumus, kosmētiku, saldumus u.c. preces. Mani īpaši pārsteidza veikaliņš, kurā bija iespēja iegādāties atslēgu piekariņu ar rīsa graudu iekšā, uz kura var palūgt uzrakstīt jebkādu vārdu. Jā – uz rīsa grauda tavā priekšā tiek uzrakstīt vārds, tad rīss tiek iekapsulēts un ielikts piekariņā.
    Rīsu grauds MalaizijaTirgus ir ļoti populāra vieta tūristu vidū, kur vislētāk var iegādāties suvenīrus mājās vešanai. Trigus Malaizija
  5. Jalan Alor Night Food Court. Šī ir vieta, ko nevar palaist garām, esot Kuala Lumpurā. Tā ir iela, kur uz ceļa atrodas neskaitāmas ēstuves ar delikatešu piedāvājumu visdažādākajām gaumēm – atliek vien izvēlēties un iegrimt ēdienu paradīzē. Vairāk informācijas par Jalan Alor Night Food Court var atrast šeit.pusdienas Malaizijā

Svarīgi! Ceļojot uz Malaiziju, Latvijas pilsoņiem Malaizijas vīza nav nepieciešama. Atļautais uzturēšanās laiks vienā iebraukšanas reizē – līdz 90 dienām. Vēlāk ir iespējams izbraukt no valsts, atgriezties dažas dienas vēlāk un saņemt atļauju palikt vēl 90 dienas Malaizijā. Savukārt Latvijas nepilsoņiem ir nepieciešama vīza uz Malaiziju, un tā jānoformē pirms brauciena. Vīzu var iegūt ar tūrisma aģentūras palīdzību.

Malaizija

Ceru, ka raksts par Kuala Lumpuru bija noderīgs tiem, kas tuvākajā laikā gatavojas iekarot kontrastiem bagāto Malaiziju. Ja tomēr ir radušies kādi jautājumi par Malaizijas valūtu, droši rakstiet uz tavex@tavex.lv vai zvaniet dīleriem +371 67205533.

Valūtas kursu un citu noderīgu informāciju par Malaizijas ringitu var uzzināt šeit!

Zelta cena (XAU-EUR)
2521,67 EUR/oz
  
- 21,25 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
29,08 EUR/oz
  
- 0,26 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī