fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

BRICS samits: vai tiks pieņemts lēmums par jaunas valūtas ieviešanu?

Zelta cena (XAU-EUR)
2393,22 EUR/oz
  
+ 5,88 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
28,00 EUR/oz
  
+ 0,02 EUR
BRICS samits

Šodien, 22. augustā, Dienvidāfrikā sācies piecu lielo jaunietekmes valstu – Brazīlijas, Krievijas, Indijas, Ķīnas un DĀR – jeb BRICS samits. Pēc daudzu analītiķu domām, šī tikšanās ir nozīmīgākais notikums starptautisko finanšu jomā pēdējo 50 gadu laikā. Kādi ir galvenie jautājumi un bažas? Tiek uzskatīts, ka BRICS ir potenciāls vairāku gadu laikā aizstāt vadošo maksājumu un rezerves valūtu – ASV dolāru. Vai pasaule ir gatava šādam ģeopolitiskajam satricinājumam globālajā finanšu sistēmā?


Par BRICS dalībniekiem un darba kārtību

Oficiālā darba kārtība burtiski nav skaidra. Tādām valstīm kā Ķīna un Krievija parasti ir raksturīgi pieņemt lēmumus aiz slēgtām durvīm. Tomēr publiski ir zināma informācija par iespējamiem jautājumiem, ko dalībnieki varētu apspriest:

  • BRICS biedru skaita palielināšana

Pirmo reizi pēdējo 10 gadu laikā samita laikā tiks apspriests BRICS paplašināšanas jautājums, jo arī vairākas citas valstis ir izteikušas vēlmi pievienoties blokam.
BRICS dalībvalstis ir 5 valstis, bet uz samitu tika aicināti pārstāvji no 67 valstīm, no kurām 20 bija ieinteresētas piedalīties, bet 7 – pieteicās dalībai. Starp potenciālajiem kandidātiem ir Kazahstāna, Saūda Arābija, Irāna, AAE, Argentīna, Indonēzija, Ēģipte, Etiopija un ducis citu valstu, vēsta Lielbritānijas raidsabiedrība BBC. Tiek uzskatīts, ka Saūda Arābija (viena no trim lielākajiem naftas ražotājiem) varētu kļūt par prioritāru potenciālo dalībvalsti. Ķīna ir lielākā Saūda Arābijas naftas pircēja, tāpēc abu valstu aliansei ir jēga, jo īpaši ņemot vērā plānoto pāreju uz kopīgu valūtu, kas nav ASV dolārs. Šāda “apvienība” varētu radīt bloku, kas naftas cenu noteikšanas ziņā varētu būt ietekmīgāks par OPEC. Savukārt Brazīlija iebilst pret jaunu biedru uzņemšanu (acīmredzot, satraucoties par savas ietekmes vājināšanos).

  • jaunās BRICS valūtas ieviešana

Šo valūtu plānots īstermiņā izmantot tirdzniecības norēķiniem, bet ilgtermiņā – pārvērst to par rezerves valūtu.

BRICS valūtā netiks iekļauta juaņa, rublis, rūpija vai citas dalībnieku nacionālās valūtas. Šīs valūtas turpinās pastāvēt iekšzemes patēriņam un līgumiem, bet pakāpeniski tiks aizstātas ar jauno BRICS valūtu starptautiskajiem norēķiniem.

Iepriekš BRICS pārstāvji paziņoja, ka BRICS valūtas vērtība netiks piesaistīta citai valūtai. Tā būs vai nu piesaistīta preču grozam (nafta, zelts, varš, kvieši, dzelzsrūda utt.) vai vienkārši zeltam.

Daudzi analītiķi uzskata, ka, iespējams, galu galā notiks piesaiste zeltam. Tomēr tas var būt ilgs process, ko pavadīs spēcīga pretestība.

Viens no galvenajiem valūtas ieviešanas elementiem ir BRICS dalībnieku skaita paplašināšana. Tas ir svarīgi ne tikai ģeopolitisku apsvērumu dēļ, bet arī tāpēc, ka lielāks monetārās savienības dalībnieku skaits padara valūtu vērtīgāku. Eiro ir labs piemērs līdzīgai valūtas savienībai. Jauno BRICS valūtu varētu emitēt daudzpusēja centrālā banka, kuru kontrolē BRICS dalībnieki, piemēram, Jaunā attīstības banka, ko BRICS jau izveidoja 2014. gadā.

BRICS dalibvalstis

Ko mēs nezinām?

Lai gan jaunas valūtas izveides koncepcija ir diezgan skaidra, nav skaidrs, kāds progress tās izveidē tiks panākts šajā samitā. Krievija, Ķīna un Brazīlija nepārprotami atbalsta jaunas valūtas izveidi. Indija gan šaubās par šo jautājumu. Krievija pārdeva naftu Indijai par rūpijām, un, iespējams, tas ir Indijas lēmuma lielākais trigeris. Medijos parādījās informācija, ka Krievija jau ir paziņojusi Indijai, ka drīzumā atteiksies pieņemt rūpijas turpmākām naftas piegādēm. Līdz ar to Indijai būs vai nu jāpērk dolāri (vai zelts), vai arī jāsamierinās ar jauno BRICS valūtu.

Tuvāko dienu laikā, visticamāk. tieši šie jautājumi tiks apspriesti aiz slēgtām durvīm. Pagaidām nav skaidrs, kāds būs šī samita iznākums. Iespējams, tiks paziņots par progresu attiecībā uz jauno BRICS valūtu.

Nākamā lielā ziņa par BRICS samitu būs līderu gala paziņojums, kas tiks publicēti ceturtdien. Šis paziņojums parasti ir aptuveni 10 lappušu garš, un tajā ir uzskaitīti visi saskaņotie jautājumi un turpmākās darbības.

Lēmums par jaunas BRICS valūtas ieviešanu ir svarīgs gan tirgiem, gan investoriem. Pat paziņojums par šāda lēmuma pieņemšanu ir ne mazāk nozīmīgs kā faktiskā valūtas emisija, jo spēj radīt lielākās izmaiņas starptautiskajā monetārajā sistēmā kopš 1971. gada.

Izvēle #1
Zelta stienis Tavex - 1 grams Ir noliktavā

1 grama "Tavex" zelta stieņi

Pārdodam 1+ 87,34 € 81.12 81,12 87.34 87,34 86.95 86,95 86.57 86,57 85.8 85,80
Pārdodam 30+ 85,80 € 81.12 81,12 87.34 87,34 86.95 86,95 86.57 86,57 85.8 85,80
Mēs pērkam 81,12
Salīdzināt Paziņojums
par cenu
Pievienot grozam

_____________________

Avots: Reuters.com un zerohedge.com

Atruna
Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.

Finanšu koncerns Tavex Group ir vienīgais oficiālais investīciju zelta rūpnīcu Valcambi SA, PAMP SuisseThe Perth MintThe Royal MintAustrian Mint, Rand Refinery un Argor-Heraeus pārstāvis Baltijas valstīs un Skandināvijā.

Komentāri

Zelta cena (XAU-EUR)
2393,22 EUR/oz
  
+ 5,88 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
28,00 EUR/oz
  
+ 0,02 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī