Tavex vietne (Tavex SIA) izmanto sīkdatnes, lai sniegtu jums pielāgotu informāciju par pakalpojumiem, kā arī uzlabotu tīmekļa vietnes darbību. Ja piekrītat, nospiediet “Piekrist visām sīkdatnēm”. Ja vēlaties pārvaldīt savu izvēli, nospiediet “Pārvaldīt sīkdatnes”. Jūsu izvēle tiks saglabāta 60 nedēļas.
Izvēlieties, kuras sīkdatnes ļaut izmantot šai vietnei:
Uzmanību! Dažas sīkdatnes ir nepieciešamas šīs tīmekļa vietnes darbībai. Šīs sīkdatnes tiek apstrādātas, pamatojoties uz mūsu leģitīmajām interesēm, tāpēc netiek lūgta lietotāja piekrišana. Plašāka informācija ir pieejama mūsu Sīkdatņu politika.
Zelts sasniedza vēl vienu rekordaugstu līmeni virs 2250 USD par Trojas unci, noslēdzot gan marta mēnesi, gan ceturksni ar teicamiem rezultātiem. Mēneša laikā zelts sadārdzinājās par 9%, bet ceturkšņa laikā – par 8%.
Zelta cenas turpmāka izaugsme notiks svarīgu inflācijas datu iespaidā. Ekonomisti prognozē, ka inflācija turpinās mēreni pieaugt. Daži analītiķi uzskata, ka zelts uzņem apgriezienus, jo inflācija rada mazākas bažas nekā iepriekš. Pagājušajā nedēļā ASV Federālo rezervju sistēma norādīja, ka tā joprojām plāno trīs likmju samazinājumus šogad, lai gan inflācija joprojām pārsniedz 2% mērķi.
Zelts atspoguļo situāciju, kas saistīts ar ASV parādu. Un tas traucas debesīs.
šādu viedokli pauda Tims Mērfijs, All pro gold viceprezidents. Daudzi analītiķi ir norādījuši, ka zelta kāpums ir signāls, ka investori ir nobažījušies, ka FRS nespēs kontrolēt inflāciju, kad sāksies procentu likmju samazināšanas periods. Arī analītiķi ir vienisprātis – zelts bauda atbalstu arī kā ģeopolitisko risku nodrošinātājs.
Ģeopolitiskais satraukums joprojām pastāv un tikai pieaugs, tuvojoties novembrī gaidāmajām ASV vēlēšanām.
informēja Tavex dīlinga departamenta vadītājs Jānis Astičs.
Dārgmetālu analītiķis un žurnāla The Mining Stock Journal veidotājs atzīmēja, ka ASV monetārā bāze kopš 2023. gada marta ir pieaugusi gandrīz par 10%.
“Šķiet, ka zelts tagad paredz, ka kādā brīdī ieslēgsies liela mēroga naudas drukāšanas programma. Patiesībā jau zemas kvalitātes naudas drukāšanas procesi jau ir palaisti,” sacīja eksperts.
Kas var ietekmēt zelta cenu?
Kopš 2015. gada decembra zelta un sudraba cenas virzībai ir sānu/augušpejošs trends.
Kā liecina vēsture, iemesli jaunam dārgmetālu cenu lēcienam var būt līdzīgi šiem notikumiem:
Minikrīze banku sektorā, kas sākās 2023. gada martā ar Silicon Valley Bank.
Kara sākums Ukrainā 2022. gada februārī.
FRS likmes samazinājumi un kvantitatīvās mīkstināšanas pasākumi līdzīgi tiem, kas tika novēroti 2020. un 2008. gadā.
Pieprasījuma pieaugums pēc monetārajiem metāliem, proti, zelta un sudraba, katrā no šiem gadījumiem galvenokārt bija mēģinājums aizsargāties pret fiat valūtu devalvācijas risku.
Pastāv risks, ka līdzīgi notikumi, visticamāk, atkārtosies. ASV banku sistēma joprojām ir ārkārtīgi neaizsargāta, it īpaši ņemot vērā komerciālā nekustamā īpašuma tirgus situācijas pasliktināšanos Amerikas Savienotajās Valstīs. Papildus konfliktam Ukrainā, Gazā izcēlies vēl viens konflikts. Pastāv arī iebrukuma draudi Taivānā. Frāze “Esam kara stāvoklī” arvien biežāk tiek pieminēta medijos un vairs nešķiet tik nereāla notikumu attīstība. Kari maksā naudu, lielu naudu, ko ražo, darbinot “dolāru drukāšanas mašīnu”.
Kas notiks, ja pastāvēs reāli akciju tirgus draudi? FRS būs spiesta samazināt likmes un atgriezties pie kvantitatīvās mīkstināšanas. Tas ir, būs nepieciešams vēl vairāk dolāru. Tikmēr zeltu un sudrabu mākslīgi drukāt nav iespējams. Ko pa to laiku dara centrālās bankas? Viņi pērk zeltu rekordlielos daudzumos.
Šķiet, ka mēs esam tikai viena notikuma vai vienas krīzes attālumā no nopietnām finansiālām sekām, kas vēl ilgu laiku paaugstinās dārgmetālu cenas.
Komentāri