Tavex vietne (Tavex SIA) izmanto sīkdatnes, lai sniegtu jums pielāgotu informāciju par pakalpojumiem, kā arī uzlabotu tīmekļa vietnes darbību. Ja piekrītat, nospiediet “Piekrist visām sīkdatnēm”. Ja vēlaties pārvaldīt savu izvēli, nospiediet “Pārvaldīt sīkdatnes”. Jūsu izvēle tiks saglabāta 60 nedēļas.
Izvēlieties, kuras sīkdatnes ļaut izmantot šai vietnei:
Uzmanību! Dažas sīkdatnes ir nepieciešamas šīs tīmekļa vietnes darbībai. Šīs sīkdatnes tiek apstrādātas, pamatojoties uz mūsu leģitīmajām interesēm, tāpēc netiek lūgta lietotāja piekrišana. Plašāka informācija ir pieejama mūsu Sīkdatņu politika.
ASV Federālo rezervju sistēma nolēmusi procentu likmju politiku saglabāt nemainīgu. Tas nozīmē, ka investoriem jāuzdod sev jautājums – kāds būs inflācijas līmeņa turpmākais virziens?
Neraugoties uz ievērojamo inflācijas kritumu kopš pagājušā gada maksimumiem, oficiālais inflācijas līmenis vēl nav pietuvojies FRS izvirzītajam 2% mērķim. FRS nevar droši paziņot par uzvaru pār inflāciju. Taču arī centrālās bankas nevar pastiprināt politiku, neriskējot nopietni kaitēt finanšu tirgiem un ekonomikai. Centrālās bankas saskaras ar sarežģītu uzdevumu – samierināties ar recesiju vai augstāku inflāciju.
Fjūčeru tirgos ir liela varbūtība, ka FRS pārtrauks likmju paaugstināšanu šajā ciklā un nākamos soļus spers likmju samazināšanas virzienā. Tas nozīmē, ka tirgus nosaka inflācijas kāpuma iespēju.
Vai obligācijas glābs tirgus situāciju?
Pašlaik finanšu tirgi ir pārāki par metāla tirgiem. S&P 500 pagājušajā nedēļā pieauga par gandrīz 5%, pieaugot cerībām, ka procentu likmes ir sasniegušas augstāko punktu. Ilgtermiņa obligāciju ienesīgums samazinās, lai gan joprojām ir ievērojami augstāks nekā pāris gadus iepriekš.
Pagājušajā mēnesī vairāku obligāciju ienesīgums sasniedza augstāko līmeni kopš 2007. gada. Tolaik valsts parāds veidoja 60% no IKP. Šodien šī attiecība ir vairāk nekā 100% līmenī.
2023. gada ceturtajā ceturksnī vien Valsts kases departaments emitēs satriecošas parādsaistības 776 miljardu ASV dolāru apmērā. Lai piesaistītu pircējus, tai būs jāpiedāvā labs ienesīgums, it īpaši tagad, kad Ķīna samazina valsts vērtspapīru iegādes apjomu.
Problēma ir tāda, ka valdība nevar atļauties turpināt emitēt parādus pēc pašreizējām likmēm. Ja parāda attiecība pret IKP pārsniedz 100%, parāda apkalpošanas izmaksas draud izsmelt ekonomiku un mudināt aizņemties vēl vairāk.
FRS, protams, varētu pazemināt īstermiņa procentu likmes un sākt jaunu obligāciju pirkšanas kampaņu, lai samazinātu ilgtermiņa ienesīgumu, taču, iespējams, tas notiktu uz straujas inflācijas pieauguma rēķina.
Iespējamais nākotnes scenārijs
Atgriešanās normālā dzīvē ir maz ticama. FRS likmju paaugstināšanas kampaņa, iespējams, zināmā mērā ir samazinājusi inflāciju, taču centrālās bankas joprojām ir tālu no sava “stabilas cenas” mandāta izpildes – pat pēc pašu definīcijas. Un, ja ASV ir vismaz minimāli pozitīva ietekme no likmju paaugstināšanas, tad Eiropā situācija ir drūmāka – vairāki reģioni nepārprotami jūt lejupslīdes pazīmes.
FRS likmju paaugstināšanas kampaņa var likt patērētājiem un uzņēmumiem savilkt jostas, taču tā nekādi neierobežo federālā deficīta izdevumus. Situācija Eiropā ir līdzīga.
Šāda fiskālā politika, ko atbalsta monetārā politika, palielina riskus dolāra un eiro pirktspējai.
Situācija dārgmetālu tirgū
Mazumtirdzniecības pieprasījums pēc zelta un sudraba pēdējo nedēļu laikā ir saglabājies samērā stabils. Bez šaubām, to ietekmēja ģeopolitiskā situācija Tuvajos Austrumos. Dārgmetālu tirgi gaida jaunu ierosinātāju, pirms mēs saskarsimies ar kārtējo pirkšanas bumu – vai tās būtu jaunas problēmas banku sektorā vai finanšu tirgos kopumā, to rādīs laiks.
Nākotni nav iespējams paredzēt, taču fiziskā zelta un sudraba uzkrājumi atkal pierāda, ka ir labs finanšu nodrošinājums pret globālo nenoteiktību un satricinājumiem. Neskatoties uz visiem pēdējo gadu notikumiem, diemžēl retiem investoriem ir šāda veida apdrošināšana. Zelts, protams, nav panaceja, bet gan veids, kā saglābāt vairākus gadus uzkrātos līdzekļus.
Atruna Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.
Komentāri