Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Zelta ETF fondi februārī ir palielinājuši zelta daudzumu par rekordlielu apjomu

Zelta cena (XAU-EUR)
2629,60 EUR/oz
  
+ 3,80 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
29,58 EUR/oz
  
- 0,12 EUR
Zelta ETF fondi, kuru akcijas ir nodrošinātas ar fizisko dārgmetālu, februārī ir palielinājuši zelta daudzumu par rekordlielu apjomu. Saskaņā ar Pasaules Zelta padomes (World Gold Council) datiem, šobrīd visā pasaulē ETF fondos ir ieguldīti $157 miljardi.

Saskaņā ar WGC paziņotajiem datiem, fondu zelta rezerves ir 3032,9 tonnas, tādējādi tika noteikts jauns rekords fiziskā zelta glabāšanai ETF fondu kontos. Šis apjoms atbilst aptuveni $157 miljardiem. Tas ir izskaidrojams ar to, ka fondi regulāri pērk fizisko zeltu, lai segtu savas akcijas. Šī gada februārī fondu zelta rezerves pieauga par 84,5 tonnām, kas atbilst neto kapitāla ieplūdumam $4,9 miljardu apmērā.

Lielākā kapitāla daļa devās uz “zelta” ETF Ziemeļamerikā. Tieši tut ir atrodams pasaulē lielākais fonds SPDR Gold Trust (GLD). Kopš šī gada sākuma fonds ir palielinājis zelta rezerves par 41 tonnu. 2020. gada februāra beigās tā kopējās rezerves bija 934 tonnas. Visiem Ziemeļamerikas ETF fondiem patlaban pieder 1 511,9 tonnas ieguldījumu zelta.

Arī vācu “zelta” fonds Xetra-Gold savās rezervēs spēja piesaistīt ievērojamu kapitāla daudzumu. Šā gada februāra beigās šī fonda rezervēs bija 206,8 tonnas zelta.

Saskaņā ar WGC datiem, Eiropas fondi spēja palielināt rezerves līdz 1387,9 tonnām. Šis apjoms tiek sadalīts starp valstīm šādi: Lielbritānija (615 t), Vācija (377,4 t), Šveice (347,1 t), Francija (29,1 t).

Ķīnas ETF savos krājumos ziņoja par 47,2 tonnām zelta.

Jāatgādina, ka jau 2011. gadā, kad bija vērojams rekordaugsts zelta cenu pieaugums, pieprasījums pēc “zelta” ETF fondiem veicināja zelta pasaules cenas  pieaugumu. Rekordliels zelta daudzums rezervēs tika reģistrēts 2012. gada 6. decembrī SPDR Gold Trust fondam. Pēdējos gados ieguldījumi ETF fondu akcijās ir kļuvuši ļoti populāri plaša ieguldītāju loka vidū, jo tie ļauj ātri un ērti iegādāties un pārdot dārgmetālus, izmantojot akcijas.

Zelta ieguldītājiem vienmēr jāatceras, ka ETF fondu akcijas ir “elektroniskais” zelts. Ļoti reti investori pieprasa, lai viņiem tiktu piegādāts fiziskais dārgmetāls. ETF fondi ir spējīgi izsniegt klientam iegādāto zeltu, taču praksē ieguldītājiem/investoriem no finansiālā viedokļa tas ir padārgs un neizdevīgs pasākums. Tāpēc ilgtermiņa ieguldījumiem prātīgāk būtu iegādāties fizisko zeltu (monētas un stieņus), lai vajadzības gadījumā to pārdotu nepieciešamības gadījumā vai peļņas fiksēšanas mērķim.

Avots: World Gold Council

Jums būs interesanti lasīt arī