fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Vērtība: bitkoins, zelts, valūtas

Zelta cena (XAU-EUR)
2443,02 EUR/oz
  
- 55,62 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
28,49 EUR/oz
  
- 0,82 EUR
bitcoin-zelts-

Skaistums ir skatītāja acīs. Tie, iespējams, būs pareizākie vārdi, kā atbildēt uz jautājumu par kaut kā vērtību.

Lētas naudas plūsma ir likusi mums neuzticēties fiat valūtām un meklēt drošus aktīvus. Taču, interesanti, investori izvēlas ne tikai dārgmetālus, bet arī riskantās kriptovalūtas.

Daudziem ir zināms, cik modernas ir kriptovalūtas, taču reti kurš spēs atbildēt uz jautājumu – kas piešķir vērtību kriptovalūtām un kas – izejvielu precēm?

Kas ir vērtība?

Katram cilvēkam vērtība var nozīmēt dažādas lietas. Tas var nozīmēt uzvedības standartu vai principu, un tas var arī nozīmēt, cik ļoti cilvēks ir kaut kam emocionāli piesaistīts. Bieži vien mēs runājam par vērtību vienkārši kā par šāda vai tāda īpašuma vērtību.

Kāpēc naudai piemīt vērtība?

Nauda, ​​vai tās būtu monētas, banknotes, digitālie tokeni utt., ir neparasta, jo cilvēki mēdz, taču ne vienmēr, apmainīt to pret precēm, kuras viņi galu galā patērēs.

Mūsdienās nauda izpaužas kā papīra banknotes vai parastie metāli, kuru nominālvērtība ievērojami pārsniedz to patieso vai tirgus vērtību. Fiat naudas (valūtu) vērtība izriet no iedzīvotāju ticības savai valdībai vai centrālajai bankai.

investīciju zelts

Kāpēc zeltam ir vērtība?

Zelts ticis izmantots kā nauda tūkstošiem gadu, un daži to uzskata par “brīvā tirgus naudu”. Tas ir ilgmūžīgs, diezgan reti sastopams, lai laika gaitā nezaudētu savu vērtību, un ir bijis uzticama norēķinu vienība visā tā kalpošanas laikā.

Varbūt vēl svarīgāk ir tas, ka pēdējo simts gadu laikā zelts ir kļuvis par drošības līdzekli pret inflāciju. Kamēr valdības īstenoja politiku izņemt zeltu no apgrozības un ekonomikas kopumā, tā vērtība ir tikai augusi.

Kā tiek novērtēts zelts?

Tā kā zelts galvenokārt tiek tirgots, nevis patērēts, tas netiek novērtēts tāpat kā patēriņa prece. Līdzīgi jebkuram ieguldījumu aktīvam, zelta cena ir atvasināta vai izvērtēta. Tas ir balstīts uz uzņēmēju (ikviens, kurš uzņemas jebkāda veida ekonomisko risku) uzskatiem, kā zeltam veiksies nākotnē. Tā vērtība var samazināties, ja viņi tic, ka tā cena samazināsies, un pieaugs, ja viņi sagaida, ka tā pieaugs. Būtiska loma zelta cenas veidošanā ir arī ražošanas pieprasījumam, kas dzīvo savu dzīvi un nav atkarīgs no investoru noskaņojuma.

bitcoin-tavex

Kāpēc bitkoinam ir vērtība?

Bitkoinam un zeltam ir dažas kopīgas īpašības. Kriptovalūtu radīja tie, kuri ir novērojuši pasaules valūtas devalvāciju.

Tāpat kā zeltam, arī bitkoinu piedāvājums ir ierobežots. Tā piedāvājumu ierobežo paša kodējums, šī iemesla dēļ tiks iegūts tikai 21 miljons bitkoinu.

Decentralizācija (neatkarība no jebkādām institūcijām) ir bijis galvenais bitkoina vērtības pieauguma faktors, jo īpaši tāpēc, ka valdības politika ir vērsta uz naudas piedāvājuma palielināšanu un tās pirktspējas samazināšanu. Tas arīdzan novērš jebkādu risku trešajām personām.

Decentralizācija ir raksturīga arī zeltam, jo ​​daudzi privāti uzņēmumi iesaistās zelta ieguvē. Pat 20. gadsimta sākumā pastāvēja daudzas privātas naudas kaltuves, kas kalušas monētas vispārējai apgrozībai.

Zelts un bitkoins ir viegli transportējams, lai gan liela zelta daudzuma transportēšana var būt apgrūtinoša (šeit mēs runājam par milzīgu apjomu). Augstas konvertācijas maksas var palielināt izmaksas par bitkoinu pārsūtīšanu starp makiem.

Abi šie aktīvi ir nezūdoši, taču, lai gan zelts ir taustāma prece, bitkoina ilgmūžība slēpjas tā drošajā matemātiskajā kodēšanā, kas pazīstama kā “blokķēde”. Tas ir publiski pieejams reģistrs, kas ļauj veidot visu transakciju “digitālo papīrtaku”.

tavex - fiat valūtas

Kāpēc fiat valūtām ir vērtība?

Var šķist, ka zelta vaboles un kriptovalūtu entuziasti pastāvīgi atrodas aukstā karā, taču ir viena lieta, kas daudzus no viņiem vieno – viņu nepatika un neuzticība pasaules valūtām.

Latīņu vārds “fiat” tulkojumā aptuveni nozīmē “lai top, lai notiek!”. To var definēt kā naudu, kas pasludināta par likumīgu maksāšanas līdzekli, kam nav izejvielu preču nodrošinājuma.

Fiat valūtas tika izmantotas gadsimtiem ilgi, taču tās reti eksistēja tik ilgstoši kā citi vērtīgi aktīvi, piemēram, zelts vai sudrabs.

Kopš zelta standarta (valūtas, kas nodrošinātas ar zeltu) un Bretonvudas līguma (pseidozelta standarts, saskaņā ar kuru valūtas ir nodrošinātas ar ASV dolāriem, nevis zeltu) darbības beigām, lielākā daļa pasaules valūtu balstās uz papīra standartu, kurā vienīgais viņu nodrošinājums ir sabiedrības uzticība. Taču sabiedrības uzticība valdībām un to valūtām acīmredzami samazinās.

Klasika
1 unces zelta monēta Austrālijas „Ķengurs” reverss Ir noliktavā

1 unces zelta monēta Austrālijas „Ķengurs”

Pārdodam 1+ 2573,39 € 2451.85 2451,85 2573.39 2573,39 2566 2566,00 2561.07 2561,07
Pārdodam 20+ 2561,07 € 2451.85 2451,85 2573.39 2573,39 2566 2566,00 2561.07 2561,07
Mēs pērkam 2451,85
Salīdzināt Paziņojums
par cenu
Pievienot grozam

Secinājums

Inflācija visā pasaulē sasniedz vai jau ir sasniegusi pēdējo desmitgažu rekordaugstu līmeni. Fiat valūtu inflācijas dēļ investori un sabiedrība ir sākuši nodrošināties pret augstu inflāciju, bet daži arī pret devalvācijas risku.

Gan zeltam, gan bitkoinam ir ierobežota piedāvājuma priekšrocība. Abi aktīvi ir brīvā tirgus norēķinu līdzekļi. Vēsture ir zelta pusē. Bitcoin tiek uzskatīts par “naudas nākotni”.

Taču neviens no tiem netiek izmantots ikdienas darījumos. Pat zelta un sudraba monētas, kas ir likumīgs maksāšanas līdzeklis, tiek reti izmantotas (ar vienu ievērojamu izņēmumu), jo to patiesā vērtība ievērojami pārsniedz to nominālvērtību.

Vērtība ir subjektīva. Pat nelokāmie kriptovalūtas piekritēji un zelta vaboles var saskatīt valūtas vērtības nozīmi, krājumos glabājot minimālas sterliņu mārciņu, eiro un dolāru summas rēķinu un nodokļu apmaksai.

Vai zelts, bitkoins un fiat valūtas var pastāvēt līdzās? To mēs vēl redzēsim. Ja inflācija turpinās savu pašreizējo kursu, cik ātri cilvēki pilnībā zaudēs ticību? Zelts kalpojis par maiņas līdzekli tūkstošiem gadu, vai tā tas būs arī turpmāk? Bitkoins ir neiedomājama inovācija, kam ir milzīgas priekšrocības, taču tas joprojām ir jauns ar ļoti nepastāvīgu dabu. Turklāt šobrīd bitkoins joprojām ir pārāk volatīls, lai nopietni konkurētu ar zeltu.

Pagaidām viena lieta ir skaidra: sadalīt riskus vairākās aktīvu klasēs ir prātīgs solis. Un kādā proporcijā – tas atkarīgs no tā, kas tieši Jums ir ļoti vērtīgs!

Lai saņemtu plašāku informāciju, piedāvājam pieteikties bezmaksas konsultācijai.

_____________________________

Avots: intervija ar John Clark, cryptocurrency and blockchain specialist
Bitcoin, Currencies, and Fragility https://arxiv.org

Komentāri

Zelta cena (XAU-EUR)
2443,02 EUR/oz
  
- 55,62 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
28,49 EUR/oz
  
- 0,82 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī