Saistībā ar spriedzi ap Ukrainu un gaidām par FRS sanāksmes iznākumu rezerves valūtas joprojām ir pieprasītas.
G10 valstu valūtas
Japānas jēna otrdienas, 25. janvāra, rītā bija spēcīgākā G-10 valūta. Tā nostiprinājās pret visiem galvenajiem “konkurentiem”. Āzijas fondu biržas saruka, savukārt ASV fondu indeksu fjūčeri tirgojās sarkanajā zonā, atspoguļojot starptautisko investoru vidū nemainīgu vēlmi samazināt riskantu aktīvu īpatsvaru ieguldījuma portfeļos.
Dolārs bija vājāks pret jēnu, bet nostiprinājās pret pārējām G10 valūtām. Ģeopolitika turpina veicināt spiedienu uz eiro, stimulējot naudas plūsmas dolāros, jēnās un frankos, pamatojoties uz to, ka NATO palielina militāro klātbūtni Austrumeiropā un Rietumu augstāko amatpersonu retorika kļūst agresīvāka, lai gan Krievija dedzīgi noliedz, ka plāno uzbrukt Ukrainai.
Loģiski, ka pilna mēroga konflikts ar Krievijas Federāciju Eiropai ir sāpīgāks nekā ASV. Eiropas Savienībai Krievija ir piektais lielākais tirdzniecības partneris un galvenais energoresursu piegādātājs. Ar Krievijas tirgu ir saistītas lielo Eiropas uzņēmumu, tostarp Ikea, Royal Dutch Shell vai Volkswagen koncerna, intereses, tāpēc investori, ņemot vērā risku, ka vērienīgāka konflikta gadījumā Krievija ziemas vidū varētu atstāt Eiropu bez gāzes, iegulda “ģeopolitisko prēmiju” ne tikai rubļos, bet arī eiro.
FRS lēmums par likmēm, kas tiks paziņots trešdienas, 26. janvāra, vakarā ir šīs nedēļas galvenais notikums. FRS šonedēļ signalizē, ka pirmā likmju paaugstināšana tiks veikta martā. FRS būs grūti pārsteigt tirgu ar asāku nostāju, un ASV valūta īstermiņā var atkal nonākt spiediena ietekmē.
______________
Rakstu sagatavoja Tavex dīlinga nodaļa