Tavex vietne (Tavex SIA) izmanto sīkdatnes, lai sniegtu jums pielāgotu informāciju par pakalpojumiem, kā arī uzlabotu tīmekļa vietnes darbību. Ja piekrītat, nospiediet “Piekrist visām sīkdatnēm”. Ja vēlaties pārvaldīt savu izvēli, nospiediet “Pārvaldīt sīkdatnes”. Jūsu izvēle tiks saglabāta 60 nedēļas.
Izvēlieties, kuras sīkdatnes ļaut izmantot šai vietnei:
Uzmanību! Dažas sīkdatnes ir nepieciešamas šīs tīmekļa vietnes darbībai. Šīs sīkdatnes tiek apstrādātas, pamatojoties uz mūsu leģitīmajām interesēm, tāpēc netiek lūgta lietotāja piekrišana. Plašāka informācija ir pieejama mūsu Sīkdatņu politika.
Kitco News runāja ar Wells Fargo fizisko aktīvu departamenta vadītāju Džonu Laforžu par FRS stratēģiju un tās ietekmi uz zeltu.
Vai FRS varētu kaitēt zeltam, ieviešot pārmērīgu likmju paaugstināšanu par 50 bāzes punktiem savā sanāksmē maijā (šo trešdien), jūnijā un, iespējams, pat jūlijā?
Wells Fargo prognozē divus likmju paaugstinājumus par puspunktu maijā un jūnijā, kam sekos vēl četri likmju paaugstinājumi par 25 bāzes punktiem. Provizoriska likmju paaugstināšana ir neizbēgama, jo FRS ir “iestrēgusi” cīņā ar inflāciju, kas ASV ir sasniegusi 41 gada augstāko līmeni.
“FRS agresīvo nostāju var apturēt tikai divas lietas – recesija vai inflācija, kas atgrieztos vismaz līdz 5% līmenim vai pat mazāka”, sacīja Laforžs.
Vēsturiski, kad runa ir par zelta reakciju, pārmērīgs likmju kāpums var radīt spiedienu uz dārgmetālu. Taču, raugoties uz to, kā zeltam ir klājies kopš 2020. gada augusta, pēc visu laiku augstāko punktu sasniegšanas, nav skaidrs, vai šī tendence joprojām pastāv.
Šis varētu būt viens no tiem gadījumiem, kad zelts vienkārši dara savu, jo tam ir vienalga, kas notiek,
– sacīja Laforžs.
“Pēdējo divu gadu laikā zelts ir reaģējis tikai uz vienu mainīgo lielumu, proti, dolāru – dolāra vērtība pieaug, zelts – koriģējas. Gandrīz visus citus mainīgos lielumus zelts ir ignorējis.”
Laforžs piebilda, ka brīdī, kad FRS paaugstina likmes, svarīgi skatīties kombināciju ar reālām likmēm. Kad FRS paaugstina likmes, inflācija visbiežāk samazinās, kas nozīmē, ka reālajām procentu likmēm ir tendence pieaugt. “Raugoties no vēstures, tas ir slikti zeltam, tas nozīmē zemākas cenas zeltam. Taču es noteikti varu teikt, ka pēdējo 18 mēnešu laikā zelts ir ignorējis lielāko daļu ierasto signālu. Tātad pēdējo gadu vēsture to neapstiprina. Es teiktu, ka ar cenu kritumu nevajadzētu rēķināties,” viņš precizēja.
Nākotnē Laforžs nesaskata lielu potenciālu ASV dolāram nostiprināties. “Šķiet, ka runājot par nostiprināšanos, runa ir ne tik daudz par dolāru, bet gan par dažām citām valūtām. Un jēna ir viena no tām,” – precizēja Laforžs.
Horizontā ir liels risks – tās ir citas problēmas, kas varētu rasties, kamēr FRS koncentrēsies uz inflācijas apkarošanas, paaugstinot likmes.
“Procentu likmju paaugstināšana parasti ilgst mēnešiem. Es domāju, ka likmes līmenim nav īpaši lielas nozīmes. Doma par to, ka procentu likmes varētu mainīties no nulles uz 3%, ilgtermiņā nevienu īsti neuztrauc. Vēsturiski tas ir ļoti zems rādītājs. Taču svarīga ir nenoteiktība procesā, kad FRS mēģinās paaugstināt likmes. Vai globālā ekonomika palēninās tāpēc, ka ir pazīmes par strauju likmju paaugstināšanu, un cik ļoti palēnināsies ekonomikas izaugsme, ja notiks tik straujš pieaugums?”
Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.
Komentāri