Tavex vietne (Tavex SIA) izmanto sīkdatnes, lai sniegtu jums pielāgotu informāciju par pakalpojumiem, kā arī uzlabotu tīmekļa vietnes darbību. Ja piekrītat, nospiediet “Piekrist visām sīkdatnēm”. Ja vēlaties pārvaldīt savu izvēli, nospiediet “Pārvaldīt sīkdatnes”. Jūsu izvēle tiks saglabāta 60 nedēļas.
Izvēlieties, kuras sīkdatnes ļaut izmantot šai vietnei:
Uzmanību! Dažas sīkdatnes ir nepieciešamas šīs tīmekļa vietnes darbībai. Šīs sīkdatnes tiek apstrādātas, pamatojoties uz mūsu leģitīmajām interesēm, tāpēc netiek lūgta lietotāja piekrišana. Plašāka informācija ir pieejama mūsu Sīkdatņu politika.
ASV dolāra kurss novembri noslēdza ar kritumu attiecībā pret visām G10 valūtām.
Par tiesībām būt par līderi G10 grupā sacenšas Japānas jēna un Jaunzēlandes dolārs, kas 30. novembra rītā pret ASV dolāru palielinājās attiecīgi 7,1% un 6,8%.
Tālāk šajā valūtu sarakstā kāpums attiecībā pret ASV dolāru:
CHF Šveices franks (+5%)
DKK Dānijas krona (+4,8%).
Novembrī publicētie dati liecina par to, ka patērētāju un ražošanas inflācija ASV oktobrī palēninājās vairāk, nekā gaidīja ekonomisti. Tas dod tirgum par pamatu uzskatīt, ka FRS pārstāvji ir par labu procentu likmju kāpuma tempu palēnināšanai (un zelts to gaida, iespējams, vairāk nekā kāds cits).
Tikmēr:
10 gadu obligāciju ienesīgums samazinājās par 32 bāzes punktiem,
30 gadu obligāciju ienesīgums samazinājās par 38 bāzes punktiem,
jāatzīmē, ka ienesīguma līknes 1 gada griezumā palielinājās par 15 bāzes punktiem.
Vairāku FRS amatpersonām ir raksturīga “vanagu” retorika.
FRS ir izveidojušās 2 nometnes:
“vanagi”, kuru vada FRS vadītājs Džeroms Pauels
“baloži”, kuru vada Laela Brainarda (Lael Brainard).
Pēc “vanagu” domām, inflācijas riski ir pirmajā vietā, savukārt “baložiem” svarīgākais ir ekonomikas izaugsme, nevis inflācija. Viņi uzskata, ka zemākas likmes izraisīs inflācijas samazināšanos preču un pakalpojumu ražošanas paplašināšanās dēļ.
Volstrītas bankas vairs netic FRS agresīvajiem paziņojumiem:
Bank of America sagaida likmju samazināšanu 2023. gada beigās.
Pirmo kritumu Barclays prognozē tieši pēc gada – par 25 bāzes punktiem novembrī, un tad vēl par 25 bāzes punktiem decembrī.
No šādām prognozēm ASV dolārs vājinās un labumu gūst tādas valūtas kā Šveices franks, Dānijas krona un eiro.
Pieprasījums pēc ASV valūtas, kā populārākā drošības aktīva, samazinājās arī pieaugot cerībām, ka Ķīna atteiksies no savas stingrās nostājas pret COVID ierobežojumiem.
30. novembra rītā ASV dolāra indekss kritās par 4,4% un tas ir lielākais indeksa mēneša kritums kopš 2010. gada.