Tavex vietne (Tavex SIA) izmanto sīkdatnes, lai sniegtu jums pielāgotu informāciju par pakalpojumiem, kā arī uzlabotu tīmekļa vietnes darbību. Ja piekrītat, nospiediet “Piekrist visām sīkdatnēm”. Ja vēlaties pārvaldīt savu izvēli, nospiediet “Pārvaldīt sīkdatnes”. Jūsu izvēle tiks saglabāta 60 nedēļas.
Izvēlieties, kuras sīkdatnes ļaut izmantot šai vietnei:
Uzmanību! Dažas sīkdatnes ir nepieciešamas šīs tīmekļa vietnes darbībai. Šīs sīkdatnes tiek apstrādātas, pamatojoties uz mūsu leģitīmajām interesēm, tāpēc netiek lūgta lietotāja piekrišana. Plašāka informācija ir pieejama mūsu Sīkdatņu politika.
Antarktīda ir ar ledu klāts kontinents. Pat vasarā vidējā gaisa temperatūra tur ir –25 grādi pēc Celsija. Taču bargais sals neliedz šai sasalušajai planētas daļai būt par augstas vulkāniskās aktivitātes vietu.
Erebuss (angļu: Mount Erebus) ir aktīvs vulkāns Antarktīdā. Tā virsotne atrodas 3794 metrus virs jūras līmeņa. Uzmanīgi aplūkojot Erebuss vulkāna satelītattēlus, jūs pamanīsiet, ka augšpusē ir kaut kas sarkans. Šis ir lavas ezers, kas parādījās ap 1972. gadu – no tā brīža zinātnieki sāka vērot un pētīt vulkāna darbību. Tas regulāri izmet gaisā dažādu gāzu mākoņus. 1991. gadā zinātnieki pētīja gaisu ap vulkānu un bija pārsteigti, atklājot, ka gāzes plūsmās ir sīki zelta kristāli, kuru izmērs nepārsniedz 20 mikrometrus. Pēc zinātniskā izdevuma IFL Science zinātnieku domām,
katru dienu Erebuss debesīs izmet 80 gramus zelta, kas ir aptuveni 6000 USD vērtībā.
Pētījuma rezultāti parādīja, ka zelta putekļi izplatās līdz pat 1000 kilometru attālumā no vulkāna.
Tas, kurš izgudros tehnoloģiju zelta putekļu savākšanai, var kļūt par bagātu cilvēku. Tomēr tas izklausās pēc zinātniskās fantastikas, jo mikroskopiskās metāla daļiņas lido ļoti tālu viena no otras. Lēš, ka savākt zelta daļiņas varētu, ja vien kādam izdotos uzstādīt filtru tieši virs vulkāna.
Komentāri