Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Kā pārvaldīt finanses 2022. gadā?

Zelta cena (XAU-EUR)
2596,84 EUR/oz
  
- 11,56 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
28,93 EUR/oz
  
- 0,05 EUR
ka parvaldit finanses 2022

Pirmais un svarīgākais, kas būtu jāsaprot par personīgajām finansēm – ja neesi miljonārs, tad jākoncentrējas uz uzkrājumu veidošanu un to vērtības saglabāšanu, nevis uz augstākajiem investīciju ienesīguma meklējumiem.

Labākais ieradums, kuru būtu jāveido vidējam Latvijas iedzīvotājam, ir regulāri atlikt daļu no saviem ikmēneša ienākumiem.

Mēs iesakām atlikt vismaz 10% no ikmēneša ienākumiem. Ja ienākumu līmenis ir virs vidējā, tad uzkrājumu apjoms 30% apmērā no ienākumiem palīdzēs daudz ātrāk sasniegt finanšu mērķus.

Ir vērts atcerēties, ka pasaulē nav lielākas greznības par personīgo finansiālo neatkarību.

Veidojot uzkrājumus, ir svarīgi saprast, kur ieguldīt savus uzkrājumus. Dažādiem mērķiem ir piemēroti dažādi finanšu instrumenti, taču galvenajam mērķim būtu jābūt “finansiālās drošības spilvena” veidošana.

Tā ir naudas summa, ar kuru var segt ģimenes izdevumus vairāku mēnešu gadījumā (ideālā gadījumā – gadu). Tas ir nepieciešams, lai neparedzētu dzīves apstākļu gadījumā nebūtu jāuzņemas parādsaistības vai kādā neveiksmīgā brīdī jāatvadās no ilgtermiņa investīcijām. Šādi uzkrājumi jāveido pēc iespējas konservatīvāk – īstermiņa depozītā, krājkontā vai pat skaidrā naudā.

Tikai pēc “drošības spilvena” izveidošanās var apsvērt ieguldījumus riskantākos aktīvos, saprotot, vai tie būs vidēja termiņa vai ilgtermiņa.

Investīcijas obligāciju tirgū teorētiski ir piemērotas vidēja termiņa finanšu mērķu sasniegšanai.

Neskatoties uz to, ka šim instrumentam atšķirībā no bankas depozīta var būt cenas svārstības, tai skaitā samazinājums, obligāciju ilgtermiņa vēsturiskais ienesīgums, kā likums, apsteidza banku noguldījumus.

Šobrīd obligācijas praktiski nevar dot pozitīvu rezultātu – pandēmijas laikā obligāciju rezultāts ir negatīvs vai tuvu nullei.

Izvēle #1
Zelta stienis Tavex - 1 grams Ir noliktavā

1 grama "Tavex" zelta stieņi

Pārdodam 1+ 92,07 € 84.76 84,76 92.07 92,07 91.74 91,74 91.57 91,57 91.24 91,24
Pārdodam 30+ 91,24 € 84.76 84,76 92.07 92,07 91.74 91,74 91.57 91,57 91.24 91,24
Mēs pērkam 84,76
Salīdzināt Paziņojums
par cenu
Pievienot grozam

Akciju tirgus ir piemērots ilgtermiņa ieguldījumiem.

Tajā pašā laikā īsā laika periodā akciju vērtība var ievērojami svārstīties, tai skaitā samazināties pat bez objektīviem fundamentāliem iemesliem.

Ieguldot akcijās vislielākā sagaidāmā ieguldījuma atdeve varētu rasties tiem investoriem, kuru investīciju horizonts ir mērams desmitiem gadu. Tomēr neaizmirstiet par tādiem piemēriem kā, piemēram, Nokia akcijas, kad mobilo tālruņu ražotājs #1 pasaulē nogrima kā Titāniks – ātri un negaidīti. Būtisks šāda veida ieguldījumu trūkums ir nepieciešamība pēc padziļinātām zināšanām, kā arī ievērojamās banku komisijas maksas.

Ilgtermiņa investīciju pamats – zelts.

Neatkarīgi no tā, kādu ieguldījumu veidu jūs izvēlēsieties sev – der atcerēties – eksperti ir pierādījuši, ka zelta iekļaušana investīciju portfelī 10% apmērā palīdzēs sasniegt labāku portfeļa atdevi un stabilizēt to finanšu tirgu satricinājumu brīžos.

Dārgmetālu īpašniekiem uz pašreizējo situāciju jāskatās šādi:

Ja zelts un sudrabs turpinās pildīt gadsimtiem ilgi pildīto funkciju, manu aktīvu pirktspēja nākamajos gados ievērojami pieaugs, un šī ir viena no drošākajām likmēm, ko šobrīd varu izdarīt.

Banku viedoklis par zeltu

Pāris vārdos – katrs bankas darbinieks uzskata par savu pienākumu atrunāt jūs no investīcijām zeltā. Lielākā daļa no viņiem iebildīs, ka zelts ir tikai bezjēdzīgs metāla klucis. Esam patiesi pārsteigti, ka zeltu kā ilgtermiņa investīciju, kas vienmēr ir stabili strādājusi, banku eksperti uzskata par nevajadzīgu darījumu. Mēs esam dzirdējuši no bankām, ka zelts nenes peļņu un ir ļoti riskants aktīvs. 2000. gadu sākumā, kad zelta cena bija 920 USD/oz, 2018. gadā – par cenu 1330 USD/oz. Identisku viedokli dzirdam joprojām, kad zelta cena ir 1800 USD/oz.

Mūsu vīzija par zeltu 2022. gadā

Mūsuprāt, šogad nekas nav svarīgāks par riska/ienesīguma attiecību. Runājot par riska un ienesīguma attiecību, īpašu uzmanību jāpievērš mūsdienu riska aspektam, zeltam ir prioritāte salīdzinot ar uzpūsto akciju tirgu, kā arī nesen populāri kļuvušo kriptovalūtu, jo fiziskajam dārgmetālam vienmēr būs vērtība. Šāds mūsu apgalvojums ir saistīts vismaz ar to, ka zeltam piemīt ne tikai investīciju pieprasījums, bet arī pieprasījums no ražošanas puses, kas veido būtisku pieprasījuma daļu. Zelts nekad nav zaudējis savas pozīcijas pret papīra aktīviem. Un, ja ņem vērā inflāciju un to, cik daudz “helikopteru naudas” tika iepludināts pasaules ekonomikā pandēmijas laikā, tad frāzi “papīra aktīvi” šobrīd var uztvert absolūti burtiski.

Mēs, Tavex, neapgalvojam, ka visi uzkrājumi jāglabā zeltā. Ieteicamais zelta daudzums ir no 10% no visiem ieguldījumiem. Pārējos uzkrājumus ieguldiet tajos aktīvos, kuru risku uzskatāt par sev pieņemamu. Mēs ticam, ka zelts parādīs sevi nākotnē, nodrošinot uzkrājumu stabilitāti ilgtermiņā.

Lai saņemtu plašāku informāciju, piedāvājam pieteikties bezmaksas konsultācijai.

pieteikties konsultaciajai

______________
Rakstu sagatavoja Tavex mārketinga un dīlinga nodaļas
Atruna
Pirms izvēlies ieguldījumu zeltu, apsver šādus riskus:
* Nav ieteicams visus uzkrājumus turēt zeltā dēļ tā cenas volatilitātes;
* Izvēlies investīciju zeltu tikai gadījumā, ja esi pārliecināts, ka zeltā investētā nauda tuvākajos 5 gados nebūs nepieciešama ikdienas tēriņiem;
* Zelta snieguma vēsturiskie rezultāti negarantē līdzīgus rezultātus nākotnē.
Finanšu koncerns Tavex Group ir ieguldījumu zelta rūpnīcu Valcambi SA, PAMP Suisse, The Perth Mint, Austrian Mint un Rand refinery oficiālais pārstāvis Ziemeļeiropā.

Komentāri

Jums būs interesanti lasīt arī