Tavex vietne (Tavex SIA) izmanto sīkdatnes, lai sniegtu jums pielāgotu informāciju par pakalpojumiem, kā arī uzlabotu tīmekļa vietnes darbību. Ja piekrītat, nospiediet “Piekrist visām sīkdatnēm”. Ja vēlaties pārvaldīt savu izvēli, nospiediet “Pārvaldīt sīkdatnes”. Jūsu izvēle tiks saglabāta 60 nedēļas.
Izvēlieties, kuras sīkdatnes ļaut izmantot šai vietnei:
Uzmanību! Dažas sīkdatnes ir nepieciešamas šīs tīmekļa vietnes darbībai. Šīs sīkdatnes tiek apstrādātas, pamatojoties uz mūsu leģitīmajām interesēm, tāpēc netiek lūgta lietotāja piekrišana. Plašāka informācija ir pieejama mūsu Sīkdatņu politika.
Viņaprāt, kaut kas “saplīsīs”. Trīsdesmit piecus gadus ilgas FRS (un citu centrālo banku) izraisītas spekulācijas un burbuļa radīšana nevar būt atrisināta bez lielām sāpēm. Mīksta nosēšanās nav iespējama, jo viss ir saistīts ar parādiem.
Pastāvošās problēmas
Pirmā mīkstās piezemēšanās problēma ir vājie ekonomikas rādītāji.
Otra problēma, ir tas, ka pat it kā nelielas korekciju tirgos var izraisīt ķēdes reakciju. Tā kā globālais parāds sasniedzis visu laiku augstāko līmeni un tikai ASV maržinālās parādsaistības ir 773 miljardu dolāru apmērā, cerības uz kontrolētu sprādzienu, jo tirgi un parādu apņemtie sektori absorbēs likmju paaugstināšanu, būtiski nekaitējot ekonomikai, ir pārāk optimistiskas. Maržinālais parāds joprojām ir par 170 miljardiem dolāru augstāks par 2019. gada līmeni, kas jau toreiz bija visu laiku augstākais līmenis.
Tomēr lielākā problēma ir strupceļā, kad FRS vēlas ierobežot inflāciju, kamēr federālā valdība nevēlas samazināt izdevumus.
FRS nevar cerēt uz maigu piezemēšanos, kad ekonomika pat nav atjaunojusies, to ir uzpūtusi virkne stimulēšanas pasākumu, kas ir strauji palielinājuši parādus un radījuši stimulu monetizēt visus federālās valdības pārtēriņus.
Kādi ir nākotnes scenāriji?
Ideju par pakāpenisku ekonomikas atdzišanu atspēko arī jaunattīstības tirgu un Eiropas banku realitāte. ASV dolāra relatīvais stiprums jau tagad rada milzīgus finanšu robus finanšu sistēmas aktīvos, kas ir radījis pēdējo gadu desmitu lielāko carry trade* pret dolāru. Ir gandrīz neiespējami aprēķināt pensiju fondu nominālos un reālos zaudējumus un finanšu institūciju negatīvos rezultātus agresīvāko cenu aktīvos, sākot no sociāli atbildīgām investīcijām un tehnoloģijām līdz infrastruktūrai un privātajam kapitālam.
Kādu efektu jau izjūtam?
Mēs redzam, ka tirgi gada laikā ir zaudējuši vairāk nekā 7 triljonus USD kapitalizācijas dēļ ļoti pieticīgas FRS darbības. Šo zaudējumu ietekme finanšu iestādēm vēl nav skaidra, taču, visticamāk, 2022. gada otrajā pusē norakstīšana būs ievērojama, kas var izraisīt kredītu krīzi, ko saasinās augstākas likmes.
Vienkārša risinājuma nav. Nav iespējams nesāpīgs veids, kā normalizēt situāciju. Pēc vērienīgas dzeršanas vieglu paģiru nav. Vienīgais, kas FRS bija jāiemācās, bija tas, ka milzīgie stimulēšanas plāni 2020. gadam radīja vissliktāko rezultātu: spītīgi augstu inflāciju un ekonomikas izaugsmes pavājināšanos.
Ir tikai divas iespējas: tiešām tikt galā ar inflāciju, riskējot nonākt finanšu krīzē, ko izraisa ASV dolāra vakuuma efekts, vai aizmirst par inflāciju, padarīt iedzīvotājus nabadzīgākus un uzturēt tā saukto visa burbuli.
Kādu dienu kāds beidzot sapratīs, cik liktenīga bija “ASV FRS tipogrāfija”, bet tagad ir par vēlu. Pauelam būs jāizvēlas starp globāla finanšu sabrukuma risku un ilgstošu inflāciju.
______________ * Termins carry trade faktiski nozīmē ienākumus procentu likmju starpības dēļ. Visvienkāršākajā veidā carry trade var izskatīties šādi: investors ņem aizdevumu ar 9% un iegulda šo naudu par 12%. Starpība 3% apmērā no iesaistītā kapitāla būs investora peļņa. Atruna
Rakstu sagatavoja Tavex mārketinga nodaļa. Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.
Komentāri