Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Bank of America: tagad ir īstais laiks fiziskiem aktīviem

Zelta cena (XAU-EUR)
2606,89 EUR/oz
  
- 18,91 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
29,07 EUR/oz
  
- 0,64 EUR
Bank of America-fiziski-aktivi

Pašlaik varētu būt īstais laiks beidzot ķerties pie tādiem reāliem aktīviem kā dimanti, retro automobiļi, mākslas darbi, dārgmetāli, nekustamais īpašums vai pat smalka vīna pudele, ziņo Bank of America.

Iemesls ir tāds, ka “reālie aktīvi šķiet lēti” attiecībā pret finanšu aktīviem, piemēram, ASV tirgus akcijām, paziņojumā klientiem sacīja Bank of America galvenais investīciju stratēģis Maikls Hartnets.

Hartneta analīze rāda, ka fiziskie aktīvi, tostarp preces, nekustamais īpašums un kolekcionējamie materiāli, atrodas zemākajā cenu līmenī kopš 1925. gada attiecībā pret finanšu aktīviem, piemēram, akcijām un obligācijām.

Šeit, lūk, Bank of America argumentu kopsavilkums par reālo aktīvu piederību – tie ir lēti salīdzinājumā ar finanšu aktīviem, tie kalpo inflācijas riska ierobežošanai, tie diferencē portfeļus un dotajā brīdī to ir maz.

«5,5% no kopējā ETF tirgus kapitalizācijas ir pakļauti fiziskiem aktīviem, un mēs redzam potenciālu, ka nākamajos gados šis skaitlis varētu pieaugt,» raksta Hartnets.

Atzīmēja arī, ka pieaugošais inflācijas spiediens ir kritisks faktors, piebilstot, ka inflācija varētu atrasties lūzuma punktā.

«Mēs ticam, ka atrodamies pagrieziena punktā gan attiecībā uz inflāciju, gan procentu likmēm», martā sacīja Hartnets. «Mēs uzskatām, ka 2020. gadā sasniedzām zemākās inflācijas un procentu likmes un visticamāk, pasaules ekonomikas straujā atgūšanās radīs pārmērīgu preču, pakalpojumu un darbaspēka pieprasījumu».

Viņš piebilda, ka augstāka inflācija ietekmēs akciju ienesīguma atdevi nākamajā desmitgadē.

Bank of America iesaka meklēt gan tiešos, gan netiešos veidus, kā iegūt pieeju reāliem aktīviem. Reālos aktīvus var iegūt, izmantojot tādus priekšmetus kā nekustamais īpašums, dārgmetāli un rūpnieciskie metāli, lauksaimniecības zeme, enerģija, dimanti, vīns, mākslas darbi un automašīnas.

Netiešie ieguldījumu veidi ietver ETF, piemēram, Invesco S&P 500 Equal Weight Real Estate ETF vai SPDR S&P Global Infrastructure ETF. Tāpat labi darbojas REIT un specializētie fondi, kas koncentrējas uz reāliem aktīviem, piemēram, Fine Art Group un Classic Car Fund.

Pasaules Zelta padome (WGC) savā ziņojumā par zeltu kā stratēģisku aktīvu Eiropā arī atzīmēja, ka investīciju zelts spēj līdzsvarot ieguldījumu portfeli ievērojamas inflācijas, akcijas tirgus krīzes gadījumā. Vairākās aptaujās tiek uzsvērts fakts, ka mazie investori arvien vairāk apstiprina, ka uzticība fiziskiem aktīviem ir lielāka nekā uzticība fiat valūtām.

Runājot par situāciju Latvijā, mēs, Tavex, varam droši apgalvot, ka fizisko dārgmetālu pieprasījums joprojām saglabājas stabils. Arī pārdošanas darījumu pārsvara tendence, kas pārsniedz dārgmetālu atpirkšanas darījumus, nemainās. Latvijas mazie investori, kā arī investori visā pasaulē, cenu korekcijas brīdi izmanto rentablai ienākšanai zelta tirgū.

_________________________

Šo rakstu sagatavoja Tavex mārketinga nodaļa.
Šajā rakstā izmantota informācija no kitco.com: https://www.kitco.com/news/2021-04-05/-Real-assets-appear-cheap-BofA-on-owning-precious-metals-real-estate-and-art.html

Jums būs interesanti lasīt arī