Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

G7: boikots zeltam no Krievijas

Zelta cena (XAU-EUR)
2605,76 EUR/oz
  
+ 7,30 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
29,22 EUR/oz
  
+ 0,28 EUR
boikots krievijas zeltam

G7 samitā Vācijā vienojās par turpmākām sankcijām pret Krieviju. Tās ietver aizliegumu ievest zeltu no Krievijas Federācijas.
Pagājušā gada martā Krievijas zelta tirdzniecība jau tika pakļauta sankcijām Centrālās bankas līmenī. Jaunākajai G7 iniciatīvai, visticamāk, būs tikai neliels papildu efekts. Svarīgie tirgi Londonā (LBM) un Ņujorkā (COMEX) pirms dažiem mēnešiem faktiski slēdza Krievijas uzņēmumu ražotajam zeltam piekļuvi Eiropas un Amerikas tirgum.


Kāda līdz šim bija situācija ar zeltu no Krievijas?

Krievijas zelts ar gadiem arvien retāk parādās ārējās tirdzniecības statistikā.

Šveice ir lielākais Eiropas centrs privātajā sektorā fiziskā zelta darījumiem. Turklāt Šveice kā valsts, kuras teritorijā atrodas lielākās zelta pārstrādes rūpnīcas, nav G7 dalībvalsts. Šīs rūpnīcas nodrošina līdz pat divām trešdaļām no visā pasaulē pieprasītā apstrādātā zelta. Zelts tiek piegādāts rūpnīcām no raktuvēm visā pasaulē un pārstrādāts investīciju formā – galvenokārt investīciju zelta stieņos. Rūpnīcās atkārtoti pārstrādā arī vecos zelta stieņus atbilstoši starptautiskajām prasībām. Šveices muita regulāri publicē datus par valstīm, kas pērk un pārdod zeltu Šveicē. Šie dati ļauj izsekot pirktā un pārdotā zelta apjomam.

Covid krīzes laikā ASV biržā COMEX un Londonas zelta tirgus piedzīvoja zelta trūkumu. Šī iemesla dēļ 2020. gada pirmajā ceturksnī vien no Krievijas uz Rietumiem kopumā tika nosūtītas 25,7 tonnas zelta. Tolaik lielākā daļa Krievijas zelta tika nosūtīta uz Apvienoto Karalisti. No Šveices uz Krieviju ievērojami zelta apjomi nekad netika sūtīti. Dārgmetāla kustība faktiski notika tikai vienā virzienā – no Krievijas pārdošanai citās valstīs.

G7 aizliegums krievijas zeltam

Cik sāpīgs Krievijai var būt “zelta boikots”?

Nozīmīgākie partneri Krievijas zelta tirdzniecībā ir NVS valstis (Kazahstāna, Uzbekistāna) un Ķīna. Ir vērts atzīmēt, ka šeit nav no nulles jāveido jauna tirdzniecības attiecību līnija, jo Krievija jau 2015. gadā nolēma paplašināt tirdzniecības attiecības ar Ķīnu.

Krievijas zelta liktenis var atkārtot gāzes likteni, jo Āzijas reģions, īpaši Indija un Ķīna (valstis, kurās pasaulē ir visaugstākais pieprasījums pēc zelta), noteikti var būt ieinteresēts saņemt zeltu no Krievijas.

Svarīgi ir arī tas, ka Krievija nav būtiski atkarīga no zelta eksporta uz Rietumiem. Pēdējos gados Krievija ir izmantojusi dārgmetālu, lai nostiprinātu savas pozīcijas attiecībā pret austrumu tirdzniecības partneriem.

Cik sāpīgs Eiropai var būt “zelta boikots”?

Zelta importa aizliegums Rietumus var ietekmēt ļoti nebūtiski. Protams, jautājums par šo sankciju satricinājuma efekta ilgumu un tirgus pielāgošanās jaunajiem apstākļiem ātrumu paliek atklāts. Galu galā nevar noliegt, ka Krievija ir viens no lielākajiem zelta ražotājiem pasaulē.

Iespējamais zelta cenu scenārijs

G7 pasākumi var stiprināt fiziskā zelta vērtību pasaules tirgū, efekts var izpausties gan zelta pasaules cenas izmaiņās, gan zelta pārstrādes rūpnīcu noteikto uzcenojumu pieaugumā (var pieaugt fiziskā zelta prēmijas, starpība starp fizisko zeltu un dārgmetāla fjūčeriem var palielināties), taču grūti spriest par šādas ietekmes ilgumu ilgtermiņā.

“Iespējams, cenas ir saņēmušas zināmu sākotnējo atbalstu pēc ziņām par noteiktajām sankcijām Krievijas zeltam, taču lielākā daļa analītiķu uzskata, ka sankcijām, visticamāk, nebūs ilgtermiņa ietekmes,” – piebilst Bloomberg speciālisti.

50g zelta stienis Valcambi ir ražots Šveices lielākajā dārgmetālu lietuvē Ir noliktavā

50 gramu Valcambi Suisse zelta stieņi

Pārdodam 1+ 4346,56 € 4169.37 4169,37 4346.56 4346,56 4333.97 4333,97 4317.17 4317,17
Pārdodam 20+ 4317,17 € 4169.37 4169,37 4346.56 4346,56 4333.97 4333,97 4317.17 4317,17
Mēs pērkam 4169,37
Salīdzināt Paziņojums
par cenu
Pievienot grozam

_____________________________

Atruna
Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.

Jums būs interesanti lasīt arī