Gaidāmās monetārās politikas izmaiņu ietekmē, zelta cena dolāru izteiksmē pārskata periodā ir nenozīmīgi samazinājusies.
Pierakstīties jaunumu saņemšanai
Īsumā par svarīgāko
Šī nedēļa tiek aizvadīta ASV Federālo rezervju sistēmas sanāksmes zīmē, kas sākās 14. jūnijā. Notiks arī Anglijas Bankas un Japānas Bankas sanāksmes. Vispārējā tendence norāda uz monetārās politikas stingrību un likviditātes samazināšanos pasaules finanšu sistēmā.
- Tiek novērots, ka vairāki eksperti ir izteikušies par labu nekavējoties paaugstināt ASV Federālo rezervju sistēmas procentu likmi par 0.75%.
- Arī ECB ir skaidri paudusi savu nostāju procentu likmju paaugstināšanai. Straujš likmju pieaugums palielina ekonomikas lejupslīdes iespējamību.
- Ievērojams akciju tirgus kritums veicināja investoru interesi izvēlēties safe haven aktīvus.
- Patēriņa cenas ASV pieauga, neskatoties uz gaidāmo inflācijas palēnināšanos. Tas radīja riskantu aktīvu izpārdošanas vilni, kā rezultātā akciju tirgū valdīja drudzis (diagramma parāda populārāko aktīvu veikumu pēdējā mēneša laikā)
ASV FRS jūnija sēde sākās 14. jūnijā, rezultāts par likmi un monetārās politikas turpmāku virzību tiks paziņots šodien, 15. jūnijā. Sākotnēji bija paredzēts, ka jūnija un jūlija sanāksmēs likme tiks palielināta par 0,5%. Taču inflācijas paātrināšanās līdz augstākajam līmenim kopš 1981. gada lika tirgus dalībniekiem pārskatīt savas cerības.
ECB pēc 9. jūnija sanāksmes rezultātiem saglabāja procentu likmes nemainīgas. Tomēr bankas valde oficiāli paziņoja, ka plāno paaugstināt procentu likmes par 0,25%. Tālāk likmi plānots paaugstināt septembrī, taču paaugstinājums būs atkarīgs no inflācijas līmeņa. Pēc septembra ECB plāno paaugstināt likmes pakāpeniski, bet vienmērīgā tempā.
Pieprasījums pēc dārgmetāliem
Pārskata periodā pieprasījums pēc fiziskajiem dārgmetāliem Āzijā ir samazinājies. Iekšzemes cenas saglabājās rekordaugstā līmenī, šī iemesla dēļ mazumtirdzniecības pieprasījums ievērojami nokritās. Jūnijā pieprasījums tradicionāli saglabājas sezonāli vājš.
Ķīnā jaunas bažas par COVID-19 izplatību attur pircējus no zelta iegādes. Iedzīvotāji piesardzīgi vērtē nākotnes perspektīvas un potenciālās izmaksas.
Zelta cenas
Zelta cenas aizvadītajā periodā pieauga līdz 1880 USD/oz, taču vēlāk noslīdēja līdz 1830 USD/oz līmenim. Būtisks valsts obligāciju ienesīguma pieaugums un dolāra nostiprināšanās negatīvi ietekmēja metāla cenu. Akciju tirgus straujais kritums veicināja investoru interesi par safe haven aktīviem, taču investīciju pieprasījums zeltā joprojām samazinājās.
Zelta cenas eiro aizvadītajā periodā sevi parādīja pozitīvāk, pieaugot no 1730 EUR/oz līmeņa līdz 1752 EUR/oz.
Saskaņā ar World Gold Council datiem, zelta ETF 23. nedēļā zaudēja 3,5 tonnas. Krājumus samazināja Eiropas ETF, bet Ziemeļamerikas un Āzijas ETF krājumi pieauga.
Sudraba cenas
Sudraba cenas pagājušajā nedēļā, korelācijā ar zelta tirgu, nokritās no 22.0 USD/oz uz 21.5 USD/oz. Cenu attiecība starp zeltu un sudrabu bija 85,1 (5 gadu vidējais rādītājs 79,50), pastiprinot sudraba pārpārdošanu attiecībā pret zeltu.
_____________________________
Atruna
Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.