fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Dārgmetālu tirgus pārskats – 2019. gada septembris

Publicējis Tavex sadaļā Aktualitātes, Finanšu ziņas 10.10.2019
Zelta cena (XAU-EUR)
2151,85 EUR/oz
  
- 10,70 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,99 EUR/oz
  
- 0,22 EUR

Pēc pārliecinošas dārgmetālu vērtību nostiprināšanas visā vasaras periodā, septembrī, pēc nozīmīga pretestības līmeņa sasniegšanas, metālu cenas uzsāka korekcijas kustības.

Galvenie notikumi, kas ietekmēja dārgmetālu tirgu:

 • 5. septembrī dārgmetāli pakļāvās spiedienam, investoriem fiksējot peļņu no garām pozīcijām, kas saistīts ar metālu cenu sasniegšanu nozīmīgā pretestības līmenī. Jāatzīmē arī vairāku analītiķu viedoklis, kuri sliecas par labu pozitīvām prognozēm attiecībā pret dārgmetāliem, saistībā ar noturīgu tendenci mīkstināt monetārās politikas visā pasaulē un palēnināt globālu ekonomikas izaugsmi.
+ Rādīt vairāk

 • 6. septembrī dārgmetāli tika tirgoti dažādos virzienos. No svarīgiem publicētajiem rādītājiem jāatzīmē ASV un Kanādas darba tirgus dati.
  Bezdarba līmenis Kanādā saglabājās 5,7%, savukārt nodarbināto skaits palielinājās par 81,1 tūkst., kas ir ievērojami labāk, nekā rādītāja samazinājums par 24,2 tūkstošiem mēnesi iepriekš. ASV bezdarba līmenis saglabājās 3,7%, kas sakrita ar analītiķu cerībām. Nelauksaimnieciskās ekonomikas nozarēs nodarbināto skaita izmaiņas izrādījās sliktākas, nekā bija gaidījuši, un sastādīja vien 130 tūkstošus, kas ir zemāk par prognozētiem 158 tūkstošiem un zemāks nekā iepriekšējā mēnesī – 159 tūkstoši.
 • 12. septembrī, gaidot Eiropas Centrālās bankas lēmumu publikāciju par monetāro politiku, kā arī tam sekojošo Federālo rezervju sistēmas lēmumu, dārgmetālu cenas bija ļoti svārstīgas. ECB komiteja nolēma turpināt mīkstināt naudas piedāvājuma-kredītu politiku un samazināja noguldījumu procentu likmi par 0.1% līdz -0.5%, kā arī paziņoja par obligāciju pirkšanas atsākšanu 20 miljardu eiro apmērā mēnesī sākot ar novembra mēnesi. ECB pārstāvju komentāri parāda pārliecinošu apņemšanos ilgtermiņā uzturēt likmes šādos līmeņos.
 • 18. septembrī Federālo rezervju sistēma lēma par procentu likmēm. Dārgmetālu vērtība samazinājās pēc FRS lēmuma publicēšanas, kas atbilda tirgus dalībnieku cerībām – likme samazinājās par 25 bāzes punktiem līdz 2,0%.
  Galvenās FRS priekšsēdētāja izteiktās tēzes:
  – inflācija saglabājas zem mērķa vērtības;
  – paredzams, ka saglabāsies mērena ekonomiskā izaugsme;
  – pastāv riski, kas saistīti ar vājumu ārvalstīs un riski saistībā ar tirdzniecības politiku.
 • 25. septembrī dārgmetālu cenas samazinājās, nostiprinoties ASV dolāram. Dolāra kurss kļuvis spēcīgāks, pateicoties ASV mājokļu tirgus datiem. Zemākas likmes pozitīvi ietekmē hipotēku tirgus izaugsmi, nekustamā īpašuma tirdzniecību un būvniecības pieaugumu.
 • ASV dolāra nostiprināšanās dēļ, dārgmetāli 30. septembrī turpināja korekciju, ko veicināja tirdzniecības karu saasināšanās starp Ķīnu un ASV. Tāpat tika paziņots par potenciālu soli, ja kompromisi netiks atrasti – Ķīnas uzņēmumi tiks izņemti no ASV biržas platformām.
 • Pēc zelta un sudraba strauja vērtību kāpuma acīmredzmi vērojama korekcija, sagaidot papildu pamata signālus to stiprināšanai.

- Rādīt mazāk

Zelts

XAU/USD (-3,18% septembrī)

Kā tika minēts augusta pārskatā, zelts dolāros sasniedza svarīgu pretestības līmeni 1550 $/oz robežu. Pēc pārliecinoša kāpuma vairākus mēnešus pēc kārtas zelts sasniedza fiksācijas līmeni, kas kopumā ar pamatziņām uz laiku apturēja dārgmetālu nostiprināšanos. Pēc korekcijas līdz psiholoģiskajam līmenim 1500 $/oz pārim izdevās uz laiku noturēties, taču nākamais kāpuma vilnis nesekoja.

Pasliktinoties globālās ekonomikas izaugsmes prognozēm, kā arī mīkstinot vadošo centrālo banku naudas piedāvājuma-kredītu politiku, pāris saglabā kāpuma potenciālu.
Pašlaik vērtību kāpumu ierobežo jau skaidri saskatāms līmenis – 1550 $/oz.

Atbalsta līmeņi, kas atturēs pāri no vērtību krišanas, atrodas 1450 $/oz, 1400 $/oz un 1350 $/oz apgabalos.

XAUUSDDaily-dargmetalu-parskats-2019-septembris

 

XAUUSDMonthly-dargmetalu-parskats-2019-septembris

 

XAU/EUR (-2,34% septembrī)

Pāris sācis korekciju pēc jaunu vēsturisko vērtību sasniegšanas.

Zelts eiro valūtā joprojām saglabājas pirmā korekcijas līmenī 1353 €/oz un 1343 €/oz apgabalos. Gadījumā, ja nostiprinās zem šī apgabala, pāra vērtība var turpināt samazināties līdz 1300 € /oz. Nākamais svarīgais līmenis atrodas 1235 €/oz robežā.

Pašlaik pāra kāpumu ierobežo līmeņi – 1393 €/oz un 1411 €/oz.

XAUEURWeekly-dargmetalu-parskats-2019-septembris

Sudrabs

XAG/USD (-7,36% septembrī)

Sudrabs, tāpat kā zelts, demonstrē koriģējošu kustību. Līmenis 18,50 $/oz apturēja pāra turpmāku kāpumu. Šis līmenis tā arī palika nepārvarēts. Svarīgs atbalsta līmenis atrodas 16,00 $/oz apgabalā.

Pretestības līmeņi izvietojušies apgabalā no 18,50 $/oz līdz 20,30 $/oz.XAGUSDWeekly-dargmetalu-parskats-2019-septembris

 

XAG/EUR (-6,54% septembrī)

Sudrabs eiro valūtā, pēc tam, kad tas gandrīz sasniedza cenu 18,00 €/oz – sācis kritumu.

Grafika tehniskais attēls saglabā pārskata aktualitāti par augustu.

Atbalsts līmeņi atrodas apgabalā 15.00 €/oz, 12.93 €/oz un 12.00 €/oz, kā arī pretestības līmeņi 17.50 €/oz – 18.30 €/oz robežās. Pēc nostiprināšanas virs norādītiem līmeņiem, paveras ievērojams vērtības kāpuma potenciāls.XAGEURWeekly-dargmetalu-parskats-2019-septembris

 

_____________________________

Atruna
Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.

Zelta cena (XAU-EUR)
2151,85 EUR/oz
  
- 10,70 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,99 EUR/oz
  
- 0,22 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī