Pēdējās divās dienās ir notikusi zelta un sudraba cenu korekcija, ir manāma lielāka interese no klientiem gan jautājumu ziņā, gan pieprasījuma ziņā. Sniedzam īsu komentāru par situāciju dārgmetālu tirgū.
Zelts piedzīvojis procentuāli lielāko kritumu kopš 2013. gada.
Sudrabam procentuāli lielākais kritums kopš 2008. gada Lehman Brothers kraha.
Aktuālākie iemesli šādai cenu korekcijai:
- ASV jauno saslimšanas gadījuma skaits lēnām samazinās un ārsti ziņo, ka cilvēkiem imunitāte pēc izslimošanas varētu būt spēcīgāka, nekā sākotnēji domāts.
- Krievija paziņoja, ka ir gatava Covid vakcīna.
- ASV plāno samazināt ienākuma nodokļus.
- Standarta tirgus reakcija pēc milzīga kāpuma, daudzi investori fiksē peļņas un iziet no zelta tirgus. Par šo esam rakstījuši jūlija mēneša dārgmetālu tirgus pārskatā.
- Daudziem investoriem ir atgriezusies “riska apetīte”, ņemot vērā ekonomisko rādītāju uzlabošanos un cerību uz COVID-19 vīrusa apkarošanu.
- S&P indekss pietuvojās iepriekšējai rekordcenai.
Korekcija pēc liela kāpuma ir normāla parādība un tā neatceļ vairums prognožu, ka zelts sasniegs arvien jaunus rekordus cenās. Neviena akciju/produktu cena neiet tikai uz augšu, cenu korekcijas ir novērojamas vienmēr.
Tehniskās analīzes speciālisti kritumā arī saredz cenu korekciju, jo cenas vēl joprojām ir augšupejošā trendā. Ļoti svarīgi būs tas, kāda zelta cena būs piektdien noslēdzot darba dienu – ja cenas būs tuvu nedēļas zemākajam punktam, tad tuvākajā laikā uz lielu atgūšanos nevarot cerēt. Ja cena šīs nedēļas laikā atgūs daļu no zaudējumiem, tad ir gaidāma atkārtota cenas paaugstināšanās.
Cenu lejupslīde ir ļoti labs moments, lai papildinātu savu investīciju portfeli.
Tavex
Valūtu un dārgmetālu tirgus nodaļas vadītājs
Jānis Astičs