Vēsture
PAMP zelta stienis — Cūkas gads
Ķīniešu mēness kalendāru mūsdienās izmanto daudzi taoistu kosmologi. Tiek uzskatīts, ka atkarībā no tā, kādā zodiaka gadā cilvēks ir dzimis, starp cilvēka personību un attiecīgo ķīniešu zodiaka dzīvnieku pastāv īpaša saikne. Zodiaka dzīvniekiem ir simboliska nozīme, kurā katrs dzīvnieks pārstāv konkrētu rakstura iezīmju kopumu, ko iespējams novērot ikkatrā cilvēkā. Ķīniešu zodiakā ir divpadsmit dzīvnieki, un katrs no tiem tiek godināts ik pa divpadsmit gadiem. Cūkas gads tika atzīmēts šajos gados: 1923., 1935., 1947., 1959., 1971., 1983., 1995., 2007. un 2019. gadā.
Tie, kas dzimuši Cūkas gadā, tiek uzskatīti par godīgiem, lojāliem, patiesiem un dāsniem cilvēkiem ar mierīgu temperamentu, kas viņiem palīdz uzturēt harmoniskas attiecības ar pārējiem. Cilvēki, kas dzimuši šajā zīmē ir uzmanīgi, atbildīgi, neatkarīgi un optimistiski. Lai gan viņi reti meklē palīdzību no citiem, viņi nekad neatteiks to sniegt citiem. Šie cilvēki ir cītīgi, līdzjūtīgi un dāsni. Viņiem ir lielas koncentrēšanās spējas, ja reiz viņi ir izvirzījuši mērķi, tad ieguldīs visu savu enerģiju, lai to sasniegtu. Cūkas gadā dzimušajiem ir augsta atbildības sajūta pret darbiem, kurus viņi ir uzsākuši. Kopumā viņi ir samērā mierīgi, saskaroties ar problēmām. Neatkarīgi no tā, cik sarežģītas ir problēmas, viņi spēj rīkoties pareizi un uzmanīgi, kaut arī dažreiz viņiem patīk slinkot un neiesaistīties. Viņu sirsnība un tīrā sirds ir viegls mērķis krāpniekiem.
Austrālijas Lunāra Cūkas gada monēta ir ideāla dāvana tam, kuru jūs mīlat un cienāt, jo, dāvinot Lunāra zelta monētu, jūs apliecināt to, cik ļoti tuvs jums ir šis cilvēks, svinot šī cilvēka dzimšanas gadu un tikumus ar šo tīrā zeltā veidoto īpaši vērtīgo mākslas darbu.
Jēdziens „kaltie stieņi” norāda uz to, kāds stieņu izgatavošanas process ir pielietots. Process sākas ar zelta karsēšanu krāsnī, līdz tas pārvēršas izkausētā masā. Karsēšanas procesā zelts tiek attīrīts no nevēlamiem piemaisījumiem, līdz masu veido tikai izkausēts augstākās proves (visbiežāk 99,99%) zelts. Pēc tam izkausēto zeltu ielej veidnēs, kas parasti ir lielu stieņu formā, kur tas atdziest un sacietē. Tad sacietējušo zeltu ievieto spiednē, kas izrullē to vienāda izmēra paneļos. Pēc tam zelta paneļus ievieto spiešanas presē, kas no paneļiem izspiež sagataves. Nākamais solis ir katras zelta sagataves svēršana, lai pārliecinātos, ka neviena no tām nav smagāka vai vieglāka par noteikto svaru; svaram atbilstošās sagataves tālāk tiek pulētas, lai piešķirtu tām spīdīgu virsmu. Pēdējais posms ir kalšanas process, kurā zelta sagatave tiek ievietota kalšanas presē, kas ar lielu spēku uzspiež tā spiedveidni, lai uz tās esošo dizainu iespiestu zelta sagatavē. Rezultātā tiek iegūts izkalts stienis. Tikko izkaltais zelta stienis pēc tam tiek pārbaudīts un tad ievietots aizzīmogotā caurspīdīgā un drošā aizsargiepakojumā.
PAMP — cēlmetālu mākslas izstrādājumi
PAMP dibināja 1977. gadā Šveicē un kopš tā laika uzņēmums ir kļuvis par pasaulē ievērojamāko dārgmetālu stieņu ražotāju, kuru svars variē no 1 līdz 100 gramiem. PAMP galvenā ražotne atrodas skaistajā Šveices Kastelsanpetro ciematiņā, kurā darbojas moderna apstrādes un ražošanas rūpnīca, kurā slaveno dārgmetālu stieņu apstrādes un ražošanas procesos pielieto augstākās šveiciešu inženierijas prasmes un jaunākās tehnoloģijas. Izslavēts kā tirgus līderis inovācijās un mazumtirdzniecības cēlmetālu stieņu ražošanā, uzņēmums bija pirmais cēlmetālu ražotājs, kas atainoja dažādus attēlu motīvus arī uz zelta stieņa reversa. Viens no tiem, kuru rotā skaistā romiešu dieviete Fortūna, ir pieprasīts visā pasaulē, un šodien to uzskata par PAMP kā izcila zelta stieņu ražotāja firmas zīmi. Nav nekāds brīnums, ka firmas zīmes PAMP saīsinājums nozīmē „cēlmetālu mākslas izstrādājumi” (Produits Artistiques Métaux Précieux). Uzņēmuma PAMP augstās proves un kvalitātes dārgmetālu stieņus ir akreditējusi Šveices Nacionālā banka un LDTA (Londonas Dārgmetālu tirgus asociācija) un, pateicoties tam, vadošās finanšu iestādes, centrālās bankas, investori un kolekcionāri visā pasaulē izvēlas tieši šos stieņus.
PAMP — Londonas Dārgmetālu tirgus asociācijas biedrs
LDTA jeb Londonas Dārgmetālu tirgus asociāciju kā neatkarīgu uzraudzības iestādi dibināja Lielbritānijas Centrālā banka 1987. gadā. LDTA aizsākumus var atrast vairākus gadsimtus atpakaļ, kad 18. gs. sākumā Londona aizsāka savu ceļu kā pasaules vadošais cēlmetālu tirdzniecības centrs. Dēvēta par Londonas Zelta tirgu, šo asociāciju pārvaldīja paši Londonas ievērojamākie dārgmetālu tirgotāji un ražotāji, kuri uzraudzīja tirgu, akreditējot cēlmetāla apstrādātājus Londonas Labas piegādes standarta sarakstā. Tikai tiem apstrādātājiem, kuri atbilda Londonas Zelta tirgus sarakstā iekļautajiem kvalitātes un proves kritērijiem, bija ļauts „ieiet” Londonas dārgmetālu tirgū. Šodien vairāk nekā 135 uzņēmumi, tostarp vairāki lielākie cēlmetālu apstrādātāji, uzglabāšanas pakalpojumu sniedzēji, ražotāji un dārgmetālu tirgotāji, ir Londonas Dārgmetālu tirgus asociācijas biedri. Tie visi kopā veido LDTA — pasaulē cienījamāko un uzticamāko starptautisko iestādi, kas uzrauga zelta un sudraba ražošanas un apstrādes procesu. LDTA galvenais uzdevums ir pārvaldīt Labas piegādes standarta sarakstu, kas ir mūsdienu starptautiskais zelta un sudraba stieņu kvalitātes un raudzes noteikšanas standarts. Uzņēmums PAMP ir LDTA biedrs kopš 1987. gada.