Kaltie stieņi
Jēdziens „kaltie stieņi” norāda uz to, kāds stieņu izgatavošanas process ir pielietots. Process sākas ar zelta karsēšanu krāsnī, līdz tas pārvēršas izkausētā masā. Karsēšanas procesā zelts tiek attīrīts no nevēlamiem piemaisījumiem, līdz masu veido tikai izkausēts augstākās proves (visbiežāk 99,99%) zelts. Pēc tam izkausēto zeltu ielej veidnēs, kas parasti ir lielu stieņu formā, kur tas atdziest un sacietē. Tad sacietējušo zeltu ievieto spiednē, kas izrullē to vienāda izmēra paneļos. Pēc tam zelta paneļus ievieto spiešanas presē, kas no paneļiem izspiež sagataves. Nākamais solis ir katras zelta sagataves svēršana, lai pārliecinātos, ka neviena no tām nav smagāka vai vieglāka par noteikto svaru; svaram atbilstošās sagataves tālāk tiek pulētas, lai piešķirtu tām spīdīgu virsmu. Pēdējais posms ir kalšanas process, kurā zelta sagatave tiek ievietota kalšanas presē, kas ar lielu spēku uzspiež tā spiedveidni, lai uz tās esošo dizainu iespiestu zelta sagatavē. Rezultātā tiek iegūts izkalts stienis. Tikko izkaltais zelta stienis pēc tam tiek pārbaudīts un tad ievietots aizzīmogotā caurspīdīgā un drošā aizsargiepakojumā.
Argor Heraeus dārgmetālu pārstrādes rūpnīca
Argor-Heraeus ir viena no Šveices un pasaulē lielākajām dārgmetālu pārstrādes rūpnīcām. Argor-Heraeus atrodas netālu no Itālijas robežas, kā arī divu citu Šveices milzu dārgmetālu pārstrādes rūpnīcu - Valcambi un PAMP - tuvumā.
Argor-Heraeus rūpnīcas zelta pārstrādes jauda ir ap 350–400 tonnām gadā. Šī dārgmetālu pārstrādes rūpnīca kopīgi pieder Austrijas naudas kaltuvei (Austrian Mint), Vācijas rūpniecisko un dārgmetālu grupai Heraeus, Vācijas komercbankai Commerzbank un Argor-Heraeus vadībai.
Argor-Heraeus vēsture aizsākās 1951. gadā Chiasso, Šveices Tičīno kantonā. Argor-Heraeus grupā strādā aptuveni 320 darbinieki. Grupas galvenā mītne un dārgmetālu pārstrādes rūpnīca atrodas Mendrisio, Šveicē.
Argor-Heraeus dārgmetālu pārstrādes rūpnīca Mendrisio apstrādā un attīra zeltu, sudrabu, platīnu un pallādiju no ieguves avotiem, lūžņiem / pārstrādājamiem avotiem, kā arī pārveido "Good delivery" stieņus mazākos investīciju stieņos. Argor-Heraeus rūpnīca attīra zeltu līdz 99,99% un 99,999%, sudrabu līdz 99,9% un platīnu un pallādiju līdz 99,95%. Argor-Heraeus klientu bāzi veido vairāk nekā 50 valstu klienti, tostarp kalnrūpniecības uzņēmumi, lielie dārgmetālu nami, dārgmetālu bankas, centrālās un komercbankas, naudas kaltuves, juvelierizstrādājumu un pulksteņu uzņēmumi, kā arī rūpnieciskie patērētāji.
Saskaņā ar 2014. gada Argor-Heraeus vadības ziņojumu, rūpnīcas zelta pārstrādes jauda ir 350–400 tonnas gadā. Kā visas Šveices dārgmetālu pārstrādes rūpnīcas, Argor-Heraeus rūpnīca ir licencēta (essayeurs jurés), to ir akreditējis Šveices Centrālais dārgmetālu kontroles birojs, lai nodrošinātu, ka rūpnīcas ražoto metālu dārgmetālu pārbaudes atbilst augstākai kvalitātei un Dārgmetālu kontroles biroja noteiktajiem standartiem.
Argor-Heraeus ir viena no piecām dārgmetālu ražošanas rūpnīcām, kuras ir Londonas dārgmetālu tirgus asociācijas (LBMA) Good delivery kolēģijas dalībnieki, kas palīdz LBMA uzturēt un izstrādāt dārgmetālu pārstrādes rūpnīcu kvalitātes standartus visā pasaulē. Argors-Heraeus ir arī pilntiesīgs LBMA biedrs. Argor-Heraeus Good delivery zelta stieņi ir akreditēti kopš 1961. gada, savukārt rūpnīcas sudraba stieņiem ir Good delivery statuss kopš 1992. gada.
Argor-Heraeus ir arī Šveices dārgmetālu ražotāju un tirgotāju asociācijas “Association Suisse des Fabricants et Commerçants de Métaux Précieux” (ASFCMP) biedrs.
Rūpnīca ražo lietos zelta stieņus 1 kg, 500 gramu, 250 gramu, 100 gramu, 10 tolu (1 tola=10 g) un 400 oz (Good delivery standarta stieņu svars) svaros, kā arī kaltus stieņus, kuru svars ir 1 grams, 2 grami, 5 grami, 10 grami, 20 grami, 50 grami un 100 grami, kā arī 1 unces zelta stieņus.
Tavex Group ir oficiālais Argor-Heraeus izplatītājs kopš 2023. gada.